obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

305 poruka u ovoj temi

Evo ja sam platio wu nisam se mlatio po bankama 100e je 14500 sa svim provizijama

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao ljudi,

Imam jedno pitanjce. Kako uplacujete grcima depozit za smestaj? Ja nesto porazgovarala sa ljudima iz banke, nabrojase mi neke silne takse, zavrtelo mi se u glavi.

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja uvek uplacujem preko Western uniona..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo i prosle i ove godine uplatili preko Western Union-a.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preko Western Uniona i mi uvek uplaćujemo. Na rezervaciju od 50 eura taksa tj njihova naknada je prošle godine bila 800 dinara. Plaćala sam u Pošti, ne znam da li se takse razlikuju od mesta uplate.

Potrebni su ti samo podaci vlasnika iz Grčke i adresa. 

Izmenjeno (JovankaSM)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno cemo i mi tako, hvala puno, divni ste :)

Raspitala sam se kod par banaka u medjuvremenu, cula sam da kao Vojvodjanska treba manje provizije da ima jer su ih kupili Grci, te provizije su: 1400din + 10e. Previse.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kod mene u ,,Rajfu,, je 0.8% od iznosa ili min.1000 din + 12.5 eur po srednjem kursu NBS na dan uplate(to je zapravo provizija ino banke) da bi korisnik priliva mogao da podigne tacan iznos sredstava,sto je prilicno puno u odnosu na ovo preko WU kao sto kazete,ali treba napomenuti koliko sam cuo da se iz poste mogu poslati iskljucivo dinari pa ih oni konvertuju u eur(njihov kurs ili WU),obrni okreni WU je ipak dosta povoljnija varijanta...

Dobra je fora(ali ima i  svojih mana:D) recimo preko booking-a,uplata u celosti (bez povracaja novca) je gotovo uvek niza u odnosu na one kod besplatnog otkazivanja,skinu ceo iznos sa kartice(bilo kreditne,bilo debitne) provizija banke je 1% od iznosa transakcije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Definitivno cemo i mi tako, hvala puno, divni ste :)

Raspitala sam se kod par banaka u medjuvremenu, cula sam da kao Vojvodjanska treba manje provizije da ima jer su ih kupili Grci, te provizije su: 1400din + 10e. Previse.

To ti je kod vecina banaka, provizija nase banke + ino partnera. Proverite kod Komercijalne, prosle godine nas je za 70e izaslo oko 900 din ukupno... WU je isto dobra opcija, ali lenji Grci danima ne dizu pare kako god da se posalju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ko je trenutno najpovoljniji?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od banaka komercijalna ubedljivo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

WU 100 e = 13.717, dinara

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Uplatio sam avans hotelu u Grčkoj. Procedura u Komercijalnoj banci je malo potrajala jer nisam imao devizni račun, ali sam prošao sa 1000din.

Otvara se račun koji ostaje ali nema troškova održavanja. Za svaki sledeći put nije potrebna ta procedura.

Prošle godine su mi uzeli oko 20 evra u Intezi

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo molim vas za pomoć prijatelja.

Direktno sa hotelom dogovorili smo aranžman. Hotel traži uplatu depozita od 100e. Poslali su mi IBAN (nekoliko njih)  i neki "Subesi Sude Kodu".

Može li mi neko reći da li je to dovoljno za uplatu preko banke da ne čekam uzalud satima u redovima pa da bude FT1P.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba vam podaci onoga kome uplacujete novac, naziv banke i racun na koji se vesi uplata, IBAN i SFIFT kod, i to je to.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo i ja samo da potvrdim, zahvaljujuci informacijama sa ovog foruma, Komercijalna banka je najpovoljnija. Prvi put sam trebao da uplatim depozit za smestaj putem IBAN-a u Grcku, i za slanje 100 EUR u Komercijalnoj banci sam platio fiksno 1000 dinara bez ikakvih drugih troskova. Pare su stigle u Grcku za dva dana. Kao sto je vec gore spomenuto, ako kod njih nemate, prvo morate da otvorite devizni racun (besplatno), pa se onda uradi slanja para. Ukuna procedura trajala oko pola sata. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka