obozavatelj

Uplate ka inostranstvu. Ko je najpovoljniji?

281 poruka u ovoj temi

da li je iko od vas placao trajekt online maestro karticom? tamo pise visa i master card, maestro i master card drzi ista kompanija, ali opet nije isto. Grci su mi odgovorili sa ne znamo, probaj mozda uspe, odusevio sam se...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na jednom nasem sajtu, necu reci ime, jer ce opet reci da reklamiram, imate mogucnost rezervacije apartmana bez slanja deviza u inostranstvo i bez provizije. Nego se depozit uplacuje u dinarima ovde njima na racun, a ostatak vi placate vlasniku kad odete u Grcku.

Ovo je informacija koja znaci mnogima koji ne znaju kako da posalju novac i cime, tako da molim moderaratore da je ne brisu!!! Jer zaista nije reklama vec samo dodatno obavestenje buducim turistima. Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam ja jedan takav sajt. Preko njega bilo 50 evra dnevno, preko posrednika u grckoj 45, a direktno sa vlasnikom 40. Nemojte biti lenji za 100 evra prosetajte do banke vrlo je prosto, samo ponesite e-mail ili predracun, ako ne, onda ce banka promuvati kao pomoc sirim clanovima porodice. Neki email ponesite gde pise ponuda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znam ja jedan takav sajt. Preko njega bilo 50 evra dnevno, preko posrednika u grckoj 45, a direktno sa vlasnikom 40.

Onda ne govorimo o istom sajtu. A uostalom sve se da proveriti pa kako kome vise odgovara. Bitno je da postoji i ova mogucnost.

Ovo je ok varijanta za one koji nemaju devizni racun i ne zele na primer da ga otvaraju.

Izmenjeno (Natalyroo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uspeo sam da otvorim taj sajt, pre nego što je obrisan

i nešto sam na temi komentarisao.

I tada sam dao glavnu primedbu, da je mali broj kuća, za

koje se može uplatiti depozit u našim bankama.

Još jedna primedba je da se nigde ne spominje kurs po

kome bi se računao iznos depozita.

Ako primenjuju gornji kurs komercijalnih banaka, onda

im se unapred "zahvaljujem" na ponudi.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Društvo, trebao bih da uplatim depozit za letovanje na Tasosu 100e. Preko koje banke je najmanja provizija? I kako to sve funkcioniše?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko Komericjalne je provizija 1000 dinara. Ako nemas tamo devizni racun, mozes da otvoris sa licnom kartom kada podjes da uplatis.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pročitaj temu.

Ima različitih saveta, pa odluči koji je tebi najisplativiji.

Moj savet je takođe Komercijalna banka.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo sad čitam B-92, kažu da Grčka može da bankrotira do leta!!??

Prilično zastrašujuće,čak i ako je malo preuveličano...

Šta bi to značilo u praksi? Da li bi radile Visa i Master kartice u Grčkoj ? Šta bi bilo sa uplatama rezervacija preko agencije ali i u privatnoj režiji ako banka bankrotira? Pretpostavljam da bi putno zdravstveno osiguranje važilo??? :dosada:

Nisam znao gde da postavim pitanje,pošto je tema Kriza u Grčkoj odavno zaključana....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Visa i master kartice povlace novac sa racuna vase banke u Srbiji. Putno osiguranje je vezano za vasu osiguravajucu kucu u Srbiji, nema veze sa Grckom.

Cak i da Grcka bankrotira zivot u njoj i dalje nastavlja da tece :) More ce i dalje biti tu gde jeste, turisti ce i dalje dolaziti.

Izmenjeno (Tripco)
4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo za slučaj da neko nije pratio vesti B92.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2015&mm=02&dd=19&nav_id=959773

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako grcka bankrotira mora da predje na drahmu i da je stampa masivno. Recimo dana prelaska ce drahma vredeti jedan evro 1-1. A onda ce sutra poceti da stampaju da bi isplatili plate itd i drahma ce gubiti vrednost, koliko sta to ne znamo. U svakom slucaju ce cene pratiti pad drahme i ne verujem da ce to imati veze sa nama.

Ili ce se praviti ludi i nece placati strancima kredite, e sad sta to znaci nismo sigurni... kako ce reagovati evropljani.

Ono sto moze da nas plasi su svakako strajkovi, nestasice goriva, nestasice u prodavnicama... ali se nadam da ce grcki izgurati bar sezonu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kod WU za najmanju proviziju od 800 dinara može se poslati najviše 67 evra, a kod Komercijalne ako šalješ

us dolare provizija je 600 dinara.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Drugari, pomoc!

Rezervisali smo smestaj u Grckoj direktno preko gazde.

Gazda je ostavio podatke za placanje, medjutim vlasnici racuna su dve sobe. Da li je to moguce? Nisam se do sada susretala sa tim.

Suprug je danas isao do banke i vlatili su ga jer i njima nije bilo jasno.

Kontaktirala sam Grka i on kaze da mu vec 15 godina uplacuju na taj racun i da nije bilo problema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mislim da nije moguce..

Jedan je vlasnik a drugi je verovatno ovlascen po racunu...

Ne znam sta bankarima nije jasno..

Posaljite Westernom i skratite peripetije..sto je i bolja solucija jer je koliko se secam veca provizija preko banke nego Westernom.

Izmenjeno (nick034)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26176
    Ukupno tema
    872885
    Ukupno poruka