bolestoka

Kipar

1646 poruka u ovoj temi

Ako je neko bio u Agya Napi(Kipar),neka mi kaze nesto vise o cenama tamo:cene hotelskog smestaja odprilike,cene jela i pica po klubovima itd. (hoteli naravno mimo nasih tur.agencijskih ponuda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ovako, jeste da sam bila davne `98 ali mislim da se nista znacajnije nije moglo promeniti. Prelepo ostrvo sa dugim pescanim plazama, neverovatno toplim morem (za pocetak septembra kada sam ja bila), jako toplim nocima.

Sto se smestaja tice necu biti od neke pomoci jer sam otisla u hotel koji je moja prijateljica rezervisala iz Ciriha, ja sam samo doplatila lezaj nekih tadasnjih 200 DM. Upoznale smo dosta ljudi koji su smestaj nalazili po privatnim apartmanima (na principu mini vila ili manjih motela) "povoljno" ne mogu reci koliko, s obzirom da ti je Agia Napa mesto gde ces sresti najvise engleza, nemaca, rusa.

Nocni zivot je fantastican, grad je prepun kafica, klubova koji su radili iskljucivo do 24 h, nakon cega se odlazilo u diskoteke kojih veruj mi ima previse, naravno za svaciji ukus (muzika 60-tih, 80-tih, rap, hous, itd) i gde ostajes do svitanja. Cene ulaza u diskoteke i klubove varira, ali ti savetujem ako odes da obavezno uzimas besplatne karte koje dele devojke i mladici po ulici i klubovima. Cene pica i hrane koliko se ja secam nisu bile nista vece nego u pojedinim nasim letovalistima osim sto uz naruceno pice obavezno dobijes besplatno shot.

Moj savet ti je da ne brines previse o cenama samo nabaci osmeh i za nepun minut na stolu ce ti se naci par casa pica sto od preljubaznih (citaj zgodnih) konobara-ica i sankera-ica, pa do neverovatno razuzdanih engleza a posebno engleskinja, veruj mi. Eh kada se samo setim bilo je to najlepsih 7 dana letovanja.

Nadam se da ti je ovo malo pomoglo da se odlucis da ovo letovanje provedes upravo tamo.

Pozdrav, unapred sretan put i lep provod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila pre mesec dana u larnaci,verujem da su cene slicne ako ne i iste pa ti mogu reci otpriliki ono sto sam ja pila i jela.Sobzirom da sam bila kod prijatelja tako da ti ne mogu pomoci oko hotela,sto se tice hrane oni u svakom klaficu imaju sendvice koji su extra uz njih dobijes i pomfrit cene variraju od kafica do kafica a krecu se od 2,50k.funte-8k.funti,imas i pljeskavicu ista cena,spagete oko 5k.funti,pica 3,5-7k.funti.Mi smo se takodje hranili u metrou kupimo hranu pa nesto spremimo i kuci.Od pica sam cesto pila cedjenu pomorandzu ona je oko 2f,pivo zavisi koje isto od 2,5-5k.f.nes kafa nije kafa donesu ti pa ti sam smuckas.Lezajka na plazi za dve osobe je bila 3k.f.U diskoteku u larnaci nece da te puste ako ne izvrsis rezervaciju i ne mas ulaznu kartu ako vas ima vise ceh moze da vam bude i 60k.f.To ti je otprilike to, cisto da imas prestavu o cenama inace pre mesec dana 5,7 k.f-10E ne verujem da je puno skocio kurs do sad.A pare menjaj iskljucivo u menjacnici jer je drugde kurs manji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potrebna mi je informacija kako najjeftinije da dodjem na Kipar? Naravno potrebna mi je cena nekog aranzmana + prevoz!!! Koliko bi to moglo da kosta???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa mozes naci neki hotel preko interneta i rezervisati, a verujem da mozes i na licu mesta naci neki sa manjom kategorijom, a avionska karta kod jat-a ti je 350e povratna,mada sve zavisi kolko ostajes ,jel imas nekog tamo ? Ti mozes da iznajmis manji stan to oni zovu apartmane ZA 200e mesecno, samo ako imas nekog da ti nadje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko bio na Kipru u septembru? Kako je ? Tamo ne treba viza čini mi se?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio je moj suprug upravo u septembru, doduše pre 3 godine, kupao se , sunčao, provodio, bilo je to početkom septembra i bilo je jako vruće, provoda ima u Aja Napi, sve diskoteka do diskoteke, jako je skupo, i uglavnom su englezi bili tamo, što nije za čuditi jer je kaže cena pića bila vrtoglava, naših nije bilo mnogo, za vizu se ne sećam , ali mislim da nije bila potrebna..

Izmenjeno (slatkiš)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje kume su živele tamo. Kažu raj na zemlji.

Poslednje kupanje je bilo negde početkom decembra.

Iz drugih izvora sam saznao da je podvodni svet prilično bogat, tako da je dobar izbor i za ronjenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Viza naravno treba. Bio sam u Nikoziji i Limasolu: u Nikoziji i nema bas sta da se vidi, a Limasol je kasaba sa ocajnim plazama. Za mene je Kipar bio potpuno razocarenje. Jedino sto kazu da vredi je nocni zivot u Ag. Napi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam na Kipru ceo januar. Obisla sam ga celog ( Nikozija, Larnaka, Limasol, Agia Napa... ) Plaze nista posebno, klima fantasticna ( u januaru sam uspela da pocrnim ), provod u Nikoziji faaaantastican ( u ostalim gradovima nisam izlazila ). Sve u svemu, stvarno je raj na zemlji, ali sa rent - a - carom i mnooogo para. Zaista je preskupo ( kafa i jedan tost sendvic oko 10 funti, nesto manje od 20 evra mislim ). Velika je razlika izmedju turskog i grckog dela, kao da si na dva razlicita ostrva. I da, viza je potrebna ali je nije problem izvaditi i nije mnogo skupa ( mislim da je oko 10, 15 dolara ).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne moze bas da se kaze da je raj na zemlji ali je veoma lepo mesto za odmor!

Znam to dobro jer u proseku svako drugo leto idem tamo, jedanput sam bio i 70 dana (imam rodbinu u Limasolu), tako da se smatram kompetentnim po tom pitanju.

Septembar je super sto se tice klimatskih uslova, i generalno je skupo tamo.

Limasol ima dobar nocni zivot u sezoni, plaze su im nista posebno.

Agia Napa ima jednu od najlepsih plaza na Kipru (a i sire), sa belim peskom i super je za mlade! Takodje nocin zivot je no1, cesto Agia Napu porede sa Ibizom.

Iz Nicosie leti bezi gde ko stigne, jer nije na moru i obicno je nepodnosljivo toplo tamo.

Pafos je takodje dosta popularan, nisam puno puta bio tamo, ali koiko znam tamo je vise mirniji, porodicni odmor.

Engleza ima tamo tuce, zato sto su bili pod njima, i dan danas imaju svoje baze po Kipru, tako da se englezi tamo osecaju kao kod kuce. (P.S. Cak se vozi i sa leve strane ulice, mada ih domace stanovnistvno ne voli bas... :P )

Na Kipru nema mnogo sta da se vidi, Afroditine stene i kupalista (narocito kupalista) su lokacije za koje stvarno ne vredi izdvojiti vreme ako dolazite na 7-10 dana, safari je takodje buranija. Vredi otici do planina i obici neki od manastira, koji su veoma bogati (Kiprani su strasno religiozni) npr. Kikos.

Takodje ima jedno divno selo, ko voli tu vrstu turizma, gde se svake godine "umivaju" fasade, dvorista i ulice pa je veoma lepo za videti i takodje tamo mogu da se nadju zanimljivi suveniri.

Ima puno lepih plaza kao sto je Avdimu (tako se cita), koje su skoro puste jer su van grada. Odlicni riblji restoran se nalazi blizu plaze, ko ne voli guzvu a voli dobru klopu pravi izlet za njega...

Na severnom delu Kipra nisam bio.

Da ne zaboravim, ljubitelji aqua-parkova ce tamo moci da uzivaju, jer ih tamo ima na svakom koraku. Najveci na Kipru (a mislim da je i jedan od najvecih u Evropi) je Fassuri, koji se nalazi tik uz Limasol, i stvarno je super. ;)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me da li je neko isao na Kipar, kakvi su utisci i koje od nasih agencija imaju u ponudi Kipar.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio dvaput u Limasolu (ne nisam se vracao svojevoljno, drugi put je bilo poslovno). Nista posebno, gomila hotela pored magistrale, mesto bez ikakvog sarma. Plaze nikakve. Pravio sam i neke ekskurzije okolo (Larnaka, Nikozija) ali nema tu bogznasta da se vidi. Pored Grcke koja nam je tu ispred nosa ne znam zasto bi se neko cimao do Kipra, nije vredno para.

PS: Cuo sam da su A.Napi bolje plaze ali nisam bio. Mesto je puno pijanih Engleza, tinejdzeri i proleterijat, pa ko voli nek izvoli ...

Izmenjeno (vukad)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nova sam na forumu i unapred se izvinjavam ukoliko ovakvo pitanje vec postoji.

Trebala bih da idem na Kipar uskoro, pa me interesuje da li je iko vadio vizu za ovu zemlju? Kakav je postupak oko dobijanja vize?

Najlepse hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tajchi, ja sam pre par godina (tačnije pre 4 godine), "vadila" kiparsku vizu. U telefonskom kontaktu su naveli šta je potrebno od dokumenata (vaučeri, avionska karta i par dokumenata iz firme), predaš u ambasadu i za par dana dođes po vizu. Tada se razgovor nije zakazivao niti je bilo gužve. Ambasada je u ul. Diplomatska kolonija a dokumentacija se predaje u izdvojen objekat ( da ne kažem -kućica ) u sklopu ambasade.Ništa nije bilo komplikovano ( osim da ih pronađeš :D ) za dobijanje vize , nadam se da će i tebi tako biti. Najbolje i najednostavnije je da ih pozoveš i da ti izdiktiraju šta ti je potrebno. Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka