sun

Rent a car na Tasosu

229 poruka u ovoj temi

Da li neko zna cene iznajmljivanja skutera u septembru i da li je potrebna medjunarodna dozvola? Na Krfu sam bila tri godine i nikad nisu trazili...

Unapred hvala!

Evo taze informacija iz Potosa:

3 dana x 13€

5 dana x 10€

do 80 ccm ne treba međunarodna

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo na Golden Beach -u 2012. godine 14. juna iznajmili Daewoo Matiz (sa pokretnim platnenim krovom) od 800 cm3 na dva dana za 50 eur, a oba dana smo obisli kompletnu istocnu obalu i potrosili BMB 95 oktana koji je tad bio jeftiniji nego u Srbiji za smesnih 14 eur za OBA dana i to u HERTZ -u sa SVIM kompletnim osiguranjima (čak i za gume)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima,ove godine putujem u Limenariju sa devojkom i hteo bih da pitam da li neko zna koje su cene za skuter na dan, ili na vise dana? I da li moze da se iznajmi bez vozacke dozvole? Pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bliži se put na Tasos pa sam rešio mail-ovima da se malo raspitam oko cene rentiranja auta i dobio sledeće odgovore.

Hermes iz potosa cena za 3 dana Kia Picanto 75e period 7.6-10.6 e sad ne znam koje osiguranje tu spada a kilometraža neograničena.

Speedy Limenaria za isti auto i period cena 21e po danu ali pretpostavljam da je bez dodatnog osiguranja.

Na sajtu Potos rent-a-car piše da je cena 66e za isti period i isti auto ali dodatna osiguranja Full Damage Waiver (FDW) 3e dnevno i Wheels Undercarriage Glass (WUG) takođe 3 e dnevno što bi sve zajedno izašlo 66+18e ukupno 84e.

Šta je vaša preporuka na osnovu iskustva koja agencija je najpouzdanija i dali je poželjno uplaćivati dodatno osiguranje?

Već sam pročitao dosta toga i vidim podeljena mišljenja (kao i obično) pošto ćemo boraviti u Potosu dali je bolje lično pogledati nego kad dovezu iz Limenarije nema više biranja, i može li se vršiti korekcija cene na licu mesta u dogovoru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Za paradise beach je parking najveći problem - neće niko "srediti" kola silaskom na plažu već je veća verovatnoća da će ga neko zakačiti na parkingu pošto se parkira ko gde stigne, gužva je, a ima puno srba :)

A i ljudi su se malo istripovali, nije put do mermerne plaže reli staza, samo treba voziti normalno, bez bahaćenja i nema problema.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

zna li neko koje bio ove ili prosle godine cene rent car koliko izadje dnevno i da li se vise isplati odma uzeti na npr 4,5 dana ili moze neobavezno svaki dan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Malo sam se smorio kada sam pročešljao najbitnije stvari u vezi Tasosa jer sam shvatio da bez kola ili skutera nema prave priče ...

Npr skontao sam da je Giola skroz na jugu ostrva, onda ova čuvena jagnjetina koju ste svi nahvalili nije ni malo blizu, neke od boljih plaža takođe... :D

Jbg prvi put idem na Tasos i tek sad posle čitanja mi je sve jasnije - npr nisam imao predstavu da je krug oko ostrva skoro 100 km i da ima ovoliko plaža + par drugih zanimljivih lokacija.

Nikada mi nisu bili jasni ljudi koji idu celo letovanje samo na jednu - dve plaže i ne želim ove godine da budem jedan od tih!

Jel zna neko okvirno kako se kreću cene skutera i imaju li npr quad-ove ?

Имају квадове, али нису нимало јефтини, иду по цени скоро као мали ауто или чак и више.

Цене скутера су, зависно од кубикаже и дужине најма, 10-15 € дневно.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Čini mi se da je najbolja opcija onda iznajmiti kola sa još dvoje putnika i podeliti troškove ?

Mnogo opcija, kalkulacija i nepoznatih :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Дане, ниси написао колико вас је?

И мали ауто у сред сезоне је скуп (око 30€ и више), а додаш ли цену бензина, не рачунај на мање од 200 € за 5-6 дана и рецимо, 300-400 км вожње. Ја сам возио доле искључиво рентакар, прешао преко 3500 км њиме, са неколико предузећа и имам солидно искуство са тиме.

То са дељењем трошкова не функционише. Зашто би ти се неко прилагођавао тих неколико дана или ти његовим прохтевима? Плус, очас се то претвори у калкуланство и касније жаљење и бес, типа:

- Возили смо их где год су хтели, а ми не одосмо где смо ми хтели!

- Ево их опет, где сад хоће да иду?

- Израчунај, ко је платио више бензина? Ми или они?

- Е, не иде нам се нигде вечерас, уморни смо... (замисли реакцију друге стране на то?)

МВД кошта око 20€ са сликама, то нико не рачуна у дил када се деле трошкови, а без ње ауто нећеш добити (ни скутер, али ајде)

Ако вас је двоје, мопед од 80-90 кубика је довољан, а цена прихватљива. Ако идете у Лименас (судећи по теми?), ту је Мајк... а ако идете на југ, ту је Јоргос.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Konkretno ja idem sa devojkom i kontam da ćemo tamo naći neki sličan par i da podelimo troškove puta ?

Već kada se cifra za rentiranje podeli na 4 ili 5 to je mnogo povoljnija opcija .

Ovo oko deljenja troškova se slažem da može biti problem, mada ako se u startu sve lepo dogovori i isplanira trebalo bi da bude ok...

Mi idemo prvi put na Tasos i nemamo nikakav raspored šta bi trebalo prvo da se obiđe, pa je samim tim rizik za ono gore manji :)

E ovaj deo oko MVD mi je bitan - čitajući forum shvatio sam da se skuter/quad iznajmljuje uz pasoš i našu važeću vozačku dozvolu ?

Da idemo u Limenas, može li neki malo detaljniji info oko cena i mesta gde se nalazi taj Majk ? ;)

Izmenjeno (Dane034)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Не "контај" друге, ослоните се САМО на себе.

Требало би да направите приоритете посета, веруј ми. Могу да помогнем, али не јавно, већ на ПП.

МВД МОРА, осим ако си наиван и поведен безбрижним лажима других. Ако негде код некога "не мора", то значи да је газда тог сокоћала алав да ти ували нешто што лакше, а у случају фрке или срања, имаћеш проблема преко главе и паре које си понео за провод ће отићи где ниси мислио. Веруј ми, ауто без МВД ико озбиљан ти неће дати.

Ето, замисли да ти од камичка испод гума кола испред напукне ветробранско стакло, пукне гума на ексер или наседнеш трапом... или паднеш са мопеда... ?

Мајк из Лименаса, на ПП. Нећу да ризикујем свој статус овде рекламом, као други. Мада, кир-Јоргос (Гуглај: "Мотозагос") ти је бољи избор, ал је у Лименарији. Мој човек избора. Опет на ПП.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mene zanima posto idu 2 para znaci nas cetvoro i delicemo troskove oko kola koliko kosta da se iznajmi zajedno sa gorivom...prihvatljivo je do 40eur..znaci svako po 10eur za troskove..zna li neko sajt neke od agencija u limenasu da mogu da se informisem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo da prenesem i ja svoja iskustva sa rentiranjem auta prilikom boravka na tasosu.

Bili smo smešteni u Potosu a iznajmili smo auto u agenciji National frendli u Limenariji, njih nam je preporučio predstavnik agencije preko koje smo boravili na Tasosu kao pouzdane, mada sam ja rezervisao preko Nikane, nisu tražili međunarodnu dozvolu već samo ovu našu nacionalnu.

Iznajmili smo auto na 3 dana u periodu od 7.06-9.06 auto je bio Fiat panda a cena 70e za ta tri dana, autić je bio super i dobro nas služio bez ikakvih problema.

Mislim da je cena za dan 26e.

I dan smo prešli 45km

II dan prešli 110km

II dan 53km

Znači ukupno oko 210km i potrošili gorivo za oko 26-27e

Auto smo rezervisali dan unapred i to je to, meni je bilo bitno da je pouzdana agencija i da ne traže međunarodnu dozvolu jer je nisam imao, video sam u Limenariji i reklamu da Speedy ren-a-car daje za 60e male autiće na 3 dana ali nisam lično proveravao.

Cena goriva je bila 1,69e za litar benzina.

Izmenjeno (spaske1)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Znači ipak može da se prođe bez te MVD ?

Koliko vidim iskustva sa MVD su različita ...

Mene samo zanima da li je moguće iznajmiti skuter za 60-80 € na 5 dana ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uh, da sam bar jednom bio do sada na Tasosu znao bih kakva je situacija, ovako preko foruma mi deluje da nije vredno rizikovati zbog 20 €.

Izmenjeno (mirarbi)
Ne citirati poruku koja direktno prethodi Vašoj!!!
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874251
    Ukupno poruka