Roli

EUROSONG 2008

199 poruka u ovoj temi

EUS2008. Veoma kritički rezime (samo u zabavne svrhe naravno) :bez-zuba:

1. Rumunija – Italijanski (švalerski) šlager

2. Englezi – Pesma ne bi prošla ni pre 25 godina… Ali daleko bolje od legendarnih pilota i stjuardesa…

3. Albanija – Nit’ smrdi, nit’miriše

4. Nemci – Zavijajuća melodija kao sa kasete koju je sažvakao kasetofon

5. Armenija – Tra la la “Kill Me” TOP10 a mozda i vise!

6. BIH – Blesavo (ali samo za exYu populaciju). Meni je pesma veoma zanimljiva ali realno nema šanse.

7. Izrael – Tinejdžerke ne secite vene! TOP 10

8. Finska – I oni svoje “Lane” za trku imaju. Što su skinuli maske?

9. Hrvati – Buena Vista Geranto Club – Samo jedan citat iz pesme: “k’o majmun na grani”

10. Poljska – I wanna be Celline Dion! (savet za pevačicu – Dosta sa izbeljivanjem zuba)

11. Island – Dance Hits 90’s

12. Turska – Mito bekrijo (turski Rock N Roll – JOJ)

13. Portugalija – Nešto sasvim drugačije i originalno ali bez mnogo šansi za uspeh

14. Letonija – Odlazi cirkus iz našeg malog grada…

15. Švedska – Pesma je tipski pravljena za EUS ali mislim da je zakasnila bar nekih 5 godina. Ali tetki svaka čast za harizmu.

16. Danska – Tradicionalno katastrofalni, bez želje da dalje komentarišem.

17. Gruzija – Ova pesma je takođe drugačija od drugih ali mi više priliči za Love Aid nego za EUS. Ulazi u TOP 10.

18. Ukrajna – Nastup odličan, pesma ‘nako. Ulazi bar u TOP 3.

19. Francuska – Bosanci na Francuski način. Ne sviđa mi se ali hoću ono isto na čemu je i on!

20. Azerbejdžan – Katastrofa. (Pesma i nije toliko loša ali oni su…)

21. Grcka – Grkinja je baš prirodno slatka (e da me sad čuje devojka). Pesma ništa posebno ali veoma pevljiva. Rizikovaću sa prognozom i daću joj siguran TOP5.

22. Španija – Parodija na EUS??? I to Španci? Užas! Fuj! Jednom rečju španska serija.

23. Srbija – ‘ebalo nas Lane. TOP5 ma nek ide život - TOP3 ali samo toliko.

24. Rusija – Kazu da su Rusi platili prvo mesto. Videcemo. Po mom objektivnom mišljenju samo TOP5.

25. Norveška – Simpatična pesmica, bez ikakvih SF efekata. Na žalost samo TOP10 mada bi im ja dao mnogo više.

Eto, pre nego što počne glasanje, ja vam šaljem ovaj moj rezime, a kad vidimo rezultate vi se posle smejte mojim predvidjanjima. I ja ću vam se pridružiti naravo! :D

Pozdrav svima

:cool:

Izmenjeno (brzi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja koji sve vreme branim EUS od "dlaka u jajetu", moram nesto da prigovorim.

Onog ko je sredio da Bregovic ucestvuje u ovome bi obesio za ...

Turbo masina, miris benzina... Mislim stvarno You Tube je pun "takvih". Zar tako da nas obrukaju pred tolikim auditorijumom. Sva sreca pa stranci ne razumeju...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

хорошо

;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

SUPER MI JE RUSKA PESMA!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Braco Rusi dali smo vam EUS. Moze li sada malo benzina po nizoj ceni??? I prosledite malo i u Grcku ovog leta. :D

Dakle:

1. Rusija

2. Ukrajna

3. Grcka

4. Jermenija

5. Norveska

6. Srbija

Elem, za nas sam omasio... Realno tu nam je i mesto ali sam mislio da cemo na konto domacinstva dobiti malo vise glasova i mozda izbiti na 3 mesto. Ali tu je "moja" Grkinja zavrsila. :D A najdraze mi je sto su Norvezani dospeli na 5 mesto jer su stvarno OK.

Sad da cujem vas!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ali tu je "moja" Grkinja zavrsila. :D

Hoćeš reći NAŠA! :P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hoćeš reći NAŠA! :P

E ne moze! Ti imas svoju devojku na drugoj temi!!! Ova je moja! :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ali moraću da častim brzog, on je najviše istrpeo sinoć kad sam krenula ovde da kukam o toj karti, xaxa.

:P Ma lako cemo za to. Kad nam se putevi sretnu moze da padne jedan grcki frape.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Završi se i to...

Ja navijao za Quelle, quelle...iako sam znao da ce Rusu svi da daju najviše poena.

Ista matrica ko prošle godine - klanovske podele, plus nešto malo i od svakog ostalog, i -eto pobednika.

Utisak večeri je "Molitva", čudo jedno koliko nedostatak maštovitosti (a kao JESTE bilo maštovito) može jednu stvar da upropasti. One cure od prošle godine da su samo SEDELE tamo na bini,nastup bi bio efektniji nego ona crno-bela-hermafro-šizofrenija...

Od veličanstvenog vatrometa veličanstven je bio jedino dim.

O tjurki pred skupštinom grada koja "the Belgrade" ne bih...

Šta je još bilo... Lepo, sve u svemu. Ono dvoje tokom glasanja ekstra drveni, dok Žeki ne polude na "Kalispera!!!", ostalo sve ko podgrejani leševi...

Cenim da će Nikita Mihalkov kao reditelj Plušenku za sledeću godinu da zaledi Crveni Trg...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vatromet je bio OK. Na tri lokacije u gradu ako sam dobro izbrojao. Na Kalisu onaj veliki, na Brankovom mostu - zaboravih mu ime, rekli su i iza arene koji je ocrtavao nasu zastavu.

A da li ste provalili odvalu, a la Dell Boy, od Spankinje?

Zapocela je svoje ukljucenje sa recima:

"GOOD NIGHT TO EVERYONE"

:D :P :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma bilo je bisera kolko voliš.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O organizaciji necu,dosta je receno pa da ne ponavljam.Ali da se bacim samo na utisak po zavrsteku programa...

Rusi svaka cast. Da li vam je pesma najbolja ili nije, nema veze , bolja je od gomile tra la la Ruslana pesmica, a ionako nikad nisu ljudi pobedili , a sto i oni da malo ne organizuju Eurosong ? Bilo je tu simpaticnih pesmica (ali gde su zavrsile...) i o ukusima ne vredi raspravljati,ali sam siguran da je svako imao nekog svog licnog favorita koji nije presao 17.mesto!!! E onda je normalno da shvatis da nesto nije u redu i da se iznerviras!

Pre 10-15 godina najvece uzivanje je bilo glasanje(bilo je i tad klanova,blokova...mada je bilo umerenije i fino zapakovano), A sad ??? U 90 % slucajeva znate gde idu 8-ice,10-ke i 12-ice,samo ne znate raspored. Jaka stvar . E to je vec sramota! Ovo je vec bezobrazluk. Otvoreno praviti milione ljudi majmunima! Strasno!

E sad uzmimo nasu predstavnicu (koja mi se ne dopada bas previse ali nema veze) i njeno 6. mesto. Uspeh ili neuspeh? Po meni ni jedno ni drugo! Potpuno je svejedno da li je sinoc sviralo Oro ili da smo poslali npr. neku mladu,sisatu turbo-folkerku ili nekog ambicioznog pustaca vetrova. Ovakvim sistemom glasanja bi sigurno usli u TOP 10 ! I o cemu pricamo? A isti je slucaj i sa vecinom drugih zemalja. Ali dok se ovako glasa tamo nekom lepo kaplje para, a? A mi ? Mi se kao ludo zabavljamo. Hvala lepo,ali ovo je poslednji odgledani Eurosong. Ako cu vec da gubim vreme,naci cu drugi nacin.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma, OK je sve. Mislim, sve je to samo zabava za široke narodne mase. I predvidivo do bola. Mada, ove godine se dijaspora nije baš pretrgla. Do sada smo u poen pogađali koliko ćemo od koje zemlje dobiti prema broju naših ljudi tamo. Ove godine po nekoliko poena manje od očekivanog. Možda im se nije dopala pesma?! Ili kriza navodi na štedljivost?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma dobro, ipak se malo i "glasa"... Jermenija je eto dospela na 4. mesto, Norveska (koja se meni svidela) na 5. Mora se priznati i da se zadnjih nekoliko godina Sovjetski blok i nas exYu blok najvise i trudi da osvoji taj EUS. Bar sam ja stekao takav utisak. A eto, opet, pored svog tog blokovskog glasanja, Rusi su prvi put pobedili. Jasno je da je glasanje usmereno, ali ipak pobedi jedna od najboljih pesama.

Inace moram i da priznam da ruska pesma nije za jedno slusanje, tako da mi se sve vise dopada sto je vise cujem, mada definitivno nije pesma koju planiram da slusam narednih godinu dana.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala lepo,ali ovo je poslednji odgledani Eurosong. Ako cu vec da gubim vreme,naci cu drugi nacin.

Takodje. I ovo sam pratio samo zato što je kod nas.

Što kaže onaj engleski komentator, za njegovu zemlju-oni su tu 50 godina i ispucali su se na tu temu, ne znači im sve to kao danas onim zemljama koji su tu tek nekoliko godina. Tako i ja, gledam ovo od malena, pa dosta je bilo.

Stvarno ima razlike kako se gubi vreme.

:alarm:

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    27008
    Ukupno tema
    905816
    Ukupno poruka