boxi

Skoplje

105 poruka u ovoj temi

iskreno nemam pojma, ali sudeći po ovoj slici ne deluje mi da je na nekoj velikoj nadmorskoj visini.

saintnicholasmatka.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pretpostavljam da nema problema, ali da pitam za svaki slučaj. Gledam na gugl mapi i vidim da se akvadukt u Skoplju nalazi tik pored neke kasarne. Da li može da se tamo slobodno ode, pogleda to, fotografiše?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

do Akvadukta sam hteo i ja da idem, ali me je Bojan iz Skoplja odgovorio. Evo ti njegov odgovor na moje pitanje vredi li otići do njega:

"Akvadukt je mnogo lep ali nije nesto uredjen lepo je za slikanje i to je to nema nista narocito... Sa busom ne znam dal mozes da stignes jer tamo prolaze samo autobuse koji idu prema periferije grada i ne znam dal mozes da se snadjes... on je na oko 4km od centra iz najveca kasarna u Skoplju Marshal Tito sada po novo zove se Ilinden". :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Marko Polo imam još jedno pitanje. Nameravam da obiđem tri manastira u kanjonu Matke. Bogorodice, sv. Andreje i sv. Nikole Šiševskog. Za ova prva dva nema problema, ali me interesuje da li znaš kolko je problematičan (naporan) uspon do sv. Nikole.

Do Svetog Nikole se sad tesko stize - srusili mostic kod brane, pa se mora proci jedno 200 metara ispod brane na mostu, pa onda malo zeznuti puteljak - i 30 minuta vise (otprilike bi vam trebalo oko sat). Inace, kad sidjete na krajnjoj stanici autobusa broj 60, Sveta Bogorodica je na 50-tak metara, a Sveti Andreja je posle brane, na terasi gdje je restoran. Za restoran od zadnje stanica autobusa imate nekih desetak minuta laganog hoda.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na informacijama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim!

Samo da preporucim turu camcem do pecine, ako odete na Matku, videcete camce ispod terase, a tu je negde oko restorana i turisticki biro.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U petak dolazimo nas nekoliko Nišlija u Skoplje, povodom koncerta Bili Ajdola. :dance: Koliko videh, relativno je jednostavno stići od autobuske stanice do tvrđave Kale (čak i pešice). Ono što mene interesuje je sledeće: ima li razlike u taksijima, koji izabrati? Ili je svejedno? I koja bi bila okvirna cena za relaciju autobuska stanica - Kale? :thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma idite pesaka,to je maximum 20minuta!!! Taksi bi vam uzeo mozda 100denara ili 1.6eura. Ako se resite za taksi opciju izadjite sa autobuske i stopirajte na ulici neki Radio taksi,ovi na autobuskoj koji stoje su skuplji.

Dobar provod :dance:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo smo se vratili iz Skoplja i mogu da kazem da smo prijatno iznenadjeni.Makedonci su jako ljubazan narod i cine sve da se osecate kao kod kuce.Posetili smo sve glavne znamenitosti,a posebna preporuka za zicaru Milenijumski krst,odakle se pruza fenomenalan pogled na grad.Mozda malo kvari utisak veliki broj spomenika u centru,prosto previse ih je.Bili smo smesteni u Pansionu Bianco-Anja,nekih 10-ak minuta peske od centra grada.Odlican smestaj,a ima i parking sa video nadzorom.Pozdrav za osoblje hotela :) Sve u svemu,Skoplje vredi posetiti. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam prvi put bila u Skoplju, jeste pretrpan spomenicima sam centar ali meni ni to nije tako strasno. Uzivala sam u obilasku kroz centar, na zalost u Skoplju smo bili samo jedan dan, ali rado cu se vratiti da se provozam zicarom, za koju ovog puta nisam imala vremena, i za jos po nesto od znamenitosti, a kao preporuku za sve one koji se nadju tu da klopaju u Makedonskoj kuci, klopa je zaista za svaku pohvalu, ali i ambijent svakako ima dodatnog uticaja. Rekli su mi i da cesto uvece ima zive muzike sto verujem da pravi potpuni ugodjaj.

U svakom slucaju, vredi sve ovo ponovo obici.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako do Matke iz Skopja kolima, obisli bi Vodno i Milenijumski krst zicarom, pa u povratku za Srbiju svratili do Matke. Da li neko zna ima li polovinom septembra jos uvek izleta brodicem i koja je cena.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogled na Skoplje sa Milenijumskog Krsta.Slikano krajem juna tokom nase posete Skoplju. sam3858.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Boravio sam u Skoplju 2 dana,i ono sto mogu reci je da sam vise nego prijatno iznenadjen ! Grad i mestani su fenomenalni,zatekao sam se u subotu uveceu centr u,prelepi spomenici i fontane,kafici puni,ljudi veseli i nasmejani ! Nazalost sve se brzo obidje i sve staje na reci Vardar...mnogo toga je jos u izgradnji,ali definitivno vredi posetiti !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko da preporuci povoljan, a pristojan smestaj za prenociste u Skoplju za dve osobe? Hvala puno! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pansion bianco Anja je super.,Solidan smestaj,sobe su im veoma ciste,ljubazno osoblje.Od centra ste udaljeni 10-ak minuta peske,a ako dolazite autom,imate i parking koji ima video nadzor.Ukoliko vam treba jos neka informacija-tu sam. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka