obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

Ima koji su mi javljali posle 2-3 dana po preuzimanju depozita..

A ima i onih koji nisu javljali uopste, i posle mojih mejlova i zvanja da proverim da li je stiglo nisam dobio odgovor tj. na moje pitanje da li su podigli pare odgovor je bio da nisu ali da je sve ok i na tome se zavrsavalo..Nikad nisam imao problema dole po dolasku..

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Grci su generalno čudna sorta, ima onih koji su ažurni i odmah potvrde transfer novca (normalan rok je, kako nick034 reče, 2-3 dana), ali su mnogo češći oni koje mrzi da odu do banke ili odgovore na mejl,  i koji su u fazonu "polako gde žuriš". Šta ćeš, može im se pa nam treniraju živce. Tako da, nemoj da brineš, javiće se grk kad se seti..

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao da sam prizvao, evo stigla potvrda pre 15 minuta :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine sam uplatila depozit sa deviznog racuna u komercijalnoj. Provizija je bila 8 evra na iznos od 240 evra. Fotografisala sam papir i poslala mejlom menadzerki, u banci su mi rekli da ce proci i do 7 dana pre nego sto joj stigne novac. Zamolila sam je da mi javi kad stigne. Nije se javila. Kad je proslo dve nedelje opet sam joj pisala, proslo je jos par dana pre nego sto mi je odgovorila da je sve u redu. I bilo je sve ok.

Ove godine opet sa istog racuna u dinarima je provizija 1000 dinara. Znaci nisu menjali cene vec par godina. Isto- fotografija tog izvoda ili kako se vec to zove, poslala i zena mi sad sasvim druga isto nije odgovorila nista. Nisam htela da se nerviram kao prosle godine pa sam joj uvece opet poslala mejl i posle par sati je odgovorila i izvinjavala se sto nije stigla ranije da mi odgovori jer joj je pocela sezona a nisu se jos uhodali a ludnica je i ...

Znaci oni brzo odgovaraju kada se tek interesujete za smestaj, a kada vec posaljete depozit onda vise ne smatraju za tako hitno da vam odgovore jer su verovatno zauzeti korespodencijom sa novim potencijalnim gostima. :)

Ovog puta su mi u komercijalnoj rekli da ce novac da im stigne za 2-3 dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam u ponedeljak uplatila preko moje, Findomestic banke 300 eur, provizija je bila 10 eur, a Grk je novac dobio istog dana. Inace, sat vremena posle uplate sam dobila na mail, koji naravno moze da se odstampa, obavestenje iz banke o transferu novca.

Izmenjeno (nikita61)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam pre neki dan uplatio 30% depozita za moj smestaj u Asprovalti, znaci iznos od 210 eura, preko banke gde imam devizni racun, Rajfajzen je u pitanju - i provizija za 210 eura je bila 21 euro, znaci 10%!

Mislim da je preterano...ispalo je 2560 dinara ako se ne varam...a posto je bila subota, jer radim preko nedelje na terenu pa nisam u svom gradu i nemam mogucnosti da saljem novac, gospodjica iz banke mi je uzela pare i sve one papire i rekla mi je da ce to ici u ponedeljak! Rekoh joj ja super, nego daj neki papir da posaljem hotelu kao dokaz o uplati....ona odgovara pa bice i to (SWIFT) tamo ponedeljak-utorak....nekako se dogovorimo da mi to ona poslaje na mail kad eto ga finale....Kaze ona - gospodine kad stognete sledeci vikend kuci svratite do nas da platite 300 dinara za ovaj SWIFT!!!

Neverovatno...:lud:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

WU. Mozda koja stotina dinara vise, ali 0 minuta cekanja, i no stress.Svaki put kad odem u banku ( bilo koju) skoro mi pozli. Te, koja je svrha slanja, te neophodna je tacna adresa primaoca, te nije tu koleginica koja to radi, dodjite sutra, i sl., a vrhunac je bio kad su zbog guzve dodeljivali brojeve pa prozivali...ko kod lekara.A, ne, ne...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rešenje za vas koji imate problem sa bankom je - promenite banku.

365 E - provizija 1000, oo din.

Čekanje 15 minuta.

Ako neko ima vremena, ili je zaludan, neka vidi koliko je provizija u WU za prenos 365 E.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

365 evra saljes unapred ? Pa, ko je jos video toliko para na jednom mestu? :-) Ne dam vise od 100 -150 evra unapred. Ostalo na ruke, pred kraj boravka. 

Izmenjeno (rakel)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

30 posto od cene smeštaja je postao standard.

Dve porodice u istoj kući. Jedna porodica 15 dana, druga 12 dana.

Nije problem kad se vratim u Srbiju da postavim i obrazac za prenos novca.

Ja ne dozvoljavam da me deru banke izmišljenim nametima.

Ali nismo svi isti. Mnogi po inerciji prenos novca vrše u banci u kojoj već imaju račun, bez obzira koliko će im banka za običnu uslugu oteti para. 

Kao po ptavilu, te otimačke banke su strane. Imate ljudi i domaće banke, koje se trude da manje otimaju.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sigurno si u pravu,sve su bile strane banke. Do sad sam istrajavala sa Intezom, Rajfajzenom i Pirejskom , a neuspele pokusaje sam imala kod Societe i Volks, toliko su komplikovali i zacepljivali da sam odustala. Ove godine sam prvi put platila preko WU ( 100 evra  ili cena 2 noci) - za Kefaloniju, i bila ocarana. A sto se tice standarda od 20-30 posto unapred,  i oko toga se moze pregovarati. Cenjkaju se Grci oko svega pa i oko toga, a najvise vole keš. Ove godine, gazda sa Krfa, kod koga smo bili u junu, nije ni trazio avans ( inace, nismo njegovi stalni gosti, nikad pre nismo kod njega odsedali). Rekao je da on drzi rec, mi resili da mu verujemo, i sve je proslo ok, platili smo sve veče pred povratak kuci.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 7/14/2016 at 12:43, Radebe je rekao/la:

Ja sam pre neki dan uplatio 30% depozita za moj smestaj u Asprovalti, znaci iznos od 210 eura, preko banke gde imam devizni racun, Rajfajzen je u pitanju - i provizija za 210 eura je bila 21 euro, znaci 10%!

Ti si platio i svoj trošak i trošak koji bi trebalo da snosi onaj koji prima novac. Sledeći put nemoj da plaćaš za Grke.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tacno tako je i moj muz prosao sa Rajfajzenom. Na 135 evra naplatili su mu 2500 dinara. I jeste mu nesto promrmljala da placa nesto i za njih tamo. Ali nije ni pomenula da moze da ne plati taj drugi deo. :angry:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li neko iskustva sa placanjem depozita preko sajta GrckaInfo? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam siguran da je moguće preko gore navedenog sajta izvršiti uplatu.

Smeštaj može da se izabere i kontaktira preko sajta, a depozit se uplaćuje preko banke. 

Tako je bilo. Ako neko ima drugačija saznanja, molim da napiše.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka