maja72

Banja Morahalom

376 poruka u ovoj temi

Pa to je divnoooo, faaaalaaaaaaa Biljana mnogo :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala mnogo. Cula sam i da je kapa za bazen obavezna, da li je to tacno?

Kapa je obavezna za plivacki bazen koji se nalazi unutra. On je dosta manji od onog napolju ali je tokom letnje sezone uglavnom i prazan (meni super za ledjno plivanje). Ni za jedan drugi vam ne treba kapica. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hm, to nije tacno, makar ni jednom do sad nije bilo tako - poslednji put sam bila u julu?

Ne treba za spoljni bazen, nego za onaj unutrasnji plivacki (ni jedan nije olimpijski ali pretpostavljam da mislis na spoljni jer je on najveci) - prosle godine mi je to i potvrdio jedan od zaposlenih..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ljudi mnogo, ujutru idem, pa... videcemo... u svakom slucaju, kupila sam kapice, a kada se vratim, eto me sa najsvezijim informacijama. Pozzz :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MM i ja putujemo za Morahalom u ponedeljak :dance:

Iako na ovoj temi ima stvarno puno informacija, nisam našla onu koja me zanima...

DakleM pitanje je sledeće: Koliko dugo se može ostati u bazenima? Mislim vremenski... u jednom "cugu"... da li postoji kakvo ograničenje?

Ovo pitam iz razloga što se, u većini slučajeva, za boravak u termalnim vodama preporučuje maksimalno 15 minuta (tako je bar u Ribarskoj banji). Mislim da o tome niko ovde nije pisao (nadam se da mi nije promaklo :blush:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da ćemo sve "pronjuškati" :D nego sam ovo pitala čisto iz zdravstvenih razloga... preporuka je da se ne ostaje duže od 15 minuta jer onda termalna voda čak može i da škodi...

U svakom slučaju hvala na ekspresnom odgovoru :thankyou2:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

DakleM pitanje je sledeće: Koliko dugo se može ostati u bazenima? Mislim vremenski... u jednom "cugu"... da li postoji kakvo ograničenje?

Ovo pitam iz razloga što se, u većini slučajeva, za boravak u termalnim vodama preporučuje maksimalno 15 minuta (tako je bar u Ribarskoj banji). Mislim da o tome niko ovde nije pisao (nadam se da mi nije promaklo :blush:)

Pozdrav! :)

Za ostale bazene ne znam, ali u onom najvecem unutrasnjem, koji ima i posebnu stazu za neplivace, mozes ostati koliko hoces....tu je T vode "onako", nije topla vec prijatna za brckanje, plivanje...kao "teta u godinama" sa problematicnim pritiskom, bez problema sam plivala sat i po, bas plivala... da podsetim- za taj bazen je potrebna kapa....ne znam koliko ti je ovo pomoglo, pogotovo sto zelis sve da probas...ali, tamo imas i lekarske ordinacije, pa mozda mozes na licu mesta da pitas...pa da i nama kazes! :)

Srecan put i uzivajte! :)

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

MM i ja putujemo za Morahalom u ponedeljak :dance:

Iako na ovoj temi ima stvarno puno informacija, nisam našla onu koja me zanima...

DakleM pitanje je sledeće: Koliko dugo se može ostati u bazenima? Mislim vremenski... u jednom "cugu"... da li postoji kakvo ograničenje?

Ovo pitam iz razloga što se, u većini slučajeva, za boravak u termalnim vodama preporučuje maksimalno 15 minuta (tako je bar u Ribarskoj banji). Mislim da o tome niko ovde nije pisao (nadam se da mi nije promaklo :blush:)

Za termalne bazene (one sa braun vodom) postoji tabla na kojima piše da je vremenski ograničen boravak u njima iz zdravstvenih razloga. Ako se dobro sećam na nekih 15-20 min. Naravno, ovo niko vama ne meri. Sami sebi odredite koliko želite ostati. Generalno, niko ovo i ne poštuje. Svi ostaju duže od propisanog, jer im prija topla voda i vodena masaža.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aha... znači postoji natpis. Pretpostavila sam da niko ne dežura pored bazena u smislu da meri koliko će neko dugo ostati u vodi što bi stvarno bilo :lud:

Ipak mislim da bi sve nedoumice bile razrešene da su natpisi bar na još nekom jeziku osim na mađarskom... šmrc...

Hvala koldar! :thankyou:

P.S. Još jedno pitanjce... Da li se na GP Bački vinogradi može overiti obrazac za AFA-u?

Izmenjeno (jcaki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bilo je reči o tome već.

Može se overiti, ali je rizično. Rizično zbog toga što se može desiti da platiš carinu. Naše i Mađarske pogranične službe sede bukvalno jedan drugom na glavi, tako da naš carinik vidi da si ti overila afu, znači da imaš robe u vrednosti više od 100e, a to već podleže carini. Znač,i može doći do naplate carine, ali i ne mora. Zavisi od sreće. Za ovakve stvari bolje je odabrati granične prelaze Kelebija ili Horgoš. Gužve su prošle.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Izvinjavam se ako je negde pisalo... pretražujem sve teme na ovom forumu i netu vezane za Morahalom i Segedin tako da postoji verovatnoća da mi je promaklo... :pardon:

Hvala još jednom!

Još jedan + i od mene za koldara i njegovu pomoć :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo da se javim sa "lica mesta". Juče vreme da se smrzneš. Bili u banji na kupanju, obišli koliko smo mogli od gužve...Uopšte ne mogu ni da zamislim koja je gužva leti - meni je i ovo previše ljudi... Kako je danas sreda, očekivali smo još veću gužvu (busevi iz Srbije ;-)) pa smo odlučili da odemo do Segedina.

Otišli smo u Annu. Kad tamo... mir, tišina, lep ambijent... uživali, uživali, uživali... :-)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Generalno, niko ovo i ne poštuje. Svi ostaju duže od propisanog, jer im prija topla voda i vodena masaža.

Ostajemo duze svesni da to i nije preporucljivo - da bismo docekali red :(

Zima je mnogo gora za Moroholom jer je - manji prostor a sigurno isto ili cak i vise ljudi. Postane prebucno u svim tim halama, dobro je sto postoji onaj kutak za odmaranje gde covek moze da odspava u tisini. Najbolje bi bilo otici tokom radne nedelje, ali to je lako reci.. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko je pametno ići u Moroholom za Novu Godinu???

Da li neko ima iskustvo ili neko saznanje u vezi sa tim?

Kolike su gužve na bazenima? I da li ima nekih drugih sadržaja u Novogodišnjoj Noći??

Idemo sa dvoje male dece, tako da nas kafići ne interesuju. Da li u centru bude neki vatromet, muzika i slično?

Koliko je Segedin udaljen od Moroholoma, i kakvi su tamo sadržaji u Novogodišnjoj noći???

I šta se još lepo i zanimljivo može posetiti na toj relaciji?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Bio sam jednom u banji ali preko aranžmana turističke agencije. Kao što je već jednom neko pitao, da li postoji prevoz do banje, autobus ili minibus, nezavisno od datuma odlaska polaska turističkih agencija? Jer bi želeo da ostanem 2-3 dana.

Zaista bi značilo da neko podeli sa nama svoje iskustvo, bilo da je to direktna linija do Morahaloma ili linija do Segedina pa da nam napiše kako je došao do banje i slične detalje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905137
    Ukupno poruka