cleo

Izleti,vodici Hurghada

3191 poruka u ovoj temi

To je javni deo ostrva Giftun. Paradise je skuplja varijanta, 30 eura, sa suncobranima. Ja sam odlucila da cu sa Hurgada today samo nikako da prelomim da li Paradise ili Orange.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cekajuci transfer do aerodroma da vam i ja opisem nasu avanturu na snorkingu sa Hurgadaizleti, tj. Mahmudom. Odlucili smo se za Giftun, kupanje na Paradiso delu, dva snorkinga sa ruckom. 

Pokupise nas u CWR oko pola osam i sat ipo vremena smo se vozili kombijem na tenane do neke stare marine kao da su je koristili Somalijski pirati. Tu se iznajmljuje besplatno oprema za snorking, maske i peraja, Kao i svi, mi smo dobili klasicne maske i disaljke. Nisam mogao da verujem, ko zna ko ih je stavljao u usta pre nas. Ocekivao sam one kineske maske za ronjenje preko celog lica. Imaju deca takve ali rekoh da se ne cimamo kad je vec za dz. Tako da od ronjenja u startu nije bilo nista.

Ulazimo na brod a na brodu 35 arapa i mi. Mahmud nam je bas organizovao izlet. Kad smo stigli na ostrvo, tj. do ostrva, camcem su nas prebacili na kopno. Plaza onako, beli pesak, pustara, prodjose dva vojnika. Vodic sa broda odredio jedno deset metara plaze za nas deo, pobacali stvari i kupali se sat i po. Za to vreme je pristiglo jos 20ak brodova i proslo plazom ljudi koliko hocete, kao mravinjak.

Posle kupanja krenuli smo na snorking na greben koji je blizu. Pored nas se parkiralo jos 5-6 brodova i tu nastaje opsti haos u moru. Koliko ima brodova izumrece korali.

Ne brodu free voda, caj, sokovi... bila klopa, pirinac, makaroni, krompir, riba, neki cevapi, dve salate. Nista specijalno ali ukusno. Bilo je par higijenskih momenata, tipa brise brodski mali palubu, pa ode da iskida hleb. Nestalo tanjira a on pokupi iskoristene, malo ih plakne i kao evo. Samo sto ih majcom nije obrisao.... i tako....

Vratili se oko 16h u marinu, za sat bili u Soma bayu.

Ovo je sve normalno.Da.

A maske mozete svoje poneti,naravno.Ja sam svoju kad vec imam.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li ovi pričaju srpski i kakve su im cijene?

Instruktor prica jako dobro engleski a i razume srpski dobro, tako da necete imati problem da se sporazumete. Ukoliko je grupa od 10 nije problem da bude vodic na srpskom jeziku. Sto se tice cena izlet ronjenja je 30 eura, i ukljucuje transfer od hotela do broda i obrnuto, 2 zarona na razlicitim mestima (biraju se zaista atraktivne lokacije, sa lepim koralima i velikim brojem sarenih ribica), imate rucak i pice na brodu. Oprema je obezbedjena. Slobodno mozete pogledati preporuke i utiske gostiju do sada. Ako imate bilo kakvo pitanje slobodno pisite na FB ili Instagram Ronjenje Hurghada

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi ljudi imam pitanje vezano za izlet u Kairo. Da li se dobija neko slobodno vreme u gradu za samostalan obilazak? Da li je to uopšte bezbedno/preporučljivo? Želeo bih da se malo promuvam i ako je to moguće osetim taj vajb Kaira (koji sam do sada video na filmovima samo :) ) Stvarno ne znam šta da očekujem  u stvarnosti :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

@odmorr meni je najlepši bio Giftun, zato što nema ništa na plaži, osim peska i vojske :) Beli pesak i grimizno plava voda, šta ćeš više...

@Nidzica Hurghada today nudi Jungle Aqua Park po ceni od 30€ (tako im piše na sajtu), za ostale ne znam...

Ima li na Giftunu školjki, bilo kakvih tu u priobalju, moje dete odlepilo za izranjanjem istih? 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Orange ih zasigurno nije bilo osim ako se u medjuvremenu pojavile nisu. Mozda gresim ali mislim da je kaznjivo iznosenje morskog sveta iz Egipta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Обичне шкољке које скупљамо на плажи могу да се изнесу.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ima Er Srbija sad dva puta nedeljno let do Kaira, utorkom i petkom, mislim uveče oko 23h, pa može da se ode i obilazi na tenane. Smeštaj u Kairu nije skup. Vidim da ima već i agencijskih aranžmana za Kairo od septembra, mada to bude dosta skuplje nego u sopstvenoj režiji. 

Koja je cijena leta? Da li je direktan ili sa presjedanjem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Direktan let.Poceli su od 1.juna.Idite na njihov sajt pa pogledajte cene u zavisnosti od datuma.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

To je javni deo ostrva Giftun. Paradise je skuplja varijanta, 30 eura, sa suncobranima. Ja sam odlucila da cu sa Hurgada today samo nikako da prelomim da li Paradise ili Orange.

Paradise ili Orange su skuplja varijanta ali barem imas mesta i suncobrane, jer na Giftun je u glavnom guzva. Imas  na drugom kraju Sharm el Naga, gde je isto lepo i super za ronjenje. Sada, ce cene biti malo vise..ne puno, zbog toga sto je benzin poskupeo za oko 20 %. Imas dosta agencija, koje sve nude skoro iste izlete, samo je razlika u programu, hrani, dali je rucak na ostrvu ili na brodu, i tako dalje. Dali hoces, da ides sa brodom, gde je 40 ljudi ili sa drugim, gde nije tolika guzva.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas. Neka mi neko kaze razliku izmedju Rajskog ostrva, Giftuna, Paradise i Orange? Nailazim na ponude za svaki od ovih naziva pojedinacno, i ne znam sta je sta?

Sta je nabolje od tih ponudjenih, gde su suncobrani?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suncobrani su na Paradise ( Rajsko) i Orange.  To su dve plaze sa restoranom na ostrvu Giftun. Treci deo je javna plaza bez suncobrana. Prve dve varijante su skuplje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905128
    Ukupno poruka