cleo

Izleti,vodici Hurghada

3191 poruka u ovoj temi

 

Pozdrav, izvinjavam se ako sam promasio temu, ali imam par pitanja pa ne znam ni gde im je tacno mesto. Devojka i ja u sredu putujemo prvi put u Hurgadu. Interesuje me koje su dozvoljene dimenzije za rucni prtljag posto imam malo veci ranac nego standardni, letimo Air Cairom.

Drugo pitanje je sto se tice izleta, na izlete planiramo sa Mahmudom, planiramo i Luksor i Kairo, da li je u Luksoru zaista toliko tesko za podneti vrucinu? Takodje, koliki su dodatni troskovi na izletu, tipa da li se placaju neke ulaznice itd.

Trece pitanje je da li mi je potrebno da nosim licnu kartu? Tj. da li za njihovu vizu treba licna karta ili je pasos sve sto mi je potrebno?

 

Uf, nadam se da nije kasno za odgovor... Vezano za izlete.

U Luksoru jeste baš vruće, ali je tamo toliko prelepo, da odmah zaboravite da vam je vruće. Samo puno vode, šešir na glavu, majice sa pokrivenim ramenima i uživanje. Ja sam u Luxoru bila u avgustu, a koliko sam bila prepuna utisaka i koliko mi nije bila bitna ta vrućina, najbolje govori to što sam naredne godine išla opet, i to opet u avgustu. Vruće jeste, ali vredi :) 

Kairo nije toliko naporan, što se vrućine tiče, jer se ne provodi toliko vremena napolju. Kairo je naporan zbog puta, jer se kreće iz Hurgade u 1 noću, putuje se do jutra, pa se posle obilaska opet vraćate nazad. Meni Kairo nije bio naporan, jer sam ja spavala tamo, pa sutradan išla i u Aleksandriju i tek posle toga je sledio put nazad u Hurgadu. Obavezno ponesite nešto da se pokrijete u autobusu, onaj veliki peškir za plažu što uzmete u hotelu ili neko ćebence. Obično u autobusu razvale klimu, pa na putu u toku noći ne možete da zaspete od hladnoće. Često ne pomaže ni kad ih opomenete. Smanje klimu pa posle 15 minuta opet pojačaju. Tako je bilo kad sam ja išla, možda nisu baš svi vozači takvi, ali je bolje da ponesete, pa da vam ne bude potrebno, nego da se smrznete.

Ja sam na sve te izlete išla sa našim agencijama i svi troškovi svih ulaznica, i u Luxoru i u Kairu, ručka... su bili uključeni u cenu, ništa nismo dodatno platili. Ostavljali smo neke bakšiše, ali to je bilo na nama. Običaj je kao da se da bakšiš vozaču. Pare smo, mimo onoga što smo platili agenciji, trošili samo na suvenre. Najbolje vam je da to pitate tog čoveka sa kojim idete. E, da, u Kairu smo imali mogućnost da plovimo po Nilu, To nije bilo uključeno u cenu i to smo platili samo mi koji smo hteli da idemo. Nije u planu obilaska, ali može da ode ko hoće. Ako hoćete da uđete u neku piramidu, to nije u ceni, ali u piramidama svakako nema ništa, sve je u muzeju, pa nema šta ni da se vidi. Sa druge strane, ulazak u 3 grobnice u Dolini kraljeva u Luxoru je bio uključen u cenu.

Nadam se da nisam kasno odgovorila :)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Слажем се са Сврском. Обавезно топла одећа и чарапе за аутобус, било да се иде у Каиро или у Лускор. Људи се смрзну у тим аутобусима, и баш буде драстично врело кад се изађе. 

Тако да је добро носити нешто што се лако навлачи и свлачи.  :)

Још један савет за излете -пијте воду и кад нисте жедни. Мало по мало. Из неког разлога, не осећа се жеђ, а кад се дехидрира, онда већ буде касно... 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li preporučujete tu plovidbu Nilom? Čini se zanimljivo :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ја сам ишла прошле године као и сви из наше групе. Око пола сата пловидбе Нилом, таман нас је расхладило и опустило, свима нам је пријало. Било је дивно.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, zanima me nesto kad vec polemisete na  temu Kaira :) Da li postoji neki dress code za taj izlet? Jasno mi je za piramide, krstarenje i obilazak da ne treba, ali recimo za muzej me zanima, da li ce me pustiti u majici bez rukava, ili sortsu na primer ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Једна девојка из наше групе је била у шорцу и мајици са танким бретелама, њен драги је такође био у шорцу и нико није правио проблем. Једино што је девојци било мало хладно у аутобусу.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Хвала пуно  @zilla и @zaza123 на информацијама! Ми смо три пута били у Хургади и само прошле године су нам рекли да морамо да пријавимо боравак... нешто нашкрабали преко визе... Не знам зашто то раде... Ионако скупо платимо те визе и још ово.. Прича се да ће можда укинути визе за БиХ држављане. Надам се да ће то бити ускоро и за нас и за комплет регион! Хвала на корисним информацијама!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li moze mala pomoc, koliko deca placaju izlete, da li je neko upucen, idem sa dva malca 2 i 4 godine, isi bi na brod sa staklenim dnom, akvarijum i mozda rajsko, HVALA VAM kad se vratimo bice detaljnih izvestaja :srce:

 

 

@Jucacarica  Ми смо прошле године код Махмуда  i добили за једно дете ( најмлађе 4 године) гратис, а остала деца 50%

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Једна девојка из наше групе је била у шорцу и мајици са танким бретелама, њен драги је такође био у шорцу и нико није правио проблем. Једино што је девојци било мало хладно у аутобусу.

Super, hvala ti :)

za bus sam pretpostavila, svakako sam mislila da ponesem nesto da ogrnem i peskir za plazu da se pokrijem u busu, pa da ostavim tu dok obilazim.

imam iskustva sa ledarama od autobusa, plasim se toga vise nego icega ?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na koje izlete mogu da idem sa bebom od 20 meseci, kairo i luxor otpadaju def,?

sta je prikladno za bebe?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li preporučujete tu plovidbu Nilom? Čini se zanimljivo :)

Obavezno.Plovidba traje nekih 30-40 min.Lepo je videti Cairo sa reke,a i rashladite se malo :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji izlet odabrati kao krstarenje i ronjenje? Orange bay, Rajsko ostrvo,sta jos ima u ponudi?

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905124
    Ukupno poruka