bolestoka

Kipar

1647 poruka u ovoj temi

Imao bih i ja jedno pitanje za clanove foruma, posto vidim da je dosta judi odavde bilo na kipru. Naime uplatio sam ove god za avgust mesec i to Larnaka, hotel je Lordos Beach kategorise se sa 4* i lepo je ocenjen na trip advisor-u. Pa me zanima dali je neko boravio u tom hotelu i ovako sa nase strane kako mu se cini ?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio u Evabelle Napa Hotel Apartments?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako da napisem  i ja moje utiske o Kipru. Ostrvo je prelepo,boja mora prava fantazija,hrana u restoranima perfektna Los Banditoosss mmmm... Mi smo bili u Aija Napi hotel Vassos Nissi Palage 4* nalazi se bas na plazi nisi beach. Hotel je kostao 1800e nocenje sa doruckom za 14 dana ,porodica sa detetom od 6 godina, uzeli smo hotel preko nekog sajta za bookiranje ne secam se koji tacno ali znam da je bio najjeftiniji.Da pocnem prvo o hotelu ili o plazi ili o vremenu krajem maja do pocetka juna.Ajde prvo hotel... lep,atraktivan,dobar bazen,na dobrom mestu,cist,uredan sve se odrzava kako treba svarno zasluzuje 4* sto se toga tice, sa druge strane hrana u hotelu blagi uzas kao hoteli u spaniji sa 2* osoblje hotela(recepcija)  katastrofa bratko bugarin djubrana,prevara ili ne znam kako da ga nazovem. On radi u jednoj smeni dok je druga smena sasvim ok. Zena iz Danske i grkinja cini mi se.A sada cu vam objasniti i zasto.U hotelu se placa wifi zaboravio sam cifru ali nije mali iznos imas opciju dnevno za 5 ili 10 dana i naravno najisplatljivije je za 10 dana. Medjutim prvo kada smo stigli docekao nas je bratko,a sa nama je doputovala jos jedna porodica i znacilo nam je da nam sobe budu jedna do druge ili bar u istom delu hotela, ali naravno on dziber nije hteo da ucini to na prvu loptu nego mi je na fin nacin trazio 10e da to navodno zavrsi sl dan. Ok dam ja bugarinu 10e racunam ok sutra prelazimo u drugu sobu necemo da se raspakujemo i ovako je bilo vece kada smo stigli,ali ja sa njim napravim dogovor,da, za jos 10e on meni da 2 internwt kjuca za po 10 dana. Uzme bratko pare i kaze zavrsavamo sve sutra. Sl dan mi na recepciji on tamo,ja kod njega pitam ga bratko moze soba i wifi pass on kaze ej sad je menadzer tu radi do tri idite vi na plazu posle tri zavrsavamo. Misilim se ja nema nista od toga ali znate kako nada poslednja umire... Nista dodjem ja posle tri kad neke zene na recepciji nema ni traga Bugarinu.Odem ja do njih pitam za njega kazu one on je bio do 15h sutra dolazi u trecu aaa joj sta sad mislim se zeznuo me bratko, besan ja...nista objasnim ja njima ukratko sta i kako i zene mi iz momenta daju drugu sobu, svaka im cast!! Ok ja zadovoljan ali besan sto mi je ovaj uzeo 20e. Da skratim pricu posle nekoliko dana natezanja sa njime dobijem ja wifi pass za 20e za 14 dana za dva telefona to je sto se hotela tice!Moj utisak generalni da se placa mesto na kome je hotel a ne usluga u samom hotelu da je na drugoj lokaciji 800e bi bilo mnogo za taj hotel. Vreme krajem Maja je bilo blago razocaravajuce,bilo je dosta kise,vetra more je bilo dosta hladno naravno da nismo sedeli u hotelu nego na plazi ,kupali se u hladnom moru i suncali se na vetrovitom suncu??ali znalo je da udari nevreme i da nas otera sa plaze u hotel,srecom nikada nije trajalo duze od 2 sata. Posle toga ponovo sunce i ajmo na plazu.Razgovarali smo sa mestanima oni kazu da na Kipru nikada nije bilo tako lose vreme u Maju i pocetkom Juna kao te 2017.Kako ce biti ove godine to samo Bog zna ??. Nissi plaza je jedna od plaza na Kipru gde je boja vode u moru nestvara,ali daleko od toga da je najbolja cak sta vise nikao nije za porodice sa malom decom iz razloga sto su zurke 24h,golotinja na sve strane,droga i alkohol, meni to licno nista ne smeta ali nikako nije za decu.Kazu da Maj nije tako strasan jer je pocetak sezone ali u junu,julu i avgustu moze da padne i po koji sex na plazi u sred bela dana lagano!!?? Sise i guzice kao na ibici!!Ko voli samo napred... Sa druge strane imali smo auto i isli u obilazak ostrva malo,nije tako atraktivno kao Majorka primera radi ali ima se i sta videti.Majorka je kao ostrvo po meni mnogo lepse ali boja mora i plaze su definitivno bolje na Kipru...Mogu da dam jedan tips- plaza Macrinosios beach ili tako nesto nestvarna boja mora prelepa plaza i nije ludnica kao na nissi onavezno obici ako idete na Kipar. Ove godine smo rezervisali Assterias Beach hotel na toj plazi samo krajem Avgusta pa se nadamo lepom vremenu...Pozdrav putovanjci i nadam se da je komentar malo nekome pomogao,,,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@marko030, Ayia Napa je mesto za mlade, one zeljne zurki, ludila, pijanstva. Ayia Napa nije takva u maju i u  periodu okobar - novembar, a onda verujem i preko zime.

Protaras je mesto za porodice, malu decu, ogromna plaza, sa puno plitkog dela, setalistem, restoranima sa igraonicama, akvarijumom, luna parkovima i tematskim vecerima i desavanjima za decu svih uzrasta....Takodje, tu su brodovi, gusarski, pa oni sa providnim dnom, pa obilasci laguna ...a svi od njih su prilagodjeni deci...

Trebao si ici tamo...cudi me da se nisi raspitao, bio bi zadovoljan.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mananna Daleko od toga da mi nismo bili zadovoljni Ayia Napom cak sta vise dosta nam se svidela isli smo krajem maja bas zbog tog ludila,ali koliko sam ja primerio ludilo je bilo i tada ali verovatno u mnogo manjoj meri nego u julu. Idemo i ove godine samo od 18.08 i bicemo stacionirani na Makronissos plazi hotel Aaterias.Jedino sto nam je vreme generalno pokvarilo to letovanje ma da se nadam boljem vremenu bez vetra i kise ove godine.Obavezno uzimamo renta car i mali obilazak ostrva je generalno neizbezan,ma da nisam toliko zagrizen obilaskom kolio volim da budem na plazi i da uzivam u prelepom moru.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bicete prezadovoljni u Asterias beach hotelu, mi smo letovali pre par god i po meni to je odlican hotel i jos bolja plaza. Mirnije nego na Nissi bas za porodice. Svake godine ulazu i prosiruju hotel, javite utiske. Konos je isto prelepa plaza.

Izmenjeno (Lidija J)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mogu li da cujem od vas koji ste bili na Kipru prednosti i mane izmedji Makronissos plaze hotel Asteriass i Fig tree hotel Capo Bay??

Vasa preporuka sta bih ste izabrali i zbog cega??

Znacio bi mi puno odgovor rezervisao sam Asteriass ali me nesto vuce da otkazem i rezervisem Capo bay.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam za Capo Bay i Fig Tree Bay, tj.Protaras. 

Razglog jednostavan, pored Connos Beach, najviše mi se dopala Fig Tree Bay :) 

Ja sam bila u hotelu Constantinos the Great, oko 600 m od Capo Bay hotela i Fig Tree plaze promenadom. Izuzetno mi se dopala uredjena promenada duz mora, oko dva km u svakom smeru od Konstantinosa, plaza savrsena, drvena staza koja moze da posluzi i za trcanje, brojni restorani, kafici, poslasticarnice, stvarno je odlicno uredjen taj potez i vise mi se svideo taj deo uz more od Aja Nape.

Ako je Constantinos povoljan, (mi kad smo bukirali, bio je u cenovnom rangu sa Capo Bay), mozes i njega, to je sve na dohvat ruke, a renoviran je ove zime, pa zanemari lose komentare od ranije. Hotel je u sredistu svega u Protarasu, plaza besprekorna. Svakako ni sa Asterijasom neces pogresiti, dobar je hotel na super mestu. Kako god, Kipar je odlican.

Izmenjeno (shania)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania sada si me stvarno bacila u neizvesnost!! Ja vise ne znam sta radim. Sada sam pogledao neke klipove na yt i ovaj Constantinos je bas ono sto nama treba savrsenstvo!!Sa druge strane bio sam u Ayia Napi i tamo mi je poznat svaki cosak pa me sada vuce da malo promenim!! Po slikama i klipovima mogu slobodno da kazem da je svakako bar za 30% po mom ukusu constantinos je lepsi hotel od Asteriasa.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania Ja sam mozda napravio jednu gresku, uplatio sam depozit preko agencije za asterias, nije nasa agencija jer ne zivim u Srbiji, ne znam da li je moguce otkazati i dobiti nesto novca nazad ako je moguce posle ovih tvojih slika definitivno je izbor za ovaj hotel!!

 

Ps 

Imam pitanje za tebe da li mozda znas na koji nacin bih mogao u Protarasu da nadjem neki jeftin smestaj za roditelje za 14 dana, oni bi posli sa nama da nam malo pomognu oko cuvanja dece...njima je skroz nebitan smestaj ali da bude onako pristojno nesto, kuhinjica i dva kreveta nista specijalno im ne treba jer bi uglavnom bili u nasem hotelu sa decicom...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za smeštaj  najbolje da pogledaš  na bookcyprus.com

A za povraćaj u slučaju otkaza pogledaj opšte uslove putovanja na sajtu agencije kod koje si uplatio. U Srbiji uzimaju samo administrativne troškove ako otkažeš do 45 dana pre puta, a 10%   od ukupnog iznosa ako otkažeš 44-30 dana pre puta, sem ako nešto posebno nije ugovoreno. 

Izmenjeno (shania)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@shania hvala puno na odgovorima puno mi znace. Stoji na njihovom sajtu da postoji mogucnost otkazivanja uz neku nadoknadu koja nije tako strasna. Ma da imam malu nedoumicu oko rezervacije mi smo zapravo cetvoroclana porodica jedno dete od 7 godina i jedno od 9 meseci. E sada kada ukucam na sajtu za bookiranje dva deteta jedno 7 i jedno 0 godina izadje mi neka ne razumna cena, a kada ukucam 1 dete od 7 i dve odrasle osobe cena je za 30-40% jeftinija da li je moguce da 40% naplacuju za bebu??Da li da rezervisem sobu za dve odrasle i jedno dete od 7god pa kada odem dole sta mi Bog da???Malo je glupo to uradjeno trebalo bi dete do 1 godine da bude gratis u svakom hotelu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni je Protaras lepsi za setnju ali mi je Maccronissos beach lepsa plaza od fig tree. Ukusi su razliciti, obidjite gde god da odsednete ovo drugo mesto i Konoss obavezno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Verovatno ce biti Asterias,ma da sam jos u neizvesnosti ako bude Asterias moram uzeti auto bar na nedelju dana kako bih mogli uvece do Ayia Nape ili do Protarasa. Siguran sam da je Protaras lepsi za setnju, ali je prvenstveno plaza bitna, cak koliko sam uspeo da vidim Constaninos je na Sunrise plazi tako da to nije Fig tree ipak mora malo da se hoda ali ipak je smesten u centru nekih desavanja sa plaze se lagano moze popiti picence u kaficu u hladovini ili rucati u nekom restoranu sto nama dosta odgovara jer idemo sa bebom,a koliko se ja secam Makronissos je izdvojena plaza i nema nekih restorana i kafica na plazi samo jedan malo veci bar sa brzom hranom i picem.Ma da more je na Makronissosu prava fantazija bez greske...

Tako da mogu samo da kazem da sam jako zbunjen, hotel Constantinos sa uslugom pp izadje za 400e skuplje od Asteriasa ma da ako bude Asterias bice mi potreban autoooo...?? 

Ne znam??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka