obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

276 poruka u ovoj temi

Hvala Srecko.

Rezervisala sam preko tog sajta hotel i traze da preko banke uplatim depozit na ime osobe iz Beograda i dali su mi broj racuna, to je kao usluzni centar a oni kontaktiraju sa vlasnikom. Ja sam htela da uplatim preko WEstern Union-a. Ovo mi je prvi put da rezervisem preko nekog sajta,tj. da samostalno organizujem letovanje, pa se pitam koliko je to sigurno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha!  Verovatno su hteli da se obezbede (vlasnici sajta), kako ne bi ostali bez svog dela kolača.

Ako sam te dobro razumeo, celokupni iznos depozita uplaćuješ nekom u Srbiji, on uzima svoju proviziju (da li plaća porez???) i ostatak prosleđuje vlasniku smeštaja u Grčku.

Sajt koji spominješ postoji više godina. Nisam nikad vršio uplatu na ovaj način, pa te ne mogu savetovati. Možda se javi neko ko je imao iskustva sa ovim sajtom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne uplacuje se ceo iznos, nego 30% od ukupnog iznosa, a ostatak vlasniku po dolasku.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 1 sat, putnik srećko je rekao/la:

Ako sam te dobro razumeo, celokupni iznos depozita uplaćuješ nekom u Srbiji, on uzima svoju proviziju (da li plaća porez???) i ostatak prosleđuje vlasniku smeštaja u Grčku.

Razumeo sam. 

Najčešće se uplaćuje 30 % bez obzira da li se depozit uplaćuje direktno vlasniku ili preko posrednika.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Komercijalnoj banci provizija je i dalje 1000,00 din. Uplatila sam 250 e 18.11. (petak) uplata je "prošla" 21.11.(ponedeljak).  Veliko razočarenje je organizacija banke, U zahtevu za uplatu se opredeljujete za način dostave SWIFT-a, naravno da sam odabrala mail, ALI sam 25.11 morala otići u banku i čekati 30 min da bi mi službenica odštampala SWIFT- jedan papir!!!!

SWIFT mi treba za potvrdu rezervacije a nije mi se čekalo ko zna koliko da se službenica smiluje i prosledi mi mail. Preko telefona mi je rekla da će mi poslati ako se seti, pošto je u gužvi!!!???:angry: Šta reći.....Komercijalna banka- nikad više!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam takodje uplatio preko komercijalne banke i sve što je banka trebala da mi da dobio sam odmah po uplati. Nikakvog čekanja niti ponovnog dolaska u banku nije bilo. Uplata prošla posle 2 dana a treceg dana me grk obavestio da je primio uplatu. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja ove godine prvi put razmišljam o takvoj vrsti uplate, direktno vlasniku smeštaja, ne znam da li je to moguće, mada bi trebalo, e-bankingom uraditi, tu uglavnom nema provizije za plaćanje računa, prebacivanje novca na račune koji nisu u matičnoj banci, konkretno, Komercijalna banka, pa me zanima zna li neko nešto više o tome...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam siguran ali mislim da e-bankingom nije moguce izvrsiti plaćanje prema inostranstvu.  Prosto, na aplikaciji ne postojimo mogućnost unosenja swift i iban kodova. Možda i grešim ali u svakom slučaju valjalo bi prvo da se raspitas u banci. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proveri u banci, ali i ja mislim da e bankingom moze da se placa samo u zemji

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja danas zvala Piraeus, mislila sam da sutra preko njih posaljem novac, kad ono transakcija je sada 15 evra. Stvarno nisu normalni. Tako da cu na kraju preko WU, mrzi me da se mlatim sa Komercijalnom bankom, 1500 dinara je transakcija, jedino nisam sigurna, placa se u dinarima?Kako obracunavaju kurs?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Прошле године Пиреус 10 е + још 10 е на рачуну као гаранција да ће имати да се наплате ако провизија буде већа

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, kazu da su od nove godine podigli na 15 evra

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I preko Westerna ce ti biti provizija slicna kao po bankama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja mislim da će biti veća, jer im je kurs po kome obračunavaju evro uvek bio veći od zvaničnog.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pise da je 1500 dinara za tu sumu novca, a ja trebam 100 evra da posaljem. Nece biti neka razlika, ili ce izaci isto, ali cu verovatno mnogo brze zavrsiti. Kad odem u Pireus svaki put zaglavim i po sat vremena. Te istekla mi kartica, pa mi zatvaraju pa otvaraju racun, ... pa dok to sve izvedu, svaki put se smorim kao zmaj

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868357
    Ukupno poruka