Sxomy82

PARALIA

4248 poruka u ovoj temi

Ja se u petak vracam, bas cu napisati kakva su desavanja na granici sa tom famoznom priznanicom... i mene zanima da li ce nam traziti

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima na ovoj temi.

 

Ovog leta ću malo duže biti u Paraliji, pa me zanima ima li nekih dobrih plaža u okolini, da nisu grozne kao one u Paraliji, Leptokariji itd, a da nisu mnogo daleko kao Halkidiki? Znači, da mogu da dođem za maksimum sat vremena kolima. Možda neke plaže u Solunskoj regiji?
 

Izmenjeno (Tijuana)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da završim priču koju sam započela vezano za boravišnu taksu i priznanice... noćas smo prešli granicu, niko nam nije tražio priznanicu niti išta pitao, što smo i pretpostavili, ali smo za svaki slučaj poneli i priznanicu, hihi, kao pravi štreberi... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od 26.06. smo u smestaju u vili Relax, pa me interesuje moze li mi neko reci kakva je? Procitala sam da se desava da nema tople vode....

Da li je cisto, ima li fen, WiFi...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,da li ima neko neka iskustva sa Vilom Nautilus u Paraliji ? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav svima na ovoj temi.

 

Ovog leta ću malo duže biti u Paraliji, pa me zanima ima li nekih dobrih plaža u okolini, da nisu grozne kao one u Paraliji, Leptokariji itd, a da nisu mnogo daleko kao Halkidiki? Znači, da mogu da dođem za maksimum sat vremena kolima. Možda neke plaže u Solunskoj regiji?
 

Imate jako lepu plažu prema Larisi mislim nekih 40km od Paralije zove se Platia Amos. Pogledajte na google maps i slike. Takodje i plaža u Nei Poriju je lepa. 

U Solunskoj regiji kažu da su lepe plaže i more tek u okolini Nea Flogite što je i maltene početak Halkidikija. Mada smo mi prošle godine svraćali da obidjemo i Pereu koja je predgradje Soluna i bilo je to pravo otkrovenje što se tiče čistoće plaže i mora! 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voleo bih kada bi ljudi postavljali snimke mora i vode kao i plaza iz Paralija! I to iz razlicitih perioda , ono recimo pocetak juna , kraj juna, pa tako i za jul, avgust i septembar! Cisto da se vidi ocemu je rec, od naplavina, granja, providnosti i itd...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

evo slika od prosle godine oko 20 jula

P1030214.JPG

P1030221.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li se neko nalazi u vili "Asterias"....ili je bio u skorije vreme?

Molila bih za utiske o vili.....znam lokaciju.  

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedne slike iz Paralije, nazalost ne vidi se najbolje providnost zbog reflksije i usmerenosti sunceve svetlosti__Bar te godine bilo je i algi.Izgleda da ih je more izbacivalo predvece, a mozda po nekad i nocu..Po 3 ,4 komada po pola metra  duge i kao da prodju jednim frontom i sabiju se duz obale.Ali ne kao neprekidni niz, vec po dve tri upetljane , pa onda ih nema po metar , dva, ili tri, pa opet .Ali kad ih tu u plicaku  zaobidjete onda ih nije bilo dalje u moru.Ili ih more izbaci na kopno, pa ih onda u tom delu, ispred tog dela plaze gde se izbacene vise nije bilo..Cini mi se da je ovo trajalo par dana., Od cega je ova pojava zavisila ne znam, ali je bilo tako kako sam vam je opisao! Cini mise da u onom delu plaze koje imaju ustave da ih skoro i nije bilo ili samo predvece..Nikom nista nije falilo, zbog ovih algi, bar koliko ja da znam.I bile su nekako tamne , crne boje..

IMG_20160826_121411.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako moze info o cenama u restoranima i cene brze hrane od ove godine. Ako je neko slikao neki meni ili zapamtio.Putujem 2.08. pa da znam od prilike.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, da li je neko pecao u Paraliji?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Voleo bih da neko od forumasa proceni koliko je naroda, tacnije kolika je popunjenost Paralije u ovom periodu? Procentualno ili opisno svejedno..Mislim da se to vidi i po setalistu kao i po samoj plazi:.pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, ako može mala pomoć. Pošto nikada nisam bio u Paraliji i planiram da svratim na jedan dan (ove godine idemo u Nei pori). Mislio sam da obradujem suprugu jednim šopingom. Slušao sam ranijih godina da se u Paraliji mogu jeftino pazariti kožni artikli (jakne, torbe), može li mi neko reći da li je to i dalje tako i gde se otprilike nalaze te prodavnice? Ili možda da je ipak odvedem u šoping u Katerini ili Solun. Hvala unapred na odgovorima. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najbolje vreme za šoping u Paraliji je pred kraj sezone tad su cene čak i za naš standard smešne. U Katerini i Solunu je svakako izbor  mnogo veći ima i firmirane garderobe ali su i cene više. Naravno i sad se može naći svašta po pristojnim cenama uz malo cenkanja sa trgovcima. Pošto svi znaju srpski ili su naši na privremenom radu u Paraliji to neće biti teško. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka