makii

London

185 poruka u ovoj temi

vidim da je ova tema bas zastarjela,ali nema veze,

napisacu par recenica.

ja sam bila u Londonu,sjeverni dio,Peckham okrug-

to je imigrantsko naselje gdje ima sviju samo ne engleza.

Imala sam jedno iskustvo,vise smijesno nego neprijatno. Ja i prijateljica

smo setale zagrljene i smijale se nekim glupostima da bi nam jedan Nigerijac

dobacio "Make love in bed not on the street" !

Takodje,jedna djevojka je ostala bez novca i fotoaparata jer su je pokrali.

Dakle,preporucujem vam da u vcelikom luku zaobilazite sjeverni London

i cetvrt Peckham!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pekam je u juznom Londonu

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala na ispravci.

uopste nemam pojma zasto sam napisala sjever.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko gde je dobar smestaj u centru Londona a da nije skup?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Maryco,pitala si me da napisem komentar uz foto-turu i evo ga.Zao mi je sto ti ne mogu dati neku dragocenu informaciju u vezi puta i smestaja u Londonu.Ja sam isla Britsh aer-om a karta mi je bila rezervisana dva meseca pre sto je cini jeftinijom tj.260 funti povratna jer sam isla kraj juna pocetak jula kad je i Wimbledon i puno dogadjana,znaci spic sezone.Smestena sam bila kod moje prijateljice koja zivi i radi u Londonu 2 god pa ti ni tu nemogu pomoci.Mogu ti samo pomoci oko toga sta je po mom ukusu nesto sto treba videti.Kao sto se vidi na slikama stanovala sam na Nothing Hillu koji je mondensko -alternativna cetvrt.Tu se uglavnom snimaju filmovi i ima dosta studija u njemu.Tu zive umetnici i glumci,tu i izlaze u klubove zatvorenog tipa pa ih nisam bas sretala.Primetila si da u komentarima spominjem stalking sto znaci uhodjenje ,proganjanje,setnja.Stalking je prosto vezan za ovaj deo grada.Ovde se popodne izlazi u setnje ,od kafica do kafica ,restorana ,pijace subotom i ulice su pune ljudi ali ne kao na Oxford streetu ,gde svi zure i nose odela za posao ,ovde se ljudi setaju.Portobello rd. je subotom pijaca i jela, zacina , ukrasa,garderobe stvarno ima iz celog sveta.Uzivala sam u Nacionalnoj galeriji i prvi put videla Vermerovu plavu boju o kojoj mastam,i naravno jos mnogo sto sta i mislim da se ovo MORA obici.Britanski muzej obilazila skoro ceo dan i imala ukus gorcine u ustima,covece,pa oni su poharali pola sveta,Egipat bi pevao da ima toliko mumija a stara Grcka je ustvari u Londonu.Dal je moguce da samo oni mogu dobro da cuvaju porcelan dinastije Ming.Ovo svi vide pa videla i ja.Modern Tate je ludnica,OBAVEZNO.Dalijev muzej ako setate South Bankom i ako to vec niste videli.Albert and Viktoria je lep i dobro mi dosao posle setnje Hajd parkom.Soho je lud ali malo naporan pun cudnih stvari i sex-shopova al i odlicnim restoranima tipa "trpaj kolko mozes i kolko u oci moze stati" i to za 5 funti.Ja se razbijala od Taj-hrane, i Indonezanske koja kosta 3 funte(plasticna posuda velicine porodicnog sladoleda ).Mora se obici i Camden market e a to je tesko opisati...mozda ludo i nezaboravno.Uzivala sam u setnjama parkovima i posmatrala ljude,sako,kosulja ,kravata i patike. :cool: Lap-top,sendvic i u park na travu zelenu.Zene isto,patike i suknja(stiklice ostave u uredu a na pauzi patike).Ja sam sama smisljala svoje ture za obilazak uz malu pomoc moje drugarice.Metro je perfektan i mozes se snaci veoma lako,buseve nisam provalila-od metroa isla peske.Soping samo malo i to naj dragocenije,kvakice za kuhunjske elemente i nesto malo deci.One ture busevima su mi izgledale bez veze,ja idem da vidim ono sto ja hocu a ne da se vozam turama za Japance.Van Londona bila u Grinich Village-u i Wimblledonu i za 12 dana vise i nemoze da se stigne.Pisala bih ja do sutra al neznam dal ce ljudi da pobegnu kad vide ovu sitnu knjigu pa zato ako nekoga nesto interesuje nek me pita...slobodno...pricljiva sam :zaljubiska:

Izmenjeno (mirarbi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

'Ej, ne luduj! :D Kako moze biti dosadno? Pa, uporedi to sa ovim: da ucis istoriju iz knjiga ili da ti o njoj prica neko ko je ziveo u to vreme, sta bi ti bilo interesantnije? Da imam priliku da odem, pitala bih uvek pre nekog ko je bio i obilazio sam nego da konsultujem turisticke informatore!

Bas je fine! Pisi, ja cu sigurno citati!

Mozda nije pristojno, ali da pitam, koliko ti je novca potrebno da normalno zivis u takvoj poseti, ne budes na teretu domacinu, obidjes sve sto si obisla i koliko su uopste ulaznice za muzeje? :stidljivko:

Izmenjeno (pefkari)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma kako nije pristojno,to je neophodna informacija nego da ne davim ...Mene moj muz spremio na put i uputio da je naj bolje da ja cim stignem odem u samisku i da nakupujem sve za sendvice,flasice vode,i sve sto mi moze zatrebati dok sam u obilascima.Inace ja se tamo budila rano,oko 8 i vec oko 9,30 odlazila od kuce.Uz kafu izadjem na net i raspitam se od kad radi muzej,posto karte,sta ima od zbivanja...Odem ti ja u samisku pa prvo da kupim hleb.Sto vrsta al svi slajsovani,citaj skupi.Salamice,slajsovane takodje,ne mogu samo jednu vrstu kupim tri,sir kupim neki bilo koji a namaz udovoljim sebi,Filadelfija.Flasicu vodice i dve cokoladice.To ti je 25funti.Kad si u tako velikim gradovima nema vracanja kuci da nesto gricnes i izujes cipele na 1-2 sata.Pa sam i ja sracunala da mi je bolje da jedem u gradu,nego da pravim one zlata vredne sendvice.Za 3 funte na Camdenu se stvarno mozes najesti.Hrana po tim restoranima za poneti je jeftina,skampi sa rizom u super sosu su 2 funte.Ostrige porcija za dve osobe 15-20.Tako ja odstupih od Markove strategije za sendvaje.E sad ulazi u muzeje.Tate 0,British 0,Nacionalna galerija 0(sem portreta 8funti)ali ti svugde pise da OVAJ MUZEJ SE IZDRZAVA OD TVOJIH DONACIJA I UNAPRED SE ZAHVALJUJU ZA ISTE.Ja sam svugde ostavljala bar po 5.Prvi dan kad sam stigla ,jos na aerodromu sam kupila metro kartu za glavne linije koju sam platila 75 funti,al bez toga ne moze.Sve u svemu,nisam placala vecernje izlaske koji su duplo skuplji nego u N.S. sta i nije strasno za ovu lokaciju.Za hranu sam trosila oko 15 f.dnevno ,preko 30 f na dan nisam isla a svugde sam stigla....i nisam umrla od gladi

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naj bolji fazon je bio na Canary Wharf71017478.JPG deo sa poslovnim zgradama banaka i gnezo japia.U petak oko 17h smo otisle da popijemo pice bas tu,gde oni izlaze.Koliko su bili privlacni u besprekorno skrojenim sakoima i savrseno ukomponovanim kosuljama i carapama ...mozes da zamislis,ali kako su izgledali u petak uvece,pijani i drogirani ne mozes ni zamisliti.Citala sam podatak da su u Londonu ,na 90% analiziranih novcanica nadjeni tragovi kokaina.SVI SMRCU -valda im pomaze.Ja sam uzela kartu sa kojom sam mogla da odem i u Wimblledon i u Grinich a to je poskupljuje.,a i do Hitrou aerodroma .

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam utisak da sam u svom opisu Londona izostavila nesto o cemu nista ne znam al ljude interesuje pa sam eto sad nasla par informacija o SMESTAJU U LONDONU.Ako ukucate www.hotelformule1.com ,ili www.ryanair.com ili ,,ACE HOTEL,,london KENSINGTON mozete pronaci veoma dobar smestaj cija se cena krece oko 40 funti u gradu ili 30 malo van grada (15 milja).n.p.r.Gatwich Hotel je blizu aerodroma i kosta 34 funte.Premier Inn je 45 f ,a AirwaysHotel Victoria 34f.Ovo je samo par hotela a na sajtu ih ima puno i sve cene koje sam rekla su za 1 osobu u jednokrevetnoj sobi.Eto toliko za sada a cim doznam vise...pisacu :D

62741_18_t.jpg119508_8_t.jpg ....ja licno volim stare Viktorijanske hotele i zgrade...

Izmenjeno (MAJANS21)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

u londonu hotelski lanci cesto daju popuste na smjestaj duzi od 3 dana ili za vikend, tako da cesto mozete u hotelu od 3* ili 4* spavati za slicnu cijenu kao u hostelu. inace je najbolje uzimati smjestaj unutar prve dvije zone podzemne zeljeznice, lakse se obilaze vecina znamenitosti, a i jednostavnije je navecer za izlaziti vani jer u tom dijelu cesto voze autobusne nocne linije.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ono što ne treba propustiti je London Eye, proizvod British airways-a, točak - vrtuljak koji je visok 135 m i koji pruža prelijep pogled na panoramu grada (ulaz je bio oko 75e po osobi). Preko puta London eye je i Oceanium sa zavidnim brojem i vrstama ajkula, raznih ribica, zmija, korala i sl. (ulaz je oko 55e po osobi). Ukoliko ste više dana u Londonu svakako je preporučljivo prošetati parkovima a ima ih po cijelom gradu, Regent's park, The Royal park, Hyde park i ostali manje poznati. Lično me je oduševio kraljičin park, prelijepi vrtovi, njene poznate ruže kojima je lično davala imena, interesantne skulpture te sjajne bašte na kojima se možete osvježiti. Preko puta kraljičinog parka su razne vile ambasada, poznatih i uticajnih ličnosti Londona kao i mnogih svjetskih zvijezda. Iza kraljičinog parka se nalazi i London Zoo i kojem je glavna atrakcija gorila Kingdom :) (ulaz je 35e po osobi) Dalje preporučujem muzej voštanih figura Madam Tussauds gdje je ulaz oko 75e po osobi. Šetnju Picaddily Circus-om svakako ne treba propustiti.

Izmenjeno (Markiza)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao, drago mi je sto sam nasla nekoga ko je bio u londonu...

Zanima me da li se moze obici za 5 dana te neke najaktuelnije stvari u londonu? muzeji,prodavnice,....

Ili je uzaludno ici na 5 dana?

puno hvala,

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikad nije uzaludno biti u Londonu. Fantastican, ali i jako skup grad.

Pet dana nije mnogo, ali za ono najosnovnije moze..... ne verujem da ces moci uklopiti i muzeje ako ides u shopping...

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bila u Londonu na 5 dana i bilo mi je sasvim dovoljno da obidjem sve sto me je interesovalo. Cak sam otisla i do Windsora, koji ti toplo preporucujem.

Doduse, nisam isla u shopping jer to ne volim, ali mislim da sam mogla komotno da ubacim i nekoliko sati shoppinga.

Bitno je samo da se organizujes, znas kako ces od jedne tacke do druge i to je to.

London je malo konfuzan i sa mapom, tako da ti preporucujem da prostudaras detaljno sve pre odlaska i onda nece biti problema. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala vam mnogo na odgovorima biggrin.jpgsrce.jpg

Inace Lutalica zanima me taj zanamak u windsoru, koliko to kosta? koliko treba vremena do tamo tj koliko je udaljeno i koliko obilazak traje? da li je organizovano nesto ili cu morati sama da organizujem....

hvala

srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905099
    Ukupno poruka