sun

Rent a car na Tasosu

229 poruka u ovoj temi

Ljudi, da li je potrebna medjunarodna dozvola za iznajmljivanje skutera u Limenasu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

idalje mislim da gazis u detaljnom opisu ostrva i korisnim informacija istog,ali se isto tako idalje ne slazem a tobom o automobilima....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Е, то је већ неки напредак у нашој комунукацији. И поред свега што си се овде љутио/шиљио беспотребно на нас пар, имам потребу да ти одговорим, али лепо:

"Нисам толико богат да купујем јефтине ствари" је стара јеврејска изрека које се они држе хиљадама година. И у праву су.

Као човек од педесетак година, са пословним обавезама, одређеном репутацијом, пристојном имовином, троје деце, (нису више сва са мном), али и озбиљном километражом иза себе (по мом мерилу), схватио сам да, годинама, купујући половњаке, само наслеђујем проблеме које ми их претходни власници оставили.

И да "медени месец" са, нпр. "Стилом" (кожа, клима, фул опрема) траје само дотле док не изађем месецима касније на аутопут, јер кад се прегреје компјутер, ауто - СТАНЕ! Не да јави проблем, него - УМРЕ! Рекоше ми да то годиште има проблема са тиме, јбт, како да за то досад ниси чуо?

Бачене паре.

Самим тим, не можеш ми замерити да желим да неком новом аутомобилу скинем "ђану", у овим годинама.

=====

Мени рентакар аутомобили, искрено, СМРДЕ на претходне закупце, на њихов зној и штроку... али се прилагодим тих десетак дана, ан силу.

Такође, када гледам да купим стан или кућу, миришем је и покушавам да осетим ко је све ту претходно живео, мучио се или умро (имам тог дара, мало), а онда ми у односу на то хебени рентакар-ауто дође као писмена вежба на тромесечју.

=====

Ако си све ово правилно схватио, супер. Идемо даље, али БЕЗ качења и свађе и са мном и са другима, јер те нисам, искрено, иницијално препознао као злог момка, већ малкице бржег и искључивог. За друге не знам, нек они суде сами.

Скрати непотребне рогове, ја сам их одавно отфикарио скроз.

Поздрав!

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se mene tice sve ok. vozio sam i tog stila polovnog neko vreme i nije se pregrejao..ali dobro svako ima neki svoj trip...i nema potrebe da ubacujes kupovinu stanova u ovu temu jer gde cemo otici...a skidati djanu novom autu je super osecaj...idalje misliim da je bolje voziti polovnog nemca nego novog punta recimio u toj ceni...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ne treba ti medjunarodna dozvola ni da bio vozio auto do grcke ili bilo koje zemlje u eu,barem meni nikada nisu trazli..ni makedonci,ni grci,ni madjari,ni slovenci...tako da ces i sa nasom lako iznajmiti skuter do 50ccm...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Oprostite , ali moram sad i ja....

Iako je off topic.....međunarodna dozvola JE POTREBNA !!! Naravno to je najdobronamernija preporuka....Uvek ima onih hrabrih ljudi koji će voziti i bez nje ! Smatram da je baš bezveze da vam neki eventualni problem vezan za nemanje iste upropasti letovanje !!!

Nama su poslednje 2 godine u različitim rent-a-car agencijama na Tasosu tražili međunarodnu oba puta , bez izuzetka !

Za skutere nisam sigurna , ali za auta je tako !

Naravno , svako će sam doneti odluku koja je za njega najispravnija i to je za poštovanje !!!

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nego šta nego je obavezna.

Izgleda da treba treba naglasiti da je obavezna slika onog na koga glasi ista.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je imao neko nekih negativnih iskustava sa nekom agencijom u vezi rentiranja ? ... posto je dosta vas rentiralo koji bi auto bio idealan za tasos ili motorcic ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo rentirali 2 godine - Potos rent-a-car i Speedy. Kod prvih uzimali i10 a kod drugih Matiz. Nas dvoje u kolima, a bilo nas i 4 ponekad (srednja kategorija) Nismo imali nikakvih problema u odnosu na dogovorene uslove, osim cake sa meračem goriva o čemu sam već pisao.

Sa ovim autima ne možeš na Ipsarion, Agios Ioanis, Vathi i samo na pola puta ka Gioli. Za to treba onaj Suzuki, ali je skup.

Izmenjeno (jelenabata)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sa ovim autima ne možeš na Agios Ioanis, Vathi i samo na pola puta ka Gioli. Za to treba onaj Suzuki, ali je skup.

Od ove godine može. Makadami su popravljani (nasute su rupe).

Stanje u drugoj polovini jula.

Do plaže Sveti Jovan može skroz do maslinjaka (sišli smo i prošle godine).

Do plaže Vati može do poslednjeg spusta, (sve manje mesta za parking) a onda oko 50m pešaka.

Do "bazena" Giola može do kamene kuće, sa jednim kritičnim mestom na usponu (rupa koja može

da se eskivira.

Jelena i Bato, u septembru sa manje muke nego ranije na ove plaže. :D

Nadam se da neke eventualne kiše neće izlokati ove makadame.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno sam mislio na rentiranje skutera. Ali u slučaju da hoću auto da iznajmim ipak treba međunarodna? Dobio sam par informacija da ne treba. Ali ipak da pitam. Za koliko vremenski je gotova međunarodna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

5 min.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno sam mislio na rentiranje skutera. Ali u slučaju da hoću auto da iznajmim ipak treba međunarodna? Dobio sam par informacija da ne treba. Ali ipak da pitam. Za koliko vremenski je gotova međunarodna?

Za skutere do 50kubika ne treba

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Konkretno sam mislio na rentiranje skutera. Ali u slučaju da hoću auto da iznajmim ipak treba međunarodna? Dobio sam par informacija da ne treba. Ali ipak da pitam. Za koliko vremenski je gotova međunarodna?

I meni rekose da ne treba(kao znas ti Grke,kod njih sve moze),ali obzirom da je gotova za 5 min.bukvalno,da vazi 3 god., od viska glava ne boli :rolleyes: p.s.na Halkidikiju nam niko nije trazio medjunarodnu,raspitivali smo se cisto informativno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam se 14. avgusta vratila iz Potosa, pošto je išlo nas 6-oro, mi smo iznajmili auto i skuter, ni za jedno ni za drugo nije nam tražena međunarodna vozačka dozvola. policiju nismo videli, a obilazili smo ostrvo svaki dan....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka