obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

276 poruka u ovoj temi

Uplacen depozit od 100 eura jos 10.04. preko Komercijalne, prema uputstvima dobijenim od grka. Dobijena kopija swifta i poslata grkinji. Ona i danas 06.05. tvrdi da jos uvek nije dobila pare...... ali kao - studio je rezervisan, dodjite.....

Jel ima neko slicna iskustva????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A da li ste proverili u Komercijalnoj da li je kod njih sve u redu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hm, i ja bih malo grkinju proverio...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A da li ste proverili u Komercijalnoj da li je kod njih sve u redu?

Bili danas u Komercijalnoj, kazu uplata je 100 % prosla, swift je OK. Pretpostavljaju da braca grci nisu ni isli do banke.....Uopste ne razumem, ako je to istina, kako neko ko zaradjuje od turizma moze da bude tako neodgovoran. Da vam ne pisem kako na 5 postavljenih pitanja odgovori na jedno i to jako sturo na nerazumljivom engleskom....Da nismo uplatili depozit, ne bi isli tamo sigurno, ali nam se ne baca 100 eura....
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Spomeni njoj da ces da se obratis turistickoj policiji u grckoj...i mislim da ce ti se problem resiti u roku od 24h....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Razmisljali o tome, ali kad pomislis na koliko nacina moze da te z... kad odemo tamo.U krajnjem slucaju to joj ne gine,ali to onda znaci da joj trazimo pare nazad I trazimo novi smestaj....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da nemate razloga za paniku i nervozu.

Pare ste uplatili, banka potvrdila da su legle, gazdarica rekla da dođete i da je sve ok.

Lično ja bih na vašem mestu samo tražio potvrdu od banke da je izvršen prenos što inače uvek radim (ne znam kakva je praksa u Komercijalnoj banci ali u Delti naplaćuju tu potvrdu). Pored potvrde bih odštampao prepisku sa gazdaricom i to je to.

Već nekoliko godina na taj način rezervišem i nisam imao problema a da se razumemo ne samo ja nego nisam čuo ni za jedan slučaj na ovom forumu da je neko imao probleme te prirode.

O tome koliko su Grci lenji ili koliko loše govore engleski jezik i slabo koriste računare ne treba trošiti reči.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

sa drugog sajta:

Kao potrošač u Grčkoj vi ste zaštićeni grčkim potrošačkim zakonom u svim transakcijama koje obavljate dok ste u ovoj zemlji.

Sledeće stvari su validne za vreme vašeg boravka u smeštaju koji je licenciran od strane GNTO (Grčke Nacionalne Turističke Organizacije) i poseduje dozvolu za rad:

• Vlasnik smeštaja je u obavezi da gostu ponudi slobodne sobe i da mu omogući svu neophodnu opremu/uređaje.

• Nakon tri dana o dobijanju upita za sobu (telefonom, pismom ili elektronskom poštom) vlasnik smeštaja je u obavezi da informiše gosta da li prihvata rezervaciju i da u rezervaciju uključi i detalje o vrsti sobe, dužini boravka i cenu. Pisani odgovor štiti kako gosta tako i vlasnika smeštaja.

• Depozit za rezervaciju ne može biti veći 50% ukupne cene smeštaja, a sa druge strane ne može biti manji od cene smeštaja za jednu noć.

• Ako vlasnik smeštaja nije u mogućnosti da obezbedi sobu za koju je gost uplatio rezervaciju, u obavezi je da gostu obezbedi sobu u alternativnom smeštaju koji je minimum iste kategorije i nalazi se u istom gradu i koji nudi iste uslove i usluge kao što je nudio i prvi koji je rezervisan od strane gosta.

• Vlasnik smeštaja je odgovoran za vrednosti koje mu je gost poverio i za koje je gost dobio odgovarajuću potvrdu.

• Zabranjeno je držati kućne ljubimce u smeštaju, osim ako smeštaj nema određeno mesto za njih. U svakom slučaju mora postojati dogovor o tome između vlasnika smeštaja i gosta.

Za sve usluge ili proizvode nezavisno od njihove prirode, obavezno je da nakon plaćanja u potpunosti dobijete račun sa tačnim iznosom koji ste platili. Ako posedujete račun to vas štiti u bilo kom pravnom postupku. Strani posetioci moraju imati validno zdravstveno osiguranje pri dolasku u ovu zemlju.

U slučaju kršenja ili zloupotrebe gore navedenih pravila obratite se Grčkoj Nacionalnoj Turističkoj Organizaciji na e-mail adresu: complaints@gnto.gr

Za turističke informacije pozovite: +30 210 3310329 ili +30 210 3310716 ili pošaljite email na info@gnto.gr

Broj telefona Turističke policije u Grčkoj: 171

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moj lični Raiffeisen bankar kaže:

"...ili da novac pošaljete putem doznake u inostranstvo gde imate proviziju 12.5 eur fiksna provizija(posredničkih banaka)+0.6% od iznosa transakcije minimum 1.000,00 din."

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se nadovezem. Jutros istu informaciju dobio u RB. Inteza 1150 din + 800 din provizija za iznose do 1000e. Na kraju posaljem preko Wester Union-a iznos od 70e za 800 din.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Raiffaisen banci 1000 din.,+12,5 evra,za 70 evra,

pa sam poslao iznos preko westerna,provizija 800 dinara.Granica je 8300 dinara,

preko tog iznosa provizija 1500 dinara.Računaju evro 117,5 dinara pri konverziji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Samo malo, sad gledam...

Jel' tačno da slanje novca preko Western Union-a može samo u pošti?!? Da li može da se plati karticama?

Izmenjeno (WOB)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste. Za karticu ne znam. Primaju samo dinare po nekom njihovom kursu a skidanje u zemlju slanja u valuti.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jaooooo

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam nikada ranije uplacivala rezervaciju za letovanje ovim putem.Pa ako neko moze da mi kaze sta mi treba od podataka sve,i da li je svejedno uplacivati preko westerna ili preko banke,sem u ceni provizijeTo sam ovde procitala).Koliko sam ovde videla da preko banke treba neki swift,pa dobijes neki vaucer,da li je to isto slucaj i sa westernom,tj da li je za mene sigurnije da uplatim preko banke ili je svejedno.Izvinjvam se ako je pitanje "glupo" ali do sada nisam uplacivala pa nista ne znam... :dosada: Inace vlasici sam rekla da cu platiti westernom i ona mi je poslala samo adresu i naravno ime,prezime.Da li mi jos nesto treba?I rekla je da joj posaljem moje podatke i desetocifreni broj depozita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25944
    Ukupno tema
    865499
    Ukupno poruka