obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

275 poruka u ovoj temi

Da li ima neko novu informaciju koja je varijanta uplate depozita najjeftinija? :thankyou:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja mislim western union

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Provizija za uplatu depozita u bankama je manja.

Konkretno u Komercijalnoj banci je 0.8 % , s tim

da provizija ne može biti manja od 1000,00 dinara.

U prevodu, sve uplate do oko 1000 E (depoziti

nijkad nisu veći), provizija 1000,00 dinara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam uplatio preko Delte i platio sam više od putnika srećka tako da ako se odlučite za uplatu u banci preporučujem da se raspitate o provizijama jer nisu iste. Koliko sam mogao da primetim izgleda da je Komercijalna banka najpovoljnija.

E sad nekoga mrzi da otvara devizni račun pa ode u poštu i uplati WU. Više o WU imate ovde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Provizija za uplatu depozita u bankama je manja.

Konkretno u Komercijalnoj banci je 0.8 % , s tim

da provizija ne može biti manja od 1000,00 dinara.

U prevodu, sve uplate do oko 1000 E (depoziti

nijkad nisu veći), provizija 1000,00 dinara.

Proveri ti to još jednom.... I U Societe Generale je takođe 0.8%, ali je minimum 1.200 dinara, plus ti kasnije naplate još 7 EUR-a (to navodno uzima grčka banka tamo za svoju "uslugu"). Western Union je ipak povoljniji za manje iznose...

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

potvrdjujem i ja za komercijalnu banku...samo 1000 din...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vojvodjanska banka na iznos do 500 evra 10 evra u dinarskoj protiv vrednosti po kursu banke i 1400 dinara opet na uplatu do 500 evra. Komercijalna banka do 500 evra provizija 1000 dinara-provereno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Proveri ti to još jednom.... I U Societe Generale je takođe 0.8%, ali je minimum 1.200 dinara, plus ti kasnije naplate još 7 EUR-a (to navodno uzima grčka banka tamo za svoju "uslugu"). Western Union je ipak povoljniji za manje iznose...

Prošle godine sam "proverio" sa tri uplate, a ove za samo dve, za sada. :dance::hahaha:

1000,00 dinara je jedina provizija za iznose do oko 1000 E.

I neka vas niko ne plaši činjenicom da je potrebno imati devizni račun.

Isti vam otvaraju na licu mesta, bez ikakvih troškova i održavanja.

Otvaranje računa ne traje dugo, a potrebna je lična karta.

Otvaranjem deviznog računa rešili ste problem svih budućih deviznih upata.

Pozivam sve forumaše da podele svoja iskustva oko uplate depozita, kako

bi zajedno pronašli banku sa najmanjom provizijom.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Моје искуство од пре 7 дана је следеће: на 300 еура депозита сам платио нешто испод 2000 динара у ,,Интеза,,банци.Даље нисам тражио јер код њих имам девизни рачун.Истине ради имам дев.рачун и у ,,Меридијан ,,банци али прошле године су ме гледали у чуду кад сам их питао за трансфер новца као да паре шаљем на Месец.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mi smo pre skoro mesec dana uplatili 80 eura preko deviznog racuna u Komercijalnoj banci i platili oko 900 dinara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Societe izbegavajte, kako bilo. Prvo su me slepci vodali od filijale do filijale - niko ne sme da napravi takav transfer sem šefa filijale (pa ti nađi gde imaju šefa i da još radi popodne), a onda su nam skinuli još tih 7 evra (x 2, jer smo plaćali dva puta depozit po 50 EUR, u dva puta). Vidim da drugi to ne naplaćuju. 100 evra depozita nas je tako koštalo 2.400 din + 14 EUR. No dobro, svaka "škola" se plaća...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam u Intezi platio dve provizije tj. proviziju naše banke (mislim 800 ili 1000 dinara) i Grčke banke (nisam siguran koji je mislim oko 7 eura) za iznos od 140 eura.

Izmenjeno (elzner)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svake godine proveravamo kolike su provizije za transfer novca u inostranstvo kod svih banaka. Prošle godine je banka Inteza imala, po nama, najbolje uslove. Ove godine su podigli proviziju i na taj način se izjednačili sa ostalim bankama.Očekivali smo da banke poreklom iz GR (npr.Alfa banka) ima najmanju proviziju, ali smo dobili obaveštenje da sem naziva, nemaju sa matičnom ništa zajedničko,ne funkcionišu kao da su iz iste centrale. Najviše nas je plašilo to, što sem provizije naše banke, moramo platiti i troškove ino banke, koji su išli od 10e do 25e (OTP). A na sajtovima vila piše Note:banking transfer costs are charged to the customer. U Komercijalnoj su nas uveravali da troškova ino banke nema (sem onih 1000din). Da nas ne bi, u GR, dočekali dodatni troškovi, našli smo drugi način uplate (bar za ovu godinu). Nama poznata osoba je išla, poslovno u GR, i direktno u banku vlasnika uplatila depozit - kao kad kod nas uplatite nekom na tekući, pa nismo platili nikakvu proviziju. Neko je na forumu napisao da ukoliko imate nekog u EU, da on može preko bankomata da uplati bez provizije i da su to i proverili i da funkcioniše...

Izmenjeno (besttim)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

malopre sam se vratio iz inteza banke, na 150e depozita tražili su mi 20e provizije, nisam ništa uradio zato što nisam imao swift i zato što im se učinilo da je broj računa predugačak :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

malopre sam se vratio iz inteza banke, na 150e depozita tražili su mi 20e provizije, nisam ništa uradio zato što nisam imao swift i zato što im se učinilo da je broj računa predugačak :-)

Значи разликују се провизије од филијале до филијале,Али не може уплата без сфифта и ибана.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25534
    Ukupno tema
    848835
    Ukupno poruka
  • Popularne teme