bolestoka

Kipar

1647 poruka u ovoj temi

@darkman.021, istu turu sam i ja prosla pre neku godinu. Meni je smetalo sto smo za Salamis imali jako malo vremena....pola sata svega....i na brzinu je vodic pricao i nije nas ni odveo do amfiteatra....pa smo bili bezobrazni i ostali duze, svi su poludeli u autobusu sto kasnimo i vodic je rekao da sada moramo skratiti vreme potrebno za obilazak manastira, pa smo tamo bili samo sat vremena!!!

Da, to kupljenje putnika traje li traje, a prva stanica je Paralimni, pa Protarasom i Ayia napom, itd , a tako i vracaju turiste, pola vremena ode u to...al nema veze. isplati se. Jeste jeziva plaza i Varosha cela...mene tuga uhvati i sada kada se setim...

Jeste li bili negde ka Limasolu, Pafosu? I molim te reci mi da li jos onaj gusarski brod plovi i da li ima onog sa prozirnim dnom? Mi idemo sredinom oktobra, moje dete uveliko prica o tome...i anaravno, ako ste jos negde bili na izletu...ka Limasolu mozda?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozda ovo nije prava tema za moje pitanje,ali ne znam gde tacno da postavim ovo pitanje pa s'toga ne zamerite.Pitala bih nekog iskusnog forumasa koji je bio na Kipru i u Alanji sta je malo bolji,lepse.... izbor za naredno leto? Znam da je svaka destinacija za sebe lepa,svakako imam u planu obe boze zdravlja samo, za neke naredne godine,ali ipak kojoj dati malu prednost i prvu videti?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kipar neuporedivo bolje.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lidija j.hvala vam puno na odgovoru,tako sam i ja predpostavljala da Kipar je ipak bolji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Jeste li bili negde ka Limasolu, Pafosu? I molim te reci mi da li jos onaj gusarski brod plovi i da li ima onog sa prozirnim dnom? Mi idemo sredinom oktobra, moje dete uveliko prica o tome...i anaravno, ako ste jos negde bili na izletu...ka Limasolu mozda?

 

Gusarski brod i dalje plovi :) A i Nemo je i dalje tu, mada mi se čini da i tih brodića sa prozirnim dnom ima par.

Bili smo i na još jednom izletu: Nikozija-Panagia Asinou-Trodos skver- Lania- Limasol. 34E/pp.

Prvo smo išli do Nikozije i imali nekih sat vremena. Ostavili su nas blizu Ledre ali je bilo jutro pa dosta toga nije radilo. Panagija Asinou je stara crkva iz 12.veka pod zaštitom UNESCO-a. Tu smo bili nekih pola sata a onda na Trodos koji je prava vazdusna banja. Prelepo je bilo. Imali smo nekih sat vremena za ručak ili kafu. Lania je takođe selo na Trodosu gde se uglavnom bave uzgojem vinove loze i proizvodnjom vina. Osim degustacije vina tu baš i nije bilo zanimljivo. Na kraju smo se spustili do Limasola. Bus je stao kraj same marine i savrsene promenade. I tu smo imali sat vremena iako bih boleo da je bilo više. Brzo to prođe pa se ne može baš obići puno toga. Sve u svemu, može se osetiti po malo od svega i preporučujem u svakom slučaju. 

U Larnaki smo bili jedan danu u svojoj režiji, i veoma je lako iz Ayia Nape doći do Larnake. Povratna karta za Intercity bus je 7E a ima i gradski bus za 3E ali ima mnogo usputnih stanica pa vožnja baš dugo traje, tako da savetujem Intercity.

Pafos, Kikos, Kurion, Afroditine stene...ostaju za neki drugi put. Kipar je baš veliki i treba više puta da se ide pa da se obiđe sve što vredi.

Izmenjeno (darkman.021)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super ! Hvala ti! Ja cu traziti samo Limasol ili Pafos, taj zapadni deo Kipra...ostalo sam bila a i deluje mi pretrpano za jedan izlet. Trodos necu leti...bude jako jeftinih karata zimi za Larnaku, a Trodos ima i skijaliste, pa bi se moglo nekada i tako...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

...samo Limasol ili Pafos...

Nadam se da ćete naći nešto po vašoj meri pa da nam pišete kako vam je bilo, detaljno ;)

Plaže su bile  presudne da opet  odemo u Ayia Napu a ne u Paphos.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi kaze nesto priblizno o cenama na kipru,tj.tacnije me zanima mesto protaras,kakve su cene hrane recimo girosa,pice,sendvica?Cene hrane po prehrambenim radnjama?Hvala unapred

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Cyprus&country2=Serbia&city1=Protaras&city2=Belgrade

 

Inace uzeh i ja avionske karte iz Beograda za Larnaku od 31 decembra do  7 januara tako da bi i mene stosta zanimalo ukoliko ima ljudi koji su boravili na Kipru izvan turisticke sezone tipa neka zanimljiva mjesta dje je najbolje napraviti bazu pa oko prelaska kod brace Turaka rentiranje auta i bicikla itd

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila pre dve godine na Kipru poslednje nedelje januara, pa ako te ne mrzi mozes da bacis pogled na moja dva putopisa 

http://www.putovanja.info/putopisi/kipar-u-januaru-od-limasola-ka-zapadu/

http://www.putovanja.info/putopisi/kipar-u-januaru-od-limassola-ka-istoku/

kao sto ces videti mi smo menjali smestaj jer nam je tako bilo jednostavnije, zeleli smo sto vise da obidjemo a da se ne vozimo nekoliko puta istim pravcem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da se ja javim povodom ovih problema sa vraćanjem naših turista.

Elem, redovno odem na Kipar, tamo sam živela svojevremeno i to mi je kao druga kuća. redovno prelazim u turski deo i nikad ni najmanjih problema nisam imala. Rečeno nam je da mogu samo Grci da nas pretresaju kad se vraćamo zbog šverca cigareta, alkohola i kopija, ali ja to nisam videla. Ja to ni ne kupujem, tako da problema ne bih imala. Turci pasoše samo proveravaju, ali ne lupaju nikakve pečate, jer nemaju pravo na to. Vi se nalazite u jednoj zemlji.

Na aerodromu kad dolazim (a dolazim često) niko me nikad nije pitao gde idem i na kojoj strani odsedam. Niti bilo koga da sam ja videla. 

Čujem da se već dva puta desilo da naše turiste vraćaju, pa mi nije jasno zašto. Ostale grupe prolaze celo leto, a samo su tu grupu zadržali, kao i onu decu proletos! A sa turske strane je prepuno turista isto kao i sa grčke. I sami Kiprani prelaze sa jedne na drugu stranu bez problema, obilaze svoje kuće, idu u shopping.

Pravilo je: ulazi se preko grčke strane! Jer ako uđete preko turske, ide se prvo u Istanbul, pa odande se leti za Nikoziju. Ako se tako dolazi, onda se ne sme prelaziti u grčki deo.

Dok ako uđete preko Larnake, ili Pafosa, onda imate pravo kretanja po celom ostrvu, jer to su dva međunarodna aerodroma i zvanični granični prelazi, pošto je Kipar priznat kao jedinstvena država. To se vidi čim sletite na aerodrom u Larnaki, jer ćete odmah primetiti mnoštvo turskih autobusa koji čekaju da prevezu turiste do hotela u turskom delu. 

Da li se desilo samo nama, ili još nekim turistima, pojma nemam, a pojma nemaju ni oni koje sam pitala. Svi kažu da je prolaz slobodan. U slučaju da se dešava samo nama, onda imam pravo da pomislim da sa aranžmanima ili rezervacijama nešto nije bilo u redu.

Nije problem ni to što nismo u EU, jer i onoliki Rusi se slobodno kreću po celom ostrvu. 

Na kraju: upoznala sam na letu za Larnaku ženu, koja je udata za turskog Kipranina i leti na Kipar Air Srbijom za Larnaku sa sve mužem i detetom. I nema nikakvih problema, samo ih neko sačeka i produže iz Larnake za Nikoziju. Ona ima naš pasoš, a on kiparski (svi kiparski pasoši su isti). 

 

I sad gde je greška, zašto povremeno samo Srbe ne puštaju?

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko moze da mi kaze nesto priblizno o cenama na kipru,tj.tacnije me zanima mesto protaras,kakve su cene hrane recimo girosa,pice,sendvica?Cene hrane po prehrambenim radnjama?Hvala unapred

Protaras, pre dve godine, kraj oktobra: giros 5,5eura, hamburger 4 eura, musaka i ostala kuvana jela oko 8-9 eura. Pivo toceno 2 eura domace, engleska su oko 4 eura, to je na vise mesta tako jeftinije, mada ima mesta i na kojima je minimum 5 eura bilo koje. Supe, corbe sa hlebom i maslacem oko 6eura. Engleski dorucak 8 eura. Svaki restoran ima cenovnik ispred, akcije pa je lako odluciti gde cete jesti. Kiparski meze najjeftiniji je bio 13 eura.

Ima Lidl u ventru Protarasa, cene: Hleb je skuplji nego kod nas, kao i junece meso. Ostalo je isto. Nesto cak i jeftinije: mozarela npr.

U Paralimniju ima vise marketa i samim tim veci izbor, cene cini mi se malo jace nego u Lidl-u.

 

https://www.numbeo.com/cost-of-living/compare_cities.jsp?country1=Cyprus&country2=Serbia&city1=Protaras&city2=Belgrade

 

Inace uzeh i ja avionske karte iz Beograda za Larnaku od 31 decembra do  7 januara tako da bi i mene stosta zanimalo ukoliko ima ljudi koji su boravili na Kipru izvan turisticke sezone tipa neka zanimljiva mjesta dje je najbolje napraviti bazu pa oko prelaska kod brace Turaka rentiranje auta i bicikla itd

Ja sam bila u maju (Ayia napa) i oktorbu (Protaras), sad da li je to van sezone ili pocetak i kraj....

Bilo je prilicno pusto i voznja levom stranom nije problem, nema guzvi. Osiguranje rentiranog vozila u Grckom delu ne vazi za turski deo, to oni tamo znaju i neretko se desavaju nemili dogadjaji-informacija  turistickog vodica.

Agencije rade izlete u sve delove ostrva, cene se krecu od 27 do 80 cini mi se autobusom, brodom je skuplje.

Program i plan je dostupan na vise mesta u vise agencija.

Idem opet za dve nedelje u Ayia Napu..pa ako treba nesto da vidim, upamtim, kazite?

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mananna hvala vam puno na odgovoru,blago li se vama sto idete udkoro,zelim vam srecan put i lep provod.I naravno kad se vratite sa nestrpljenjem cekamo da cujemo sveze utiske sa Kipra,sve ce nas zanimati i cene naravno:D.Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala lepo!

Bice utisaka sigurno, ako vas nesto zanima posebno dajte pitanja:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam bila pre dve godine na Kipru poslednje nedelje januara, pa ako te ne mrzi mozes da bacis pogled na moja dva putopisa 

http://www.putovanja.info/putopisi/kipar-u-januaru-od-limasola-ka-zapadu/

http://www.putovanja.info/putopisi/kipar-u-januaru-od-limassola-ka-istoku/

kao sto ces videti mi smo menjali smestaj jer nam je tako bilo jednostavnije, zeleli smo sto vise da obidjemo a da se ne vozimo nekoliko puta istim pravcem.

Poceh da citim tvoj putopis i slatko se nasmijah-upravo sam i ja na slican nacin dosao do toga da kupim karte za Kipar-racunar u krilo i klik klik ne radim od 30 dec do 8 jan i virkam dje bi se moglo lijevo desno ovamo skupo ovamo hladno tamo smo bili kad wizz 3 povratne karte 31 dec 7 jan 250 eura za nas troje pa ja kupih :)))

Imacu vjerovatno pitanja ali malo da procitam prvo i ponesto ukapiram-bas nista ne znam o Kipru  a ovi putopisi ce mi biti vidim od pomoci-vec sam prelomio da uzmem rentakar da se ne zezam sa prevozom.

@mananna i tebe drzim za rijec :) samo da malo pogledam da ne pitam neka pitanja bez veze sa mozgom,daleko je nova godina uzecu malo net da se upoznam sa destinacijom pa se javljam kad zapnem.

Izmenjeno (stalker)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905145
    Ukupno poruka