aleksandra_

Nekretnine u Grckoj

369 poruka u ovoj temi

Ako apartmani vrede 350k evra x 2.5% kamate to je 8750 evra godisnje, a on dobija 3600. E tako mu se vise isplati.

Covek kaze da ih je platio 300.000, a da sad vrede 185.000 evra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je kupovao stanove onih godina kada su u Bgd-u cene bile 3.000 e/m2, onda bi jos gore prosao da je kupio ovde, a ovde ce cene stanova definitivno jos padati. U Grckoj verovatno nece vise toliko drasticno, jer nema toliko kupaca Grka, ali ima i dalje Rusa, Bugara, Makedonaca, Rumuna pa i Srba koji kupuju.

U Olimpskoj regiji cena izdavanja nije visoka, ali niko ne zna da li ce tako biti i za 5-10 godina. Dok god on uzima kakve takve parice od apartmana, pritom sedeci kuci i ne radeci nista, ne treba da ga boli glava.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Covek kaze da ih je platio 300.000, a da sad vrede 185.000 evra.

Aha onda se izvinjavam nesto sam se zbunio :) Onda je nekretnina bolja prica...po meni, ne verujem da ce cene previse padati, a evro kao valuta mi se ne dopada.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovde se bas pisalo ovih dana :) iako nataly nije trazila savetnike za poslovanje :) moram i ja da dodam koju. Prica od 100e dnevno za mezonet ce i te kako proci. Pa onaj trosni kamp na sitoniji je 65e dnevno,Thalassa ili tako nesto. Jedino se ne bih slozila da je na Halkidikiju jeftin smestaj. Prosle godine sam se lomila da li Kefalonija,Zakintos ili Kipar pa sam slala upite. Na Zakintosu je ubedljivo najjeftiniji smestaj,cak i 10e po krevetu su davali,kao u C.Gori. Kefalonija isto oko 45/50e. Odlucili smo se za Kipar ipak i platili 33e po danu app. Inace uvek gledam da to bude pristojno i najvaznije blizu plaze.

Da, i na Lefkadi apartman sa dve sobe smo placali 70e pre par godina. Tako da uopste nije jeftina Sitonija a sa samim tim i nekretnine.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi ste u pravu. Ovde je na Vračaru kvadrat bio 3000 a tamo 2500, doduše terasa se dodatno plaćala a bez nje nije bilo smisla.

U ono vreme kada sam uložio pare u Grčkoj je vladao totalni finansijski haos. Kakav crni porez na izdavanje, samo neka prijava boravka za sitne pare i što je najvažnije-zakon armature! Nema poreza dok se kuća ne završi, ko je bio pre petnaestak i više godina seća se da nijedan apartman nije imao krov. Fiskalni račun mogao si pre da dobiješ u motelu Džep za upotrebu WC a u radnji u Grčkoj ne. Dakle, tako sam vratio pare. Danas se sigurno ne bih upuštao u tako nešto. Za priču je bitno i to da imam i Austrijsko državljanstvo, a kako funkcioniše naplata poreza nemam pojma, ja samo dobijem neko rešenje od Janisa kome sam uzgred krstio i dete tako da sve zavisi od poverenje. Njegovi imaju firmu u Katerini koja radi sve živo, vodovod, struju, nameštaj., za računovodstvo je zadužen njihov advokat, ako da ja jednostavno samo svratim, obiđem kumove i to je to. A kada bih heo da prodam jednostavno bih ponudio njemu i verujem da bi mi dao više nego što je realno, kao ono kad kupiješ njivu do njive.

Kamate kao što neko reče ovde su zanemarljive pa za sada ne želim da o tome ramišljam. A možda za nekih dvadesetak godina odem tamo da živim, nikad se ne zna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbitnije je da se investicija isplatila, a sad sve preko je cist car pa i ako se odlucite za prodaju jos ste na dobitku :D ...

kako sam danas saznao ima nacina da namestaj ide bez carine ali ne sav ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma moze sav namestaj,uzmes roma sa nemackim tablama navodno ide za tursku,a grcka mu tranzit,nema potrebe da mu se plombira kombi,niko ih ne dira.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tu varijantu od Nemačke za Tursku u tranzitu kroz Grčku ne znam, ali nameštaj iz Srbije definitivno kupujete bez PDV-a (ako kupujete nov, ali ne kupujete standardno kao domaće fizičko lice) i izvozite sebi na vaše ime ali sa adresom u inostranstvu (pod uslovom da se nekretnina vodi na vaše ime). Ako vam nije hitno i zbirni transport može da se organizuje po normalnoj ceni, tako da kada se podvuče crta možda može da se uštedi.

Evo i nekik linkova za prodaju nameštaja u GR, ne znam kakav je kvalitet i kakve su cene, ali znam da su se neki ljudi tamo snabdevali, pa možda i neko od vas nađe nešto interesantno.

http://www.almeco.gr/page

http://www.mexil.gr/

Kucala sam na brzinu pa je možda konfuzno, za više info može slobodno PP :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se tice novog namestaja danas su mi u Kiki rekli ovako: ovde moze da se kupi namestaj na pasos stranog drzavljanina, overi se na granici da je namestaj izasao iz zemlje i sa tim papirom kad se vratite u Srbiju oni vam odmah na licu mesta vracaju pdv 20%.

Tu varijantu od Nemačke za Tursku u tranzitu kroz Grčku ne znam, ali nameštaj iz Srbije definitivno kupujete bez PDV-a (ako kupujete nov, ali ne kupujete standardno kao domaće fizičko lice) i izvozite sebi na vaše ime ali sa adresom u inostranstvu (pod uslovom da se nekretnina vodi na vaše ime). Ako vam nije hitno i zbirni transport može da se organizuje po normalnoj ceni, tako da kada se podvuče crta možda može da se uštedi.

Jesi mozda vec radila tako? Znas li u kom salonu namestaja odmah skidaju pdv na taj nacin?

Ne znam kakva je situacija kroz Makedoniju i koliko kosta plombiranje. Ili ce da traze neki reket ko 90-ih godina sto su uzimali.

Srbi skidaju 20%, Grci naplacuju 23%, plus uzeti neki rent a kombi do tamo. Mozda bi bilo i isplativo, treba sve to staviti na papir.

Ovde smo u Kiki videli odlicne singl krevete od drveta po super ceni. U Grckoj su losiji kreveti drasticno skuplji.

Duseci u Grckoj (kazu Srbi koji su kupovali) su takodje loseg kvaliteta, a skupi.

Izmenjeno (Natalyroo)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prs'o mi je browser pa ne mogu da kucam normalno. To u Kiki je komplikovanija varijanta, mislila sam da se kompletan nameštaj uzme kod jednog proizvođača i sam proizvođač - prodavac vrši izvoz na vaše ime u inostranstvu. Izvozna faktura je bez obračunatog PDV-a . Sve se carini regularno i prilikom izvoza i prilikom ulaska u GR. Kada nađete normalnog prevoznika koji radi međunarodni transport ne morate da brinete kako će to da stigne do Grčke :) Osim cene nameštaja plaćate špediterske usluge, transport i carinu u GR. Ovo je izvodljivo, tj. isplativo samo u slučaju da sve što kupujete u Srbiji kupujete od jednog proizvođača, u suprotnom ne preporučujem:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tu varijantu od Nemačke za Tursku u tranzitu kroz Grčku ne znam, ali nameštaj iz Srbije definitivno kupujete bez PDV-a (ako kupujete nov, ali ne kupujete standardno kao domaće fizičko lice) i izvozite sebi na vaše ime ali sa adresom u inostranstvu (pod uslovom da se nekretnina vodi na vaše ime). Ako vam nije hitno i zbirni transport može da se organizuje po normalnoj ceni, tako da kada se podvuče crta možda može da se uštedi.

Evo i nekik linkova za prodaju nameštaja u GR, ne znam kakav je kvalitet i kakve su cene, ali znam da su se neki ljudi tamo snabdevali, pa možda i neko od vas nađe nešto interesantno.

http://www.almeco.gr/page

http://www.mexil.gr/

Kucala sam na brzinu pa je možda konfuzno, za više info može slobodno PP :)

Kako može Srbin kao privatno lice da se oslobodi PDVa u Srbiji?

Kupovinom stana u Grčkoj drzavljanin van EU nemože "da ima adresu", osim ako već nema drzavljanstvo ili boravišnu dozvolu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@neo svaka ti cast! Em jasno, em sam se nasmejala! :aplauz:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I Grci dozvoljavaju da covek koji nema veze s Grčkom uveze nameštaj iz neke zemlje van EU? Nisam sigurna da su sve te radnje tako jednostavne i legalne, brinem se već 15 godina o stanu jednog čoveka iz Srbije u mojoj zgradi, ali on ovde nit' može da ima boravak, niti da bilo šta uvozi i izvozi, ne može čak da ima ni račun u banci, osim nerezidentskog računa.

I mala šala na izmišljen slučaj garniture Natuzzi: kada kupi od komsije polovnu garnituru, Petar će je platiti samo malo manje nego što košta ista ta nova garnitura u Italiji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko košta Natuzzi u Italiji zaista ne znam, ali cene jako dobrih polovnih kožnih garnitura koje možda nisu Natuzzi ali su sličnog dizajna i kvaliteta, mogu kod Jovana Jovanovića iz Svilajnca da se kupe po zaista bagatelnim cenama ;)

Carisnki zakon EU možete naći na netu i sve proveriti da li je legalno. Što se tiče CZ Republike Srbije, ovde strani državljani na osnovu boravka ili legalnog posedovanja nekretnine imaju pravo uvoza svih stvari za sopstvene potrebe. Skoro sam sigurna da je i u EU to slično regulisano. Svakako da Petar Petrović ne može u GR da uveze šleper kineskih zavesa za preprodaju, ali nameštaj za lične potrebe 99% može. Ako budem imala vremena pokušaću da se detaljnije raspitam. Videću kako je sa HR , i oni su EU :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905099
    Ukupno poruka