makii

London

184 poruke u ovoj temi

Cao, drago mi je sto sam nasla nekoga ko je bio u londonu...

Zanima me da li se moze obici za 5 dana te neke najaktuelnije stvari u londonu? muzeji,prodavnice,....

Ili je uzaludno ici na 5 dana?

puno hvala,

pozz

5 dana nije uzaludno, glavno ti je da smjestaj bude u prvoj zoni prevoza da ne trosis dodatne pare na prevoz, citav prevoz i mape su detaljne, metro je majka keva za stici od tacke a do tacke b i meni nije bio tako konfuzan kako ga drugi dozivljavaju, za prevoz po gradu koristi oyster kartu (cim stignes n aaerodrom, na ulazu u tube ti je salter na kojem kazes ciki za koliko ti dana treba i ne zaboravi da naglasis voznju od i do aerodroma, jer je on 6 zona i posebno se tarifira, cika ti onda kaze koliko je to funti platis, on napuni karticu i onda lepo se vozikas beskonacno),

londonn ima predivnu arhitekturu prodji ga pjeske sto vise mozes, uzivat ces, ..

svi muzeji su bespaltni!! tako da tu stedis masu para, ali vjeruj mi ne stedis vrijeme jer su postavke prebogate i moras se kontrolirati kad udjes da ne bi zaglavila citav dan :)

sve turisticke odrednice rade od 10 sati, tako da porani da bi izbjegla guzve da udjesh negdje jer su redovi predugacki...

obavezno uzmi neki od izleta, samo do windsora ili ako imas zivaca cijeli dan odvoji za neki paket izleta (stounhedge, bath, oxford...ima raznih kombinacija)

sto se shopinga tice, svi ce ti reci da je primark u oxford streetu najjeftiniji, i tamo je vjecita guzva, kvalitet je nikakav kao i kod nas :)

ali uvijek mozes naci neku prodavnicu koja ima nevidjeni popust npr 5 pari cipela za 25 funti (sto ti je 5 funti po paru cipela!) ...i to ti je sve u oxford ulici, tako da ne moras shpartati cijelim londonom u potrazi.... npr odes ujutro u british muzej i kasno popodne kad izadjesh iz muzeja vrlo brzo stizes u oxford licu i lepo potrosis vrijeme n akupovanje :)

sestra i ja smo uspjel u prva tri dana da obidjemo glavne turisticke atrakcije :) pale smo s nogu naravno, ali bile smo u panici d anecemo stici...vecina toga ovisi ti naravno i od vremena, ali sto bi englezi rekli: "ne svidja vam se vrijeme? sacekajte malo, sad ce da se promijeni"

:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vau....

hvala ti na detaljnom opisu....sad vidim koliko je detaljan, zato sto sam vec bila..doduse porukica je stigla kasno, ali nema veze, posluzice drugim ljudima....

zaista si sve rekao...

bila sam u windsoru i oxfordu, to su jedina dva mesta gde sam bila sa strane i ODUSEVLJENA sam Windsorom...zamkom....tamo smo proveli ceo dan..zaista prelepo....

Uf....London, nisam ni mogla zamisliti da je toliko dobro tamo...

A sto se tice primerka, ono je strasno....tamo je ludnica....i stvarno ima krs stvari, ali zato sam odusevljena H&M moze se naci dosta povoljnih stvariiii

Pozz

i hvala jos jednom

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisu svi muzeji besplatni...ali oni najlepsi jesu...sto je i najbitnije...

Sto se tice shopinga...bolji je Carnaby street od Oxford street-a...Carnaby je paralelan sa Regent streetom koji izlazi na Piccadily....tako da je blizu u svakom slucaju...a ima markirane robe po jeftinim cenama...u Oxfordu se isto moze naci markirana roba sa popustima...samo zavisi koji mesec ides...tj da li tada ima popusta...

I da ne treba nikako propustiti odlazak do Grinicha...ima muzej Nautike koji je odlican...plus predivan park...sa prelepim panoramskim pogledom na London...

Izmenjeno (Guru)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

e, da, grinich, imaju dobre predstave [filmove] u Peter Harrison Planetarijumu, razlicite u razlicite sate...mi smo gledali "Osvajanje Marsa" i uzivali smo u tih nepunih pola sata u potpunosti

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

London je prica za sebe...O njemu neki drugi put...al ovo je jedino mjesto gdje bih mogla o Velsu,koji me je odusevio.Kardif je predivan,ljudi i vodici su bili predivni.Cardiff Castle is a must.Millenium Stadium je strava...jos kad se igrao FA CUP,predivno je bilo...ako ste u Londonu prevoz je dosta skup,meni je iz Bristola koji je mnogo blizi bio prilicno skup...Chepstow je predivan gradic,i Chepstow Castle je jos jedna u nizu fascinantnih britanskih tvrdjava,pogled na Atlanski okean,unutrasnjost,breathtaking.

Onda Bath,England je kao iz bajke,zeleno,zeleno,zeleno ulice sa cvijecem,ulicnim zabavljacima,arhitektura...fantazija

Stratfors upon the Avon,fantazija takodje,Shekspirove ture su sjajne,citav grad je posvecen njemu,za njegove ljubitelju raj na zemlji!

Izmenjeno (MinaMNE)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Slozila bih se sa tobom da je London...nesto drugo ali i sa konstatacijom da je Vels predivan.Taj deo cu ,nadam se obici prilikom naredne posete.Do tada ,bilo bi divno ,opisi nam malo svoje putovanje i dodaj neku foto turu,da nam malo zagolicas mastu i tabana ....Kad si spomenula Vels i zeleno,uvek pomislim na film Vatrene kocije i divnu Vangelisovu muziku. http://www.youtube.c...h?v=xEF4zH6XHCk

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

u Londonu bi trebalo da budem 12. septembra, gledala sam cene avio karata i veoma su razlicite. Treba mi pomoc! Koliko je Luton udaljen od Londona? Tamo slecu avioni mnogih low cost kompanija, a u novinama je bio samo podatak da je dobra veza Lutona i Londona...

Zanimaju me okvirno cene taksija od aerodroma do grada...

Izmenjeno (nikoleta)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Luton je udaljen oko 50 km od Londona. Do Londona Easybusom (easybus.co.uk). Ako unapred kupis kartu, preko njihovog sajta, kosta oko 4 funte povratna (funkcionise kao i low-cost aviokompanije - sto ranije kupis to je povoljnije). Do Londona (zavisi do koje stanice ides) putuje 1h - 1h 20 min. Aerodrom Luton jeste dobro povezan sa Londonom tako da postoje i druge opcije prevoza - ali i skuplje. Pogledaj na sajtu aerodroma. Za cenu taksija ne znam kolika je, mada ne verujem da je ispod 70-80 funti.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!

Sa suprugom i ćerkom idem u posetu prijateljima u Englesku,tačnije u Dartford,što je blizu Londona.Trebalo bi da putujemo na jesen,krajem oktobra,pa pošto sam trenutno vrlo zainteresovan za sve varijante avionskog prevoza zamolio bih nekoga ko je bliže upoznat,da me uputi na sledeće:kakva je politika avio kompanija(i low cost i ostalih)što se tiče prtljaga?Nikako ni na jednom zvaničnom sajtu ne mogu da nađem informacuju u vezi sa tim!Mislim,povratna karta do Lutona za nas troje,preko Wizz air-a, bi trebalo da košta nešto manje od 200 evra,ali sam čuo da oni naplaćuju 10 evra po kilogramu prtljaga,što bi značajno podiglo cenu putovanja,tako da bi nam se u tom slučaju više isplatilo da idemo British Airways-om,koji tarifira prtljag preko 25 kg po osobi!Ako bi neko mogao to da mi potvrdi ili da me uputi gde na njihovom sajtu ili na sajtovima ostalih avio kompanija mogu da dobijem tu vrstu informacije!Unapred hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne, ne, nije Wizz nikad bio bas tako surov da naplacuje 10 eur po kg biggrin.gif Sve u svemu, od 01.04. Wizz je dozvolio 32 kg cekiranog prtljaga po putniku koji se placa 15 eur po pravcu (dakle ukupno 30 eur na osnovnu cenu karte). Limit za rucni prtljag ostaje 10 kg (po putniku) i on se ne placa, tj. uracunat je u osnovnu cenu karte.

Tako da, prilikom kupovine karte kod Wizza, mozete na primer prijaviti cekirani prtljag za sebe, za suprugu ali mozda ne morate i za dete, ako sve troje mozete da se spakujete u 2*32 kg = 64 kg. I imate jos po 3*10 kg rucnog prtljaga koje se ne placa.

Kod Wizza mozete procitati o prtljagu na http://wizzair.com/u...mation/baggage/

Ovde ima pregled aviokompanija i njihovih "baggage rules": http://www.cheapflights.co.uk/airlines

p.s. Mislim da je kod British Airwaysa ogranicenje 23 kg.

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

HVALA NAJLPŠE!

Mnogo ste mi pomogli!

A jel' zna neko koliko košta nedeljna ili desetodnevna karta za vožnju železnicom,odnosno metroom,i da li u tu cenu spada i voz od Dartforda do centra Londona?

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja samo znam da Dartford ne pripada zoni londonskog metroa, tako da npr. nedeljna Oyster kartica za metro ne vazi. Ali sam sasvim sigurna da postoje nedeljne karte za voznju zeleznicom do centralnog Londona. Mozda da pogledate ovde: www.southeasternrailway.co.uk

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Veoma lep snimak,jedino nedostaje objasnjenje sta je sta .Meni je prijalo,da me malo podseti.srce.jpg

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam nasla nigde podatak, a mozda neko od vas zna. Ima li na Hitrou aerodromu mesto gde se kupuju karte za bus? Za podzemnu zeleznicu znam da ima. Trebalo bi da odem u Watford, a jednostavnija mi je varijanta sa green line busem nego da presedam 3 puta vozom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26039
    Ukupno tema
    868960
    Ukupno poruka