boxi

Skoplje

105 poruka u ovoj temi

Zna li neko da preporuci povoljan, a pristojan smestaj za prenociste u Skoplju za dve osobe? Hvala puno! :)

Ja sam rezervisala za 1 noc Guest House Gala preko booking-a 25 eur za 2 osobe sa doruckom, ima parking, nisu lose ocene, pogledajda li ti odgovara

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planiramo za 1.maj na Ohrid pa bi u dolasku svratili u Skopje na neka 3-4h.

Interesuje me gde je najbolje da se parkiramo kako bi peške mogli da vidimo kameni most, Spomenik....?

Da li se plaća parking i koliko?

Kako je najbolje da se organizujemo da za tih nekoliko sati vidimo u Skopju ono najosnovnije?

Preporuka za rucak u Skopju?

Put Skopje-Ohrid: koji preporucujete?

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Što se tiče Skoplja...

Moj prvi utisak je da je suviše kič i čini mi se suviše plastičan...svi ti spomenici i građevine deluju veštački meni... Kapiram da im je cilj da ukradu iz svakog velikog evropskog grada po nešto

London - crveni bus na sprat

Pariz - trijumfalna kapija

Berlin - memorijal borcima

Atina - arheološki muzej

Budimpešta - lavovi na mostu

Bratislava - mali spomenici/skulpture na neočekivanim mestima

Rim / Vatikan / Prag - statue na mostu

i td

ali, baš zbog toga, Skoplje mi je skroz kič

Nekako ono što jeste autentično ne dolazi do izražaja.

Svakako, cenim da se trude i to sve jeste nekaoko pozitivno, ali toliko toga nekako mi se čini pogrešnim

Inače, ovo ne znači da mi nije bilo lepo tamo. Jeste fin grad, ali toliko. Tirana mi je zanimljivija i nekako mnogo prijatnija za šetnju i uživanje.

60 denera se dobija za evro

Cene su kao kod nas otprilike, mada, pica može parče da se nađe od 40 denera do 80. Voda litar i po je 30 do 50 denera.

Čokolade od 35 do 70 denera

Prevoz ne znam koliko jer se nisam vozio, sve je blizu i dostupno pešaka, čak i bus/železnička stanica do Kale tvrđave gde ja bio smešten.

Sve u svemu, ok grad.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neznam da li ce ovo nekom biti relevantno,ali cu ipak da objavim..

Ako vam treba prevoz do Skoplja ja sam pronasao pravu stvar!!! Agencija iz Beograda TrioSol travel organizuje kombi prevoz putnika iz Beograda do gradova u Makedoniji.Ja sam isao sa njima pre neki dan,dosli su po mene na adresu i odvezli me do hotela u Skoplju.U povratku smo bili samo dvoje u kombiju,baskarili se ceo put..

Ranije sam putovao sa Gea tours i stalno je bilo nekih problema:angry: .

Pritom su imali besplatan internet u kombiju,nesto sto se stvarno retko srece kod nas. :D Ako nekom treba ovako nesto mozete se informisati na njihovom sajtu www.triosoltravel.com

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili mi u kratkoj vikend turi....centar je kicherica. Zanimljiv ali previse je toga i zaista deluje vestacki.
Verujem da su te pare mogle malo da se raspodele po gradovima Makedonije...a bogami i na siri krug centra u Skopju posto je ostatak grada dosta zapusten

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Uskoro idem na Ohrid, pa bih svratila u Skoplje na 3 sata. Da li za to vreme mogu da obidjem centar, tj. sve sto treba videti u centru grada, zatim tvrdjavu i staru carsiju?  Gde preporucujete da se sedne na pice, klopu? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

http://www.makedonskakuka.com/mk/index.php

Svaka preporuka za ovo mesto i klopa i autenticna atmosfera.

 

Sto se samog centra tice, jeste nagurano, sve je negde previse, a opet

privlaci turiste, obzirom da smo tada prvi put se zadrzali malo duze u Skoplju posle puno godina nama je bilo jako zanimljivo, od Trijumfalne kapije izmedju 2 zgrade do tatko i sin (Filip i Aleksandar) sto se preko Vardara gledaju, predivna fontana majki koja je na mene ostavila ubedljivo najjaci utisak. Otisci svuda po gradu kao spomen obelezje velikom zemljotresu da se nikad ne zaboravi, stari grad. Mostici preko vardara sa bistama

Spoljasnjost Arheoloskog muzeja, Partenon na sve strane. 

Treba doziveti i sam doneti sud, svega videti i nasmejati se kicerici i uzivati.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad vec pisemo o  kicerici,ne mogu a da ne spomenem mog favorita-Spomen kuca Majke Tereze.:D5759d17ab46e7_SAM_3738(Copy).JPG.a9357a9
Ipak,Skoplje nije samo brdo spomenika i grandiozna kic arhitektura.Najveca vrednost ovog grada su ljudi koji zive u njemu.Ljubazni,nasmejani(uprkos problemima koje imaju)...i  prosto je neverovatno koliko oni nas vole! 
Da ne bi bilo zabune,govorim o Makedoncima,u albanski deo grada(osim stare carsije) nismo isli.:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim na novim slikama da su demonstranti uništili farbom neke od novih građevina, između ostalog i trijumfalnu kapiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako jesu to je divljastvo, bez obzira da li im se svidja ili ne postoji i neko zivi od svih onih Kineza kojih je svaki put kad odemo prepun grad a tu su verovatno zbog tog centralnog kica. 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2016-06-10 09.25.55.png

2016-06-10 09.26.19.png

2016-06-09 19.58.29.png

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vekim, hvala za preporuku. :)

Da li neko zna kakva je situacija za parking mesto nedeljom (dan nedelja) u centru grada?

Da li je nedeljom ograniceno vreme parkiranja u centru po satu ili nije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo  i ovde da ti odgovorim, ja sam bio u nedelju i posto sam zurio i nisam mogao da se raspitujem za parking ostavio sam auto po cenu kazne na obelezenom mestu za parking kao sto su kod nas zone po BG-u. Zavrsio sam sta imam, prosetao gradom, otisao na rucak pa posle na kolace i vratio se po auto posle 5-6 sati i auto je bio na mestu i nije bilo nikakve kazne. Sad ovo ne mora da znaci da se ne placa parking nedeljom, mozda sam ja samo imao srece ali verovatno je parkiranje nedeljom besplatno i bez ogranicenja....Svakako ces se ti bolje raspitati a mozda ti i neko ko bolje poznaje parkiranje u Skoplju ogdgovori...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozete se parkirati  kod trznog centra Ramstore.Kad smo mi zadni put bili,parking se nije naplacivao,a do centra imate 5  minuta peske.Samo krenete niz ulicu Makedonija i tu ste kod glavnog trga. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije problem da se plati parking, nego da ne razmisljam o vremenskom ogranicenju parkinga, kao sto je kod nas. Videla sam na google maps neki veliki parking kod hotela Holiday inn, gde mislim da sigurno ima mesta, s obzirom na velicinu. Hvala svima na savetima. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka