maja72

Banja Morahalom

376 poruka u ovoj temi

Hvala na odgovorima!

Nije zahtevna i dobro podnosi putovanja, cesto smo na tockovima :) Razmisljamo gde sledece da je vodimo a da bude kombinacija banje (kupalista) i ok setalista po prirodi. Mi smo ranije, dok se ona nije rodila, putovali po drugacijim mestima (obilazili velike gradove), i sad nam trebaju preporuke za ovaj vid putovanja. Odusecljeni smo Madjarskom, njihovim turizmom, hranom,... ali bez preporuke za deciji odmor nam se ne ide jer je jos uvek mala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Anna furdo je fantasticno termalno kupaliste! Mi bili pre mesec dana i planiramo uskoro opet :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' zna neko kako moze da se dodje do Morahaloma autobusom i kolika je cena? Isao sam nekoliko puta preko agencija, ali bih sada zeleo da ostanem 2 noci, pa za slucaj da u agenciji ne dozvole da bude razlicit dan odlaska i povratka treba mi alternativni nacin da stignem do tamo, a da nije mnogo skupo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Segedina i onda od Segedina do Morahaloma busom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Je l' znas koji prevoznik vozi iz BGa do Segedina i koliko je autobuska karta od Segedina do Morahaloma?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam cene ali sam negde citala da ljudi, koji ne idu kolima, tako putuju do Morahaloma.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja juce bio u banji i vredi svaku paru. Sve sto ste napisali ovde bilo je od velike koristi i sve ste bili u pravu...ali dok covek ne ode i dozivi ne moze se opisati dozivljaj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da preporučim Novosađanima El Greco agenciju, išla sam sa njima pre dve nedelje, sve je bilo u najboljem redu....

Banja je jako lepa, čista i sređena, a cene zaista povoljne, mislim na hranu i piće unutra. U šoping nisam išla, iskoristili smo svo vreme samo za kupanje :hladjenje:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koliko vam je zahtevna ćerkica, kada su u pitanju sadržaji na kupalištu, a i na samom putovanju (dužina puta). Ako se ona dobro osećala u banjama u kojima ste bili, pa i nema neke potrebe menjati. E sad, ako vam nije problem malo duže putovati i izdvojiti više novca, sigurno nećete pogrešiti odlaskom u Đulu, Harkanj, Hajdusoboslo. U pitanju su vrlo poznate i vodeće banje i akva-centri u Mađarskoj, sa bogatim sadržajima, naroćito leti, kada rade i sistemi koji su pod vedrim nebom.

Koldar , ja jako cenim sve sto vi predlazete i stvarno ste mi omiljeni clan pored marca pola.Elem , nije da sam neki narociti fan madjara ali banje bi da vidim.Mi smo iz Beograda, imamo dvoje klinaca tinejdzera, a ne bas neke narocite pare. Imate li predstavu koliko bi kostao neki apartman za 4 -voro u privatnom smestaju ,pristojan, u avgustu, u nekoj od ovih banja koje ste predlozili, a da je zanimljivo tinejdzerima.Koja je to banja sa pecinom? Eventualno jel ima neka da moze da se dodje vozom koji ide iz Bgd za Budimpestu, ako moj muz nece da nas vodi kolima. Hvala vam unapred i sa zadovoljstvom pratim izvestaje sa vasih putovanja. Svako dobro!
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad mi je palo na pamet nesto citajuci ovu divnu temu...da li bi clan koldar ili neki drugi clan koji se zaista razume u akva-banjski sadrzaj Madjarske, mogao da nam na mapi Madjarske oznaci neke od vec pomenutih mesta za kupanje i uzivanje, i jos neka koja mozda nisu pomenuta...

Ustvari privukao me je koldarov post kada je rekao da mu je kupanje u pecini Miskolctapolca bilo najupecatljivije, nisam bila lenja i izguglala sam, prelepo izgleda !

http://www.alltouris...iskolc-tapolca/

Izmenjeno (Odbegla Coka)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto zvanični sajt termalnog kupališta (pećina) u Miškolctapolci nije baš nešto odrađen na engleskom, tačnije nikako (ne znam iz kog razloga), ostaju jedino google slike:

http://www.google.co...&bih=529=_

Što se tiče obeležavanja na mapi, to je dosta veliki posao. Banja i kupališta u Mađarskoj ima jako, jako mnogo, skoro pa svako selo ima po nešto, i to bi oduzelo mnogo vremena. Ako je od neke pomoći, evo jednog sajta, sa dosta velikim spiskom banja i kupališta. Istina na mađarskom je jeziku, ali ako koristite malo google traslator, biće vam sve jasno.

http://www.termalfurdo.net/furdo

Izmenjeno (koldar)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je cudo!

Ne znam sta da mislim , jel bolje da odem na more ili u ovakve banje.Sinoc gledam cenovnike za sve moguce spa usluge, za vecinu nikad nisam ni cula a kamoli probala. Intrigantno nema sta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije ni more za bacanje. Zapravo, najbolje je kombinovati oba.

Što se tiče smeštaja u ovim banjama i aqua-centrima, tu na žalost nemam neka iskustva i ne mogu ništa pomoći. U stvari blizina Subotice nam omogućava da ujutru odemo, a uveče se vratimo. Meni je jedan dan dosta, pa opet sledeći put nešto drugo, pa opet nešto drugo........i tako redom. Jedino smo bili 3 noći u Harkanju (hotel Platan), kada smo obilazili i okolinu, i bili smo par dana u mestu koji se zove Eger (istorijsko), pa smo i tu obilazili okolinu, a između svega toga je bila i poseta toj famoznoj pećini. I mada smo se ne tako davno vratili iz Berlina, i naravno posetili čuveni "tropical island", ova pećina je i dalje kod mene visoko kotirana zbog svoje neobičnosti. Za smeštaj može jako puno pomoći "booking.com" a i google pretraživač.

Preporuka za neku od pomenutih kupališta, ali bez kola?

Pa to bi dosta zakomplikovalo stvar, a i smorilo. Pošto imate dvoje dece tinejdžera, onda bi dobro bilo baciti akcenat na klasične aqua-parkove, sa što više tobogana i vodenih zezalica. Ruku na srce neće ni Pešta razočarati. Tu je "Aquarena" (pored staze formule1) i Aquaworld. Dobar bi bio i Hajdusoboslo. Veliki sistem koji nudi za svakoga ono što poželi. Ima više direktih vozova u toku dana na relaciji Pešta - Hajdusoboslo.

Odlazak u pećinu, tačnije u Miškolctapolcu, zahteva direktan voz Pešta - Miškolc, pa dalje autobusom. Direktnih vozova u toku dana ima dosta. Miškolctapolca je u stvari na periferiji grada Miškolc.

O odlasku u Harkanj vozom je bilo već reči.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koldar,Puno hvala, za ovaj odgovor. A jos kad pomenu da ste bili u Berlinu... pa vi ste izvidnica i za moja putovanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uplatili subotu u Morahalomu preko Travellina.

Pisacemo utiske kada se vratimo.

Koldar hvala najlepse, kao i svima na temi koji nesebicno dele utiske i savete.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka