marara

LIMENAS

1214 poruka u ovoj temi

ja mislim ipak da postoji više vila Versa ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko ja znam, samo ta jedna...ali je renovirana i spolja i iznutra, ranije je bila spolja zuta a sada je siva.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja mislim da je Versa u ulici DImitrade... google mape rade toliko loše da nemam živaca da potražim, niti da mi se učita link koji je Ianic ostavila - a koji mi deluije tačnije od onog sa sajta agencije. Naravno, sem ako ne postoje 2 - što ne bi bilo iznenađenje :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 8/30/2015 at 9:59, lanic je rekao/la:

Sigurna 100%...

Evo gde je locirana vila Versa, a evo i linka ka street view :)

https://www.google.rs/maps/@40.776631,24.7057701,3a,75y,145.2h,98.79t/data=!3m6!1e1!3m4!1skpxKQFn8Y7mDK0uwjXNZHw!2e0!7i13312!8i6656?hl=sr

versa.jpg

Slika kuće Versa može se videti na donjem linku.

Izmenjeno (putnik srećko)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da da, ja sam prilicno lose postavila link, ali to je to sto je @putnik srećko linkovao i objasnio :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To je to i mislim da je jedina.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li neko moze da mi kaze koliko je zahtevno iz limenasa peske na mermernu plazu i vathi plazu...pesacenje mi ne predstavlja veliki problem ako su lepi predeli...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od smeštaja, koji si izabrao, do hotela Makrijamos uglavnom je asfalt i beton kao podloga, a udaljenost proceni sam.

Od Makrijamosa do Mermerne plaže podloga je prašnjavi put u dužini oko četiri km. Predeli su lepi, ali pešačenje do Meerne plaže ne preporučujem zbog vozila koja prolaze, tako da ćeš uglavnom hodati u oblaku prašine, koja će ti se uvući u sve pore tela.

Od Mermerne plaže do nove Marble plaže je ista situacija.

Od Marble plaže do Vati plaže je takođe prašnjav put. Na ovoj deonici ćeš se manje nagutati prašine, zato što je Vati plaža manje posećena, pa na putu ima manje vozila.

Ako nisi motorizovan, do Mermerne i Vati plaže možeš stići i brodićima, koji kreću iz Limenasa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hajde meni malo srećko o tim brodićima ...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno...e sad kao i svako ko prvi put ide u neko mesto ja imam jos potpitanja...sta kazete za bicikl i ako nesto vise znate o tom brodicu...kad ide, ..

zadnji povratak...cena itd...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se tiče šetnje do Makrijamosa - to možete, put je OK. (znam da ovo nije pitanje :) )

Što se tiče mermerne i svega iza nje - to ne preporučujem nikako peške...
Što se tiče brodića, to je najlepši i najnepouzdaniji način da odete do mermerne :). U pitanju je taxi boat, koji kreće u 10:30 iz luke. Problem je što kapetan lepo kaže: nema vas dovoljno, ne isplati mi se da idem do tamo, gorivo me kođta 100eur, a vaše karte su 40e... inače, bila je 8e povratna do mermerne, a 5e do makrijamosa. I brodić je doživljaj... :)

Ono što bih predložio, to je krstarenje brodom. Mi smo išli 2 godine za redom :) Cena nije mala, 30E po osobi; ali ako odete kod devojke koja prodaje karte ispod platana (posle restorana Simi ka plaži), i progovorite naš jezik, ona će vam dati za 27eur ;); plus možete da je pitate kada nije gužva na brodu - razlika bude i duplo putnika od dana do dana... Elem, taj brod staje i Vahti (~1h), i na mermernoj (15ak min); a i još na 2-3 mesta.

Moram da idem sad, ali Tasos je sjajan, supruga i ja razmišljamo da opet idemo, to bi bila četvrta godina za redom :)

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hajde meni malo srećko o tim brodićima ...

Biljo, Darko je dao kompletan odgovor, koji potpisujem.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala puno...e sad kao i svako ko prvi put ide u neko mesto ja imam jos potpitanja...sta kazete za bicikl i ako nesto vise znate o tom brodicu...kad ide, ..

zadnji povratak...cena itd...

Prvo da se izvinim što sam ti odgovarao kao da si bata. :D

Godinama idem na Tasos i redovno posećujem Mermernu i Vati plažu. Uvek je moglo da se prođe vozilom i naravno još lakše biciklom. Kod vožnje biciklom se javlja problem udisanja prašine. Pokušaću sutra da nađem fotografiju bicikliste i istu postavim.

Prašnjavi put u toku zime kiše "pokvare", a pred sezonu Grci poprave put nasipanjem rupa i neravnina. Prošle godine je put bio najravniji unazad desetak godina.

Što se tiče brodića, Darko je sve lepo objasnio.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

a da ja to preplivam...do mikriamosa recimo...da li je to izvodljivo...ja sam plivala od agios nikitasa do milosa za kruzerom...celu sivotu sam obisla plivajuci...na krfu sam plivala sa turistickim brodicima koji voze u obilazak oko paleokastrice i la grote...kako to izgleda ovde i ima li stena za plivacke pauze...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledaj snimak puta do Mermerne, pa odluči sama da li je okolina lepa i može li peške.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25094
    Ukupno tema
    831264
    Ukupno poruka