maja72

Banja Morahalom

376 poruka u ovoj temi

Imaš autobus za Morahalom iz Segedina, sa glavne autobuske, skoro svakih pola sata.

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo isli u Morahalom u martu ove godine. Na putu do tamo iz autobusa sam videla jednu hobi prodavnicu. Kako smo prvi put isli bilo nam je zao da izadjemo ranije sa bazena da bismo setali po gradu pa nisam stigla da je obidjem. Da li mozda neko zna postoji li radnja jos uvek i da li su cene nize nego kod nas?

Mozda sam malo otisl u off ali radnja je u Morahalom banji! :)

Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel neko mozda isao od banje do Segedina taksijem ili autobusom??

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako si procitao samo par postova iznad videces odgovor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imaš autobus za Morahalom iz Segedina, sa glavne autobuske, skoro svakih pola sata.

Samo da dodam, karta u jednom pravcu je 465ft.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima...imam jedno pitanje,treba da idem za koji dan u ovu banju preko agencije El Greco pa me zanima ja bi zeleo sa devojkom da umesto sat i po vremena popodne koje je predvidjeno za soping odem do centra cisto u razgledanje i da prosetamo malo posto mislimo da je lepo videti centar u vreme praznika u agenciji su mi rekli da oni nevoze do centra vec samo do metroa,core...ali su mi rekli da odatle mozemo grackim prevozom i da je dosta blizu...zanima me dal neko moze da mi kaze koliko nam vremenski treba do centra odatle i koji bus da cekamo kao i oko kupovine karte za isti...hvala

Izmenjeno (Dragan Delic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Dragan Delic

Sad je verovatno vec kasno, ali za takva pitanja se uvek mozes obratiti turistbirou, redovno odgovaraju na mejlove szeged@tourinform.hu

ili na njihovoj fb stranici: https://www.facebook.com/szeged.tourinform

Info o gradskom prevozu u Segedinu

Od Metroa do centra, po mapi, imas oko 5km tako da nije bas za pesacenje po hladnom vremenu, pogotovo sto taj deo oko tih trznih centara nije nesto lep (ne znam gde su ti ostali trzni centri, ubola sam na mapi samo Metro ako je to uopste to gde voze autobusi, ja sam drugom prilikom prolazila tim krajem te ne poznajem sadrzaj)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biljana,

kako je spomenuo Metro, mislim da prica o Segedinu, valjda sve te autobuske ture imaju isti program - kupanje u banji i onda posle odlazak u trzne centre u Segedinu. (+ sam centar Morahaloma je tamo gde je banja sto i sami znate :) )

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima evo i ja sam se vratio pa da podelim svoje utiske.Polazak busa je bio u 6h i put do granice je trajao malo vise od 2h nazalost na granici smo proveli vise od 5h tako da smo u banju stigli oko 13,30h slobodno vremem u banji je bilo do 16,30h jer se tada polazilo za soping u Segedin tako da smo u banji proveli samo 3h tako reci samo smo protrcali kroz sve bazene i malo upoznali banju tako da moja topla preporuka ne idite u vreme praznika da ne bi kao mi proveli najveci deo vremena na granicama takodje smo i u povratku cekali oko 5h pa smo tako umesto u planiranih 00h u Beograd stigli oko 2,30h...bilo je predloga da se produzi boravak u banji do 19h pa da se onda ide u soping zbog izgubljenog vremena na granici ali je vodic ipak odustao od toga uz izgovor ako se nekrene na vreme da ce nas uhvatiti jos veca guzva u povratku pa nije zeleo da rizikuje.Tako da kada idete agencijom nemate mnogo vremena i mogucnosti za sve sto bi ste zeleli...Novac smo menjali odmah na prelasku granice cim zavrsite sa pecatiranjem kad izadjete direktno nailazite na menjacnicu i tu je najbolje zameniti novac buduci da u banji menjate kod nekih dilera koji stoje i cekaju buseve da stignu ispred parkinga banje nisam se raspitivao ali mi je delovalo da je sigurnije zameniti u regularnoj menjacnici na granici,takodje primaju sitne evre.Ulaz u banju je 5e i to smo placali vodicu u busu tako da smo odmah svi prosli ulaz i odmah otisli na presvlacenje,stvari smo ostavili na onom delu gde se neplacaju nego dobijete vesalicu i vrecicu na koje okacite jaknu i stavite sve stvari tu smo ostavili i torbe,pare,pasose i kad predate dobijete svoj broj vrlo su ljubazne radnice mozete se vracati i uzimati koliko hocete puta stvari su vam sigurne bez problema inace ja sam za to procitao ovde pa sam odmah otisao tamo dok su vecina ljudi ostali da uzmu one sefove sto se naplacuju misleci da je to sigurnije a u stvari su samo izgubili barem jos pola sata vremena na tome ovim putem zelim da se zahvalim svima koji su ostavljali svoje utiske ovde jer su mi bili od velike pomoci.Svlacionice su ciste kao i kupatila banja ima dosta tuseva,wc,svlacionica,fenova za kosu svega sto vam je potrebno i sve je uredno i cisto sto mi se najvise svidelo,radnici su ljubazni i svi uglavnom razumeju srpski i znaju da se sporazumevaju,za klopu moja preporuka je da idete kod velikog bazena sa toboganom kroz prolaz i tu imate jedan restoran brze hrane koji ima prelepe palacinke a nikako nemojte jesti u restoranu koji se nalazi kod djakuzija jer smo tu narucili po hamburger koji je sve samo nije to,dobijete prelepu lepinju punu svih salata i sve izgleda prelepo ali je meso toliko malo gotovo da je velicine cufte i puno nekog zelenog zacina to je bio bas promasaj...bazeni napolju su apsolutno dozivljaj na pocetku smo mislili da ce nam biti hladno da izadjemo ali smo kasnije sa zadovoljstvom utrcavali prelep je osecaj kupati se napolju a znate da je decembar mesec,termalne vode su stvarno opustajuce i prijaju nemaju mirise,isli smo i na relax masazu 20min je oko 4e sve pohvale za masera vrlo su profesionalni i ljubazni ali niko ne govori ni srpski ni engleski u tom delu banje osim od radnika na salteru gde se zakazuju masaze,sve u svemu banja je lepa i treba otici ali samo ako ste u mogucnosti da provedete barem 6-7sati tamo da mozete lepo da se opustite i uzivate u svemu u potpunosti.Mi cemo sigurno otici ponovo ali cemo pazljivo birati datum ovog puta.Soping u Segedinu je bio kratak imali smo sat i po vremena preko ove agencije ide se u par trznih centra gde se nalazi Metro tako da sem hrane nema sta da se kupi zanimljivo mi smo posli u nadi da odatle odemo do centra grada ali smo odustali jer vodic nije bas bio voljan da nam objasni kako da odemo tako da smo prosetali po radnjama i nakupovali malo hrane i kozmetike...sve u svemu bilo je simpaticno moj utisak je da banju treba videti i uzivati maksimalno jer za te pare je stvarno zadovoljavajuce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani, zna li neko kako se radi, odnosno ne radi u Mađarskoj za vreme praznika????

Planiramo putovanje u Morohalom u periodu od 30 decembra do 2 januara. Bićemo na relaciji Morohalom-Segedin. Da li banja radi normalno, oću reći svakodnevno? Da li radi aquapolis u Segedinu? I kako da dođemo do njega? I šta nam preporučujete od tržnih centara i da li uopšte rade. Šoping smo planirali za 2 januar u povratku kući. Pa bi me interesovalo da li ima nekih autlet radnji?

Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozda neko zna neki prevoz autobuski ili taksi iz Beograda do banje?

Iz Novog Sada ima ali se krece mnogo rano tako da mi ne mozemo da stignemo na taj bus a zeleli bi da ostanemo 2 noci.:(

Mnogo bi mi zacila pomoc!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Možete stići u banju iz Beograda autobusom.

Imate svaki dan iz Beograda "kanis" u 3,50h. Stiže u Novi Sad u 5,15h.

Iz Novog Sada ima u 5,40h za Segedin. Stiže za nekih 3-3,5 sata u Segedin.(ne ide autoputem)

Iz Segedina ima stalno autobusa za Morahalom.

Samo putni troškovi će dobrano preći 26e (povratna), a za ove pare možete stići u Peštu. A porediti Peštu sa Morahalomom po bilo kom osnovu, pa i po pitanju kupališta...........

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno na ovako brzom odgovoru!Ako ne budemo uspeli da izvucemo kola ici cemo busem hvala puno!!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li i tokom zimskih meseci rade bas svi bazeni napolju? I djakuzi i sve? Clan Dragan Delic je napisao da su uzivali i spolja, ali moram jos jednom pitati...jer smo u novembru isli u Budimpestu, i svratili u banju Mako, i samo je jedan spoljni bazen radio, bili smo dosta razocarani.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, u zimskom periodu ne rade svi bazeni. Kada smo mi bili radila su dva manja bazena, sa naravno, toplom vodom. Ali čuli mso da je prošle godine radio i jedan veliki bazen. Kako se nama činilo taj veliki bazen je trenutno u rekonstrukciji, ivica bazena je bila pokrivena nekim najlonom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka