bolestoka

Kipar

1494 poruke u ovoj temi

Pokušaj da kupiš kartu reko Kalodoukasa. U principu je izvodljivo mada agencija nerado izdaje karte za čartere. U tom člučaju, karta bi izašla 200 €. Mi smo želeli da idemo u sopstvenoj režiji takođe, ali glavni problem bi nam bio transfer od aerodroma do hotela. Hotel nam je od Larnake udaljen oko 70 km pa bi nas taxista ogulio zvizduk.gif Elem, odlučili smo da obavimo plaćanje celog aranžmana preko pomente agencije. Posle dužeg računanja ispalo je da je ipak tako najpovoljnije a ne moreamo nikoga od prijatelja da cimamo da nas sačekuje na aerodromu u Larnaki ili da se navlačimo sa taxistima oko cene.

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Изгледа да ће од ове године ипак више људи ићи на Кипар osmeh1.gif . Пре него што сам погледао ову тему био сам убеђен да је више писано о Кипру, али...

Знам да је раније био скуп (фунта), биле су и визе и скупа авионска карта.

Нисам планирао да ове године дође на ред, али искрсло је да аранжман није ништа скупљи него било које грчко острво за сличан аранжман.

За Пафос се надам да изнајмим ауто и обиђем и остала места (волео бих да имам праву информацију о цени, да ли је могуће спуштати цену, где изнајмити - пише на аеродрому, али мени то не одговара...).

Не знам да ли је приступ хотелским отвореним базенима доступан свима, и да ли на плажама мора да се изнајми сунцобран (што није баш згодно ако неко жели да обиђе више плажа у току дана).

Искрено се надам да није баш тако драње са ценама (људе и грчком плаше, а ипак су цене подношљиве...)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste dranje, narocito u odnosu na Grcku. Sam smestaj nije preskup, ali vanpansionska usluga je karastrofa..Kafa ne postoji ispod 3 evra, tanjir supe 7 evra, kokteli po 15..

Na vecini plaza je iznajmljivanje suncobrana obavezno, mada ima i onih gde mozes samo da bacis peskir. Po pravilu su to losije plaze. Sto se tice hotelskih bazena, svugde ce ti reci da je to samo za goste hotela, ali nigde zapravo ne postoji kontrola..eventualno u najekskluzivnijim, gde se gosti setaju sa onim narukvicama.

Sto se cena iznajmljivanja automobila tice, to stvarno ne znam. Znam da su cene povoljnije kad se uzima na vise dana, al tako je svuda...

U Pafosu preporucujem Coral bay plazu - malo je van grada, moze da se ode kolima ili lokalnim busom (idu na 20 minuta, karta je 50 centi, ako nisu poskupeli) al tu je pesak najfiniji srce.jpg

Od samog Pafosa ne ocekuj previse, ipak je to samo malo lepse uredjeno selo osmeh1.gif

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas malo ljudi je bilo na Kipru izgleda. Nije ni cudo, cene su paprene.

Nameravam da provedem sedam dana u Protarasu i pet u Pafosu u sopstvenom aranzmanu.

Protaras je (meni) mnogo lepsi nego Pafos, jeste malo mesto ali je strasno sarmantno, plaze su lepse nego u Pafosu, a blizu je i Aja Napa.

U Pafosu trazi smestaj u delu koji se zove Tombs of the Kings, jer je "donji" Pafos neopravdano skup, a plaza je blagi uzas (ako se ono uopste moze nazvati plazom), a "gornji" je predaleko od mora. Ovaj Tombs of the Kings je otprilike na polovini izmedju ova dva i sve ti je na dohvat ruke :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Angua, хвала пуно.

Вероватно је та лоша плажа о којој си писао плажа за коју пише да је 600 метара од мог смештаја, који је наводно у центру, 100 метара од шеталишта и обале мора.

То је претпостављам горњи Пафос.

Изгледа да Пафос ни нема плажу, бар не добру.

Сада ми делује да је за нпр. трећину скупље него у Грчкој (ванпансионска потрошња, а за храну у продавницама не знам, а ту су и ресторани брзе хране, који би требали да имају колико толико уједначене цене).

Замишљам и сцену, кренем колима да обиђем неколико плажа и на свакој платим лежаљке и сунцобран, да би се једном окупао.

Јел тако на Coral bay

Да ли знаш колико треба од Пафоса колима до Лимасола, Никозије и Ларнаке, јел напоран пут и да ли је лако снаћи се у њима и наћи их, обзиром да ћу вероватно сваки дан ићи из Пафоса.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nema na cemu, zadovoljstvo mi je da pomognem koliko mogu osmeh1.gif

U kom ste tacno hotelu? Vecina hotela ima izlaz na gradsku plazu koja je bezveze, mada neki ograde deo te gradske i nazovu je "privatna hotelska" a ono isto sra** laugh.gif Coral Bay naplacuje lezaljke i suncobrane, ali je em stvano lepa plaza, em potpuno uredjena (toaleti, kafici, teren za odbojku...)

I u prodavnicama je generalno skuplje nego u Grckoj, ali ne toliko drasticno. Sto se tice brze hrane, u Pafosu postoji jedna koja se zove Out of Africa (nemam pojma sto, kad prodaju girose hahah), gde su cene isto malo jace, tipa porcija oko 4 evra, ali to je nesto najukusnije sto sam jela na Kipru. Bez preterivanja. Obavezno probajte!

Do Limasola treba oko sat vremena kolima, do Larnake oko sat i po, 2 do Nikozije. Malo je to ostrvo osmeh1.gif Sve je auto-put i lako je snaci se. Mada, ako ste vec u fazonu da kolima obilazite plaze i otkrivate ostrvo,moja vam je preporuka da se uputite na onu drugu stranu, ka gradicima Polis, Protaras i Aja Napa. Plaze su u tom delu ostva ubedljivo najlepse. Larnaka i Limasol su luke, veliki gradovi, tamo ima pescanih i dugackih plaza, ali je sve nekako previse urbanizovano. Polis, npr, je netaknuta priroda - borovi, maslinjaci..

Nikozija cak i nije na moru, ali i u njoj se ima sta videti, naravno. Stari grad je prelep, pa onaj nekadasnji zid koji je delio grad na pola, pa shopping, pa nocni zivot...U neposrednoj blizini Nikozije nalazi se Lefkara, etno-selo, to isto moze da bude zanimljiv izlet. Ako volite vino, postoje i jednodnevni izleti do vinarija, sa sve degustacijom osmeh1.gif Uopste, Pafos je prepun tih agencija koje organizuju izlete po ostrvu, a mozda i u samom hotelu ima neka

Oduzih ja... osmeh1.gif Na drugom kompjuteru imam i neke slike, mogu da ih postavim ovoh dana

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, zaista korisne informacije.

Hotel se zove Daphne.

Mislio sam postoje mc donalds, pizza hut... pored klasicnog girosa, pa tu valjda nije puno skuplje nego inace.

Lepo bi bilo da ako imas vremena postavis fotografije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako je to isti Daphne na koji ja mislim, on je apartmanskog tipa, sa kuhinjama? Ima i bazen? Posto, ako je to taj, super je, niste pogresili :) Na jako je lepom mestu, u centru gradica, 2 min od setalista, a na bazenu vam niko nece smetati, bas je samo za goste.

Najbliza plaza mu je gradska (nikakva), ali moze peske da se dodje do jedne malo bolje, (u blizini Alexandar the Great hotela, znace lokalci da vam objasne) a busom ili kolima do plaze u tzv Tombs of the Kings, koja je isto sasvim pristojna, i naravno nezaobilazni Coral bay :))

Da, McDonalds i slicno naravno postoji, i to stvarno nije skupo. Al stvarno je steta da ne probate makar nesto od lokalne kuhinje, kiparska hrana je neka savrsena kombinacija grcke, turske, bliskoistocne i mediteranske kuhinje...Al o tome bih mogla poseban traktat da napisem, samo ako nekog zanima :lol:

Slike postavljam kasnije veceras :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Јесте тај хотел.

И ове информације су ми од велике користи, хвала.

Места која си поменула ми нису била позната, а делују интересантно. Да ли има још неких мање познатих која су вредна да се виде?

Плаже су ми такође биле непознате, па ово делује охрабрујуће.

Мени лично све што је актуелно, а везано је за Кипар је интересантно.

Мислим да је добро да се што више пише, а онда је и већа шанса да свако пронађе шта му треба.

Постоји и та опција информисања са сајтова на енглеском, али овај начин је за мене до сада био незамењљив, а и сада се показује.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Srbko, izvini, malo kasnim sa odgovorom, ne zameri.

Pre svega, ono sto mislim da je najvaznije za sve koji na Kipar idu prvi put: ne ocekujte da bude kao na grckim ostrvima. Ja sam se prilikom svog prvog boravka (a bila sam ukupno 6 puta) prilicno razocarala, jer sam zamisljala nesto nalik na Santorini, a videla nesto nalik na Teheran :D Kipar ne osvaja na prvi pogled. Priroda im i nije neka, nema dovoljno zelenila, a sve plaze su nalik jedna drugoj (sve su pescane i dugacke, ali bez mnogo hladovine, malih uvala i stena gotovo da i nema). ALI...ako mu date sansu, zaljubicete se u Kipar, to vam garantujem :) Ljudi su preljubazni, hrana je bozanska, a kad se covek malo odmakne od izvikanih letovalista i krene u samostalno istrazivanje ostrva, moze da naidje na stosta interesantno...Pominjala sam vec jednodnevne izlete, a u blizini Pafosa vam je i Latchi (ovo se izgovara sa naglasenim "i" na kraju), to je meni pravi pravcati biser..Malo, ribarsko seoce, plaza sa sitnim sljunkom, mirno, tiho, a riblji specijaliteti ubedljivo najbolji! Pafos ima i svoj akva-park, koji je raj za decu (al moram da napomenem da je skupo, mislim da je ulaznica preko 30e!) U samom gradu Pafosu, u "gornjem" delu grada, postoji pijaca na otvorenom, meni je i to npr bio pravi dozivljaj...ta vreva, buka, cenkanje, mirisi..kao na orijentalnim bazarima... A ako vas interesuje nocni zivot, na 5 minuta od Daphne hotela je ulica u kojoj su naredjani svi poznatiji gradski kafici, pabovi i klubovi, sve jedan do drugog..Za moj ukus, previse galame i preskupo, al ko voli...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A evo i obecanih slika

Setaliste u Pafosu (ovo vam je na par minuta od hotela):

th_P1010472.jpg

th_P1030967.jpg

th_P1030961.jpg

(neka vas ne cudi sto nema mnogo ljudi na ulici, slikano je u podne, kad je najveca vrucina)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je taj Lachi o kom sam pisala

th_P1010340.jpg

Kafic na plazi u Protarasu:

th_P1030840.jpg

Malo letnjih specijaliteta:

th_P1030861.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je slikano u Protarasu, al sve plaze u vecim gradovima su manje-vise na ovaj fazon:

th_P1000269.jpg

Suncobran + lezaljka 3-5 evra, zavisi koliko je plaza popularna i koje je doba dana...posle 5 je jeftinije, posle 6 znaju i da ne naplate

Cene:

th_P1030973.jpg

:lud:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Koliko vidim cene su približne onima u Grčkoj. Ja sam doživeo šok na Krfu kada su nam u aprilu zavrtali uši da je bridelo narednih deset da apo dolasku u Srbiju.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Stvarno?? :o

Auuu..ja dugo nisam bila u Grckoj, tj jesam na Halkidikiju pre 3 godine i tad stvarno nije bilo strasno. Dobro da si me opomenuo, da se ne sokiram kad odem letos...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26371
    Ukupno tema
    881174
    Ukupno poruka