maja72

Banja Morahalom

376 poruka u ovoj temi

Evo, sredih slike, pa da ih okacim...nema ih mnogo, jer u poslednje vreme vise uzivam, a manje fotkam.. :) ..ipak, mislim da ce i ove slike biti dovoljan prikaz Morahaloma...dosta sam ih smanjila, ali mislim da se vidi sve sto treba...ostavila sam samo slike sa cenovnicima vece, da mozete to da vidite...ako nekog zanima...

Dakle, prvo par slika naseg smestaja...

32.jpg

33.jpg

34.jpg

Zatim, par slika samog centra Morahaloma, gde se nalazi i ulaz u banjski kompleks....

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Unutrasnjost kompleksa...bazeni, termalni i obicni...tobogan, igraonica...

41.jpg

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg

46.jpg

47.jpg

48.jpg

49.jpg

50.jpg

51.jpg

52.jpg

53.jpg

54.jpg

55.jpg

55a.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ekspes restoran "Varga carde"...cenovnici su na madjarskom, engleskom i srpskom...a rekoh vec da kasirka razume sta joj pricate...

56.jpg

57.jpg

58.jpg

Kafe-restoran "Sissy", na spratu...

61.jpg

62.jpg

63.jpg

64.jpg

65.jpg

66.jpg

67.jpg

Izmenjeno (pefkari)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cenovnik usluga koje mozete izabrati pored kupanja u bazenima...pedikir, manikir, teretana, masaze, specijalne kupke i masaze, specijalisticki pregledi...

68.jpg

69.jpg

70.jpg

Toaleti pored tobogana...morala sam da slikam zbog onog znaka "izlaz u slucaju nuzde"...pored toaleta! :)

71.jpg

Neko pomenu "zenska toalet", evo ga! :)

72.jpg

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kako izgleda "langos" (malko okrnjen od strane moje jace polovine!)...

67a.jpg

A u povratku spazismo i ovo...steta sto nismo ranije videli- mozda je i radilo! :tongue:

73.jpg

Eto, to je bilo nase iskustvo! :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drago mi je da ste sve ono gore nabrojano već obišli. Onda da spomenem ono što je malo dalje, mada kada Mađarsku možeš "prepišati" za 3 sata, onda ništa nije daleko. Đula, Hajdusoboslo(veliki kompleks), Heviz, Balatonfured, Zalakaroš, Eger, Miškolctapolca(kupanje u pećini - na mene ostavilo najjači utisak od svih, jer je krajnje neobično i fantastično), i još sijaset manjih. Mađarska je zapravo tu nepresušna.

Hvala na predlozima, uzecemo u razmatranje! :) Rado bih posetila Djulu i taj veliki kompleks...ne upamtih ime...na Balatonu smo bili, u Dunakilitiju-bili..Harkanju-bili (ja bih ponovila)...mnogo puta sam pomislila, gledajuci kako to neki drugi rade-Boze, zar mi ne umemo da se u dobrom ugledamo na druge?! Imamo prelepu prirodu, divna mesta na kojima bi mogao da se razvija banjski i seoski turizam, ali malo sta se pokrece!

Pefkić,

Slike su prelepe :thankyou::cmok: :cmok: ali ja bih više volela širinu do nekih 7oo piksela na primer. Meni je ovo mnoooooogo sitno i ne vidim ništa. :'( :'( :'(

Sad je gotovo, pripremih i postavih onako kako sam mislila da treba!

Ok ove za unutrašnjost kompleksa su mi dobre, ali one gore premalene - ništa ne vidim.

Ti si to videla i uzivo, mozes da prepoznas i sa ovolikih slika! :srce:

Izmenjeno (pefkari)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Društvo, vidim da je pao dobar provod ovog vikenda :cestitam: ! Mi smo bili malko dalje do Budimpešte i ne možemo se požaliti :volimenevolime:

Htela sam da pitam ima li neko informaciju da li banja radi za 1.maj. Ne znam da li je i njima to neradan dan, a kao što neko pomenu sve na sajtu je na mađarskom, tako da pla%C4%8De.gif niš ne razumem :nesvest:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Blok, onome ko ne trazi mnogo i nema neke visoke kriterijume- bilo je super! (meni) :) Moj dragi nece ponoviti, ali ja mogu ako nadjem drustvo! :)

Sto se tice 1. maja, to ne znam, secam se da mm rece da banja radi "364 dana u godini"....koji datum je onaj 365. - nemam pojma! Ako saznam- javljam! :)

A sto se tice Budimpeste, tamo mi je uvek bilo super! :)

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad si i mene zaintrigirala sa tim 365-im danom :hahaha: . Nadam se da nije baš 01.maj :unsure: . Pošto taj praznik ove godine pada u sredu, zaključila sam da rade do 18h. Ako uopšte rade :neznam: . Ispravi me ako grešim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rade tokom cele godine, izuzev 24.12., tako da pičite za prvi maj. Evo te rečenice na sajtu radnog vremena:

........... egész évben nyitva a gyógyfürdő, kivéve 2013. december 24..............

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

EXTRA!!! Bixi, ti znaš kakva nam je tura-Kaštel u Banatu pa preko Temišvara i Arada do Segedina, tj. prvo Moraholm banja pošto radi :dance: :dance: :dance: Nadamo samo da će nas vreme poslužiti tih 4,5 dana :volimenevolime:

I da ne zaboravim hvala Koldar :cmok:

Izmenjeno (blok 45)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

За 24. април 2013. је коначно предвиђено отварање граничног прелаза Бачки Виногради - Ашотхалом којим ће преко дана (вероватно од 07-19 часова) моћи аутомобилима да се прелази граница. На том месту ће моћи да је пређу држављани ЕУ и Србије. Од тог прелаза па до Морахалома има мање од 12км и то ће прилично да убрза пут онима из БГ и НС.

Иначе овако, чекање на Хоргошу мени НИКАД није било краће од 1/2 сата, прошле недеље смо у повратку чекали безмало 1 сат...

Izmenjeno (Зоки)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pefkari i Koldar

Koje banje biste preporucili za porodicu sa detetom od dve godine?

Bili smo u Morahalomu, Ana furdo, i Tihanji na Balatonu sa njom.

Hvala!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako ne mora da bude bas Madjarska...ja bih vam preporucila Terme Catez! :)

Imaju presladak bazen za bebe i decu do 3 godine (tako cenim po dubini vode i zezalicama u bazenu), bogata ponuda hrane za svedskim stolom, pa mislim da ce i za najprobirljivije dete biti nesto sto voli da jede...mozete napraviti izlet do Ljubljane, Bleda, zamka Mokrice...

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne znam koliko vam je zahtevna ćerkica, kada su u pitanju sadržaji na kupalištu, a i na samom putovanju (dužina puta). Ako se ona dobro osećala u banjama u kojima ste bili, pa i nema neke potrebe menjati. E sad, ako vam nije problem malo duže putovati i izdvojiti više novca, sigurno nećete pogrešiti odlaskom u Đulu, Harkanj, Hajdusoboslo. U pitanju su vrlo poznate i vodeće banje i akva-centri u Mađarskoj, sa bogatim sadržajima, naroćito leti, kada rade i sistemi koji su pod vedrim nebom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka