boxi

Skoplje

105 poruka u ovoj temi

Preporuka za nocenje u Skopju na putu u Grcku, nesto u centru kako bi se malo prosetalo, sa obezbedjenim parkingom?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ova informacija bi i meni značila. :)

Dakle, centar i u obzir dolaze i hosteli.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jaste li nasli odgovarajuci smjestaj sada bi ova informacija i meni znacila

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vec sam pisao na drugoj temi, ali mogu i ovde ako ce da pomogne.

Probajte ovde: http://www.klikoglas...nocis-7510.html

Vlasnik je veoma ljubazan, samo se najavite koji dan ranije. U pitanjuje malo veca kuca, sa nekoliko apartmana koji imaju zasebno kupatilo.Nalazi se u veoma lepom delu grada i blizu je centra (relativno). Usvakom slucaju, taxi je u Skoplju veoma jeftin, tako da vam to necebiti problem.

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrebno citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sredinom februara bi trebalo da idem u Skopje na 2 dana, tj. 2 nocenja, pa mi treba neki korektan smestaj, ali da je u centru i da ima parking (posto idem kolima).

Najbolje sto sam nasao preko neta je neki Hostel Hostel, jedino za njega sam naisao na vise dobrih komentara, mada generalno nisam naisao na mnogo hostela, maksimum 5, za razliku od hotela. Sto se hotela tice, cene za 2 nocenja su im malo skupe, ono sto sam gledao je oko 40 e po nocenju, za 4-5 dana su vec korektnije cene, za 25 e moze da se nadje, ali to mi nista ne znaci sada...

Za ovaj Hostel Hostel nisam siguran da li je u centru, a ovako preko neta mi deluje korektno sto se slika tice.

Bilo kakve informacije su dobrodosle.

Hvala unarpred :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

nisam sigurna na koji hotel mislis, ako je ovaj sa linka nije u centru, menjali su nazive ulica ali kakao vidim na google map-u na dobroj je lokaciji i zaista blizu centra. A i zavissi sta podrazumevas pod centar... smajl.jpg

http:// **** reklama

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sredinom februara bi trebalo da idem u Skopje na 2 dana, tj. 2 nocenja, pa mi treba neki korektan smestaj, ali da je u centru i da ima parking (posto idem kolima). ...

Probacu da ti pomognem, posto cesto idem u Skoplje, sto privatno, sto sluzbeno, pa relativno dobro poznajem grad. Hostel Hostel je OK, nista specijalno. Generalno, svi hosteli u Skoplju su tu negde sto se tice kvaliteta. U blizini su i City Hostel i Art Hostel. Svi su skoro u istoj ulici na nekih 10ak minuta do centra i imaju obezbedjen parking. U poslednje vreme su se otvorila jos 2 hostela. Flip Hostel je u blizini Skopske tvrdjave, to je prakticno centar, ali ne znam kakva je situacija sto se tice parkinga. Imas sajt, pa proveri. Drugi je Nice Hostel, koji je bas u samom centru, ali o njemu nekako skoro da nema informacija na netu. Ja sam najcesce odsedao u Ars Hostelu, koji nije klasican hostel, vec privatan smestaj i toplo ga preporucujem. Imas link na mom prethodnom postu na ovoj temi. On je malo dalje od centra, ali ako si kolima to nije problem, a i ako neces da vozis, taksi je veoma jeftin, bilo koja voznja te nece kostati vise od 2E. Ako mogu jos nesto da pomognem, pisi slobodno.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala oboma na odgovorima :)

Pod centrom podrazumevam da je sto blize naselju Aerodrom... Koliko sam upucen, to je centar, mada u tom delu bas nesto i nema hostela i hotela, ali dobro, nije toliko strasno. Na vise strana sam cuo da taxi nije skup, nije problem ni svojim kolima da idem, posto cu imati navigaciju, samo nisam siguran kako tamo stoje sa parking mestima, ali ne verujem da je mnogo bolja situacija nego kod nas.

Primetio sam da u tom kraju gde je Hostel Hostel ima jos solidan broj drugih hostela, sto u istoj ulici, sto u obliznjim ulicama. U sustini, lokacija je sasvim ok.

Misho, mislim da mi je taj hotel ipak malo dalje od onoga sto sam zamislio. Ali su cene sasvim ok. Hvala u svakom slucaju.

Sada imam kao opcije par hostela i par hotela, pa cu videti sta cu uraditi, ne pitam se samo ja, posto ne idem sam :)

Hvala jos jednom, i slobodno neka se jos neko javi ako ima neko mesto koje bi preporucio.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam zivela dve godine u naselju stari Aerodrom i odatle je sve lepo povezano gradskim prevozom a često smo isli i pesaka do centra :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posećivao sam Skoplje i opet ću uskoro nadam se . Prvi put kada sam otišao posle 1991. god bio sam pomalo šokiran . Skoplje je podeljen grad , Bitpazar koji je 90-tih sijao i bio prelep poput Baš čaršije sada je jad i čemer , ljudi sa kojima sam kontaktirao po Skoplju nisu bili na bitpazar godinama i meni nisu preporučivali da idem tamo i pričam srpski , i pored toga nisam mogao da odolim a da deci ne pokažem gde su mama i tata šetali kao momak i devojka , gde je tata jeo ćevape (kod Destana ) kao pripadnik JNA . Nije više Skoplje ono kojeg pamtim iz vremena SFRJ , skoplje podeljeno i postoji neka blaga tenzija između Makedonaca , Srba sa jedne strane i Albanaca sa druge strane . To je tako u vazduhu ali ovako na delu je prividno bolje . Centar je lep , peo su uredili pešačku zonu sa livenim bistama ljudi kji su bili zaštitni znak te ulice , od čičice koji je čistio obuću , preko prosjaka i još nekih izmišljenih likova , lepo je to videti u centru . Sredili su i memorijalnu kuću majke Tereze . Restoran Destan koji je imao najbolji roštilj otvorio je restoran i s ove strane vardara da mogu i Makedonci da ga posećuju.

U centriu ispod trgovinskog centra ima veliki parking i uveki ima mesta (plaća se na sat ) tu se može parkirati i krenuti u neki obilazak centra i razgledati kameni most , u blizini je i kale (fino za šetnju ) a i vidi se jedna od najvećih ambasada SAD ( veću nigde nisam video a razlozi što je tolika su svakakvi ???)

majka-tereza-kuka.jpg18072009260.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jao Tantal kud spomenu šetnju po Bitpazaru i Destan :tuzni:

Zadnji put kada sam bila jako prijatno me je iznenadilo to sto je ulicica koja spaja Staru

Železničku sa GTC-om bila prepuna kafića i bila je neka živa svirka u 14h! Extra :D

A to sa Ambasadom i meni vala nije jasno ?!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na cemu, Shomi. U pravu si, ako treba da budes blize Aerodromu, onda ti je ovaj Ars ipak daleko. Ostali su relativno blizu. Aerodrom ti dodje nesto kao malo siri centar, blizu je zeleznicke i autobuske stanice. Za parking ne bi trebalo da bude problema, posto tu ima dosta zgrada koje imaju svoj parking, pa ces se verovatno snaci. Srecan put i lep provod u Skoplju. U Aerodromu imas trzni centar Biser, sa odlicnom klopom i kaficima, a osim toga najbolji kafici su u ulici Makedonija (to ti je njihova Knez Mihajlova) i na Vardarskom keju. Tu imas i restorane za klopu i dva-tri kluba za izlazak. U zavisnosti kakvu muziku volis, tu su ti Midnight(ziva muzika, pop-rock), B-2(tu gostuju nase zvezde, znaci narodnjaci i dance ili kako se to vec zove) i Havana(rock). Osim njih imas jos i Hard Rock (muzika tamo nije hard rock, nego r'n'b i sl.), Colosseum (ako radi ove zime, uglavnom elektronska muzika, tu su gostovali neki pozati DJ-evi) i Marakana(cuveni rock klub na Vardarovom stadionu). Ni slucajno nemoj da propustis nocni zivot u Skoplju, odlican je. Ako te zanima, mogu da preporucim i neku kafanu ;). Takodje preporucujem rostilj u Staroj carsiji koju svakako treba da obidjes. Imas i dva veca shopping centra, jedan malo stariji - Ramstore i drugi potpuno novi - Vero, koji je u centru. I za kraj, jedna napomena. Ukoliko pusis treba da znas da je u Makedoniji u svim kaficima, klubovima i kafanama strogo zabranjeno pusenje, kao i da se alkohol u prodavnicama prodaje do 19h :).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo jedan sajt za sve one koje zele posetiti Skoplje.Nadam se da je od pomoci;)

http://www.skopjeonline.com.mk/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih molio forumaše da mi preporuče jeftin smeštaj za dvoje u Skoplju.

Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima dosta skupi hotela i slicno .... *** Reklama***

Pozz

Izmenjeno (DraganV)
reklama
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka