obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

276 poruka u ovoj temi

U 27.1.2017. at 12:09, Silvija sa Dorćola je rekao/la:

Ja ove godine prvi put razmišljam o takvoj vrsti uplate, direktno vlasniku smeštaja, ne znam da li je to moguće, mada bi trebalo, e-bankingom uraditi, tu uglavnom nema provizije za plaćanje računa, 

Fizicko lice ne može izvršiti e- bankingom devizno plaćanje prema inostranstvu. Zbog toga i ne postoji mogucnost unosenja IBAN -a ( br racuna na koji zelis uplatiti devize nekome u inostranstvu ) i  SWIFT coda.

Naravno, možeš otići u banku, koja će  na osnovu instrukcija koje treba da ti dostavi vlasnik računa od svoje banke, izvršiti prenos sredstava u naplatiti provizuju za tu uslugu.    

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2.2.2017. at 14:55, maloprase je rekao/la:

Ja danas zvala Piraeus, mislila sam da sutra preko njih posaljem novac, kad ono transakcija je sada 15 evra. Stvarno nisu normalni. Tako da cu na kraju preko WU, mrzi me da se mlatim sa Komercijalnom bankom, 1500 dinara je transakcija, jedino nisam sigurna, placa se u dinarima?Kako obracunavaju kurs?

Ako nisi već izvršila plaćanje, kurs po kome je WU danas obracunavao evro je 129,2 din/1e. Kurs je koliko sam razumeo promenljiv i menja se na slican nacin kao i u menjačnicama. Iznos transakcije zavisi od iznosa koji se šalje a najmanje1500 din.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uplatila sam u petak, prenos 100 evra sam platila 14 400, tako nesto. 1500 transakcija i evro su mi racunali 129. Mozda sam mogla koji dinar da prodjem jeftinije sa komercijalnom, ali i to je pitanje, svaki put kad sam uplacivala preko banke leglo je par evra manje nesto sto sam uplatila. Da ne spominjem cimanje u banci, svaki put zaglavim kao da ne znam ni ja sta radim. Ovo sa WU je stvarno milina, gospodski, zavrsis za 3 minuta, koliko si poslao toliko novca leze na racun... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 52 minuta, maloprase je rekao/la:

svaki put kad sam uplacivala preko banke leglo je par evra manje nesto sto sam uplatila.

Mislim da gore boldovano jednostavno nije realno.

Jedino ako se od iznosa depozita uzima provizija, što mi opet baš čudno zvuči.

Pre 52 minuta, maloprase je rekao/la:

Uplatila sam u petak, prenos 100 evra sam platila 14 400, tako nesto. 1500 transakcija i evro su mi racunali 129. Mozda sam mogla koji dinar da prodjem jeftinije sa komercijalnom

Samo na papiru koji si dobila piše da je provizija 1500,oo dinara. U stvarnom životu naplatili su ti oko 2000,oo dinara, zbog pljačaškog kursa koji primenjuju.

Za veće iznose otimanje je sve veće. 

Ja Grku ovih dana treba da platim depozit za smeštaj koji ukupno iznosi 700 E. Grk traži 30%, znači depozit je 210 E.

Po tabeli WU  210 E x 129,oo = 27090,00 dinara.

Za gornji iznos provizija je        1900,oo dinara.

Da bi Grk dobio 210 E, WU moram da uplatim 28990,oo dinara.

Ako 210 E (koje sam spremio za Grka) prodam u menjačnici, moraću da dodam još oko 3000,oo dinara, da bih skupio iznos 28990,oo dinara, koliko iznosi cela transakcija u WU.

Svako od nas raspolaže svojim novcem, kako želi.

Ja iz principa uplatu depozita ne vršim preko WU. Ne toliko zbog iznosa provizije (koja je veća), nego zbog pljačkaškog kursa, do koga ni oni ne znaju kako su došli.

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 5 sati, maloprase je rekao/la:

svaki put kad sam uplacivala preko banke leglo je par evra manje nesto sto sam uplatila. 

Verovatno je u pitanju ino provizija, jer izmedju tvoje  banke i banke Grka kod koje ima racun postoji još i korespodentska banka preko  koje se prenosi novac. Taj trošak mora neko da plati. Posiljalac novca ili krajnji korisnik. U ovom slucaju, proviziju je prakticno platio Grk i zato je uplata novca koji je transferisan umanjena. Da bi on dobio " neokrnjen" ceo iznos, tvoj  trosak bi bio jos veci od vec naplacenog, za tu ino proviziju.Pitajte u banci, ko snosi ino trosak i  da li ce krajnji iznos biti umanjen.  

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste realno zato sto je tako bilo svaki put, a godinama sam uplacivala preko Pireusa. Posto ne vladam bankarskom terminologijom nisam sigurna da cu uspeti da objasnim. Oni mene svaki put pitaju da li cu ja snositi te neke troskove transakcije ili Grk. Ukoliko ja snosim troskove to je mnogo skuplja varijanta, nije mi jasno zbog cega, ukoliko kazem da ce on onda njemu moze ( a i ne mora ) da legne do 5 evra manje. I tako se i desavalo, prosle godine recimo je legao tacan iznos a godinama u nazad oko 3 evra manje, sto bih ja naravno dala vlasniku. Tako da su meni troskovi preko Pireusa bili veci od tih 10 evra transakcije. 

Ne kazem ja da je WU super, svi su oni... da ne lajem, ali u ovom trenutku, i da sam isla preko Komercijalne pitanje je da li bi mi, na tu sumu od 100 evra koliko sam slala, troskovi bili manji i koliko, vise od 200 dinara, sa sve lopovskim kursom, tesko da bih ustedela vise od toga, a spasila sam se zesceg cimanja, otvaranja racuna, pa onda moras da imas na racunu pretpostavljam 5 ili 10 evra....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slucajno naidjoh na ovu temu . Ja sam prosle godine preko sajta Expedia rezervisala avionske karte i hotel . U Banku sam potom otisla da polozim novac na Visa karticu ne bi li izvrsila prenos novca. Sluzbenica mi je prvo ispricala mali milion prica o tome da to nije moguce. Nakon toga njen sef je uzeo novac , polozio ga na karticu i prenos novca sam izvrsila iz svoje kuce preko kompa. Ove godine radim isto .

Izmenjeno (Mitza)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel kao pravno lice? Uplata vlasnicima apartmana na privatni račun? Mislim da je u tome razlika. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jednun uplatu sam izvrsila hotelu a jednu vlasniku apartmana .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Direktna uplata na privatni račun vlasnika apartmana preko kompa od kuće, prvi put čujem za to. Da li sam dobro razumela? Plaćala sam mnogo puta karticom preko kompa od kuće kad sam koristila  booking.com ili neki drugi sličan sajt, ali kad sam rezervisala apartmane u direktnoj komunikaciji sa gazdama, uvek sam morala da se zlopatim sa odlaskom u banku, dok nisam otkrila WU.  Meni WU odgovara, jer uglavnom šaljem manje sume i to koliko oni skuplje obračunaju kurs je prihvatljiva cena za moje živce.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve smestaje sam nasla preko Bookinga. Mnoge cene su na Bookingu povoljnije od onih na sajtovima vlasnika apartmana , hotela.... 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

... ali je mnogo više apartmana pa čak i hotela, koji ne postoje u ponudi na Booking.com, a znatno su povoljniji od najjeftinijih sa Booking.com.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moguce da je tako, ja sam i sa ovim izborom sasvim zadovoljna. Osim toga , preferiram sigurnost. Ne volim privatne kontakte . 

Izmenjeno (Mitza)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U ‎2‎/‎7‎/‎2017 at 10:48, rakel je rekao/la:

Direktna uplata na privatni račun vlasnika apartmana preko kompa od kuće, prvi put čujem za to.

Ja sam jednom prilikom tako platio rezervaciju vlasniku apartmana koji je registrovan na OVOM sajtu.

Pre 13 sati, WOB je rekao/la:

... ali je mnogo više apartmana pa čak i hotela, koji ne postoje u ponudi na Booking.com, a znatno su povoljniji od najjeftinijih sa Booking.com.

Kao po pravilu, kada kontaktiram direktno vlasnika za neki smeštaj koji sam našao na Bukingu dobijem 10-20% nižu cenu ali dešavalo se i da na Bukingu ima slobodnih soba a od vlasnika dobijem mail da su popunjeni. Kapiram da kada sklope ugovor sa Bukingom imaju obavezu da neki broj smeštajnih jednica nude samo preko njih...

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I obratan slucaj na drugom sajtu za izdavanje smestaja gde su cene nize nego sto vlasnik trazi u direktnom kontaktu.

Izmenjeno (Mitza)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868357
    Ukupno poruka