makii

London

185 poruka u ovoj temi

DA li je neko bio u Londonu i koliko kosta cena aviokarte?

Da li Jat ima promotivne cene?

Koja je minimalna svota novca koju bih trebao da ponesem(mislim na muzeje itd)?nemam bas love za izlaske i gardarobu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemoj Jat. Vidi Sky iz Budimpeste ili British Airways ako imaju neke promo karte. 100 evra na dan bi trebalo da ti bude dovoljno za trosak ako poneses cigarete odavde (ako si pusac).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sto se cene avio karte tice tu ne mogu da ti budem od pomoci jer se ne secam koliko sam platio, ali znam da nije bilo nesto strasno puno. Leteo sam JAT-om i nemam nekih posebnih primedbi, osim onih opstepoznatih genralnih koji se odnose na tu kompniju.

Sto se samog Londona tice, mene je taj grad odusevio, jedva cekam da ponovo odem tamo. Za obilaske muzeja ti nece trebati puno para jer je ulaz u veliku vecinu muzeja besplatan, tako da do mile volje mozes da uzivas jer su muzeji stvarno super. Meni su se najvise dopali National Gallery i British Museum. Naravno, neki muzeji se i placaju kao npr. Madam Tussaud, Tate Modern... Madam Tussaud je dosta skup s obzirom na gomilu kica koji pruza, ali ako vec nisi obisao/la taj muzej u nekom drugom gradu, svakako ga treba posetiti. Poseban dozivljaj koji nikako ne bi trebalo da propustis je voznja na London Eye (ako se dobro secam cena je bila oko 15 funti), a ono sto ti savetujem da obavezno preskocis je Akvarijum koji se nalazi odmah pored London Eye ali je skroz bezveze. Preporucujem ti i da prvi dan kupis kartu za neki od onih njihovih hop-on hop-off buseva, koji ti omogucavaju da na brzinu vidis sve najznacajnije u gradu uz komentar vodica, karta vazi 24h i kosta cini mi se oko 17 funti (zavisi i od toga za koju kompaniju se odlucis). Sto se shoppinga tice, bez obzira sto nemas nameru da ides u kupovinu tesko ces odoleti da nesto ne kupis u Oxford street-u. Iznenadices se da cene garderobe nisu uopste tako strasne, tako da su marke tipa Benetton, Next, mexx... vrlo cesto jeftinije nego kod nas.

Ono na sta bi posebno trebalo da obratis paznju je da novac nikako ne menjas u malim menjacnicama na ulici, neces verovati ali usred Londona u tim menjacnicama se bukvalno cenjkas oko kursa u zavisnosti od sume koju nameravas da razmenis. Preporucujem ti da novac menjas u nekoj od Marks&Spencer robnih kuca kojih ima na svakom koraku i u kojima, obicno na poslednjem spratu, postoje menjacnice koje daju povoljan kurs. Naravno opcija je i zamena novca u bankama, ali i one se razlikuju po kursu.

Cene hrane su dosta visoke, ali uvek mozes par dana da jedes neku fast food po relativno pristojnim cenama. Cene pica po kaficima (pabovima) su manje-vise prihvatljive ako imas u vidu da si ipak u Londonu. Cene prevoza su veoma visoke, tako da ti preporucujem da sto vise pesacis, em ces ustedeti pare em ces bolje upoznati grad.

O Londonu ima gomila sajtova, bukvalno svaki kiosk ima svoj sajt, tako da se dobro pripremi pre polaska i uzivaj.

Nadam se da ce ti nesto od ovoga sto sam napisao biti od koristi, to je ono sto mi je ovako na prvu loptu palo na pamet. Ako treba jos nesto pitaj.

Pozdrav i lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam putovala preko Easy Jet-a i to za nekih 150 evra (povratna). Ali fora je što možeš da ides mnogo mnogo jeftinije. Važno je kada rezervišeš, čak i kojim danom polećeš jer su nekim danima (valjda vikendom) i po 10% jeftinije. Isto, ako rezervišeš 6 meseci ranije na istom tom letu možeš daputujes, ali bukvalno za 50-tak evra u oba smera.

To ti je moje iskustvo pre dve godine, a ti se bolje informisi ovde http://www.easyjet.com/

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam rezervisao preko Wizzair-a...preko net-a...58 evra povratna sa svim taksama...16 februara...samo idi na sajt wizzair-a...i vidi...

Inace...ako ima jos neko ko ima neke korisne savete za London da iznese...bio bih mu zahvalan...Toti svaka cast za opis...

Izmenjeno (Guru)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako rezerviste i kako da iz BG odem tamo?Napisite malo sire?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervises pomocu kartice...a to se uradi na sajtu wizzair-a...google it...koji je sajt...znaci izaberes destnaciju i odakle i on ti izbaci cene....kada rezervises mesec dana ranije dosta je jeftinije...i stalno imaju neke promocije...imas letove iz budimpeste i zagreba...a kako do tamo...samosnalazenje...neko da te odbaci...a sta od bg-a...imas lepo autoput i za sekund si do zagreba...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo upravo sam bila na sajtu easyjet-a da probam prvi put u zivotu da rezervisem karte na taj nacin. Trazila sam karte za maj do Londona iz Budimpeste ili Zg i dobila cenu za dvoje sa taksama 285E najeftiniju. Ako se na to doda oko 100e cena puta za dvoje do Budimpeste ispadne 385E ž, a sa British airways iz Beograda je 420E, tako da je usteda stvarno mala.

Probala sam i preko wizzair, isti slučaj.

:????

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo sada sam gledao na sajtu wizzair-a...imas let 4 maja za 0.01 evro...tj sa taksama oko 58-60 evra...isto koliko sam platio...pogledaj malo bolje...

Sto se tice grada Londona...nema sta bukvalno centar sveta...grad koji ne spava...odusevio sam se njime...i verovatno cu sledece godine ici na godinu dana...malo da se radi...E ovako sto se tice leta iz Zagreba preporucio bi bolje wizzair-om iz Budimpeste...jer je bolje povezano...Let traje skoro 2 sata otprilike...put je prelep...posebno pogled na Alpe...Sam centar Londona ili ostali delovi su odlicno povezani...sa ostalim delovima grada...Sa Lutona ide Green line...koji vozi do samog centra...tj malo dalje od marble archa...Oxford street...najbolje je uzeti odmah povratnu kartu koja kosta oko 16 funti...ako imate Isic-ovu karticu(studentsku koju treba izvaditi jer imaju popusti u klubove, muzeje itd...i kosta 350 dinara)onda je voznja 12 funti...Za nekih sat ili duze zavisno od saobracaja se stize na marble arch...Prvo sto treba uzeti je karta tube-a(subway-a) i kartu londona koje su besplatne na info kioscima...ima jedna tacno kod marble arch-a...i sici dole u subway(underground) i izvaditi oyster karticu...koja skida 50% na prevoz busom i tube-om (tipa ako voznja kosta 4 funte sa karticom je 2)...vadjenje kosta 3 funte koje kada zavrsite sa karticom vratite na salter i dobijete nazad sa funtama koje su ostale neiskoristene na kartici...kartica se dopunjava na automatima ili na salterima...veoma jednostavno...kartica je musthave jer mnogo ustedi...Kao sto je pomenuto muzuji su vecinom besplatni...bar oni najbolji (nature, science, british, national gallery, imperial war museum i nauticki muzej na grinicu)...njih sve treba obici jer su stvarno predivni...Moja preporuka prvo Science i natural...jer su jedan pored drugog i nalaze se blizu Hyde parka i Royal albert Hall-a...tu je i V&A museum...usput se moze obici Hyde park i Kensington Palace gde je pokojna Dajana zivela...sledeci muzeji su British i national gallery...koji su blizu Trafalgara...tj galerija je na samom trgu...extra su oba...i na kraju Imperial war museum...koji blizu metro stanice elephant&castle...gde se nalazi i ministry of sound club...koga zanima nocni zivot...ali o tome posle...Muzeji su prelepi...znamo da je Britanija pokrala pola sveta...tako da ima svega unutar njih...stvarno svasta vidis...u britishu je cuveni kamen iz Rozete...u galeriji su poznati slikari...prelepe slike...a sama zgarda...inace zgrade su prelepe u kojima se nalaze muzeji...Sledeci dan za obilazak...je Oxford streetpa u Regent street...gde su najjace radnje...i sve robne marke...o shopingu posle...iz reegenta izbijate na Piccadilly circus...pa dole produzite do St James Parka pored kojeg se nalazi Admirality Arch i cuveni horse gardovi koji se ne mrdaju za slikanje...kada produzite videcete rezidenciju Blera...cuveni Dowing street...dalje izbijate na Big bena...House of parlament i Westminister Abbey...i onda udjete opet i ST james park i dodjete do Backingham Palace...i prodjete kroz green park i to je to...za jedan dan obilaska...Drugi dan za obilazak bi preporucio busom do Tower of Londona...iz busa se moze videti Royal court of justice...cuvena St. Paul's Catedral...Bank of England u daljini sisarka (zgrada od stakla u obliku sisarke)...inace u Londonu me je odusevilo sto nema zgrada od stakla mnogo kako bi se ocuvao istorijski tok...sidjete kod tower of London ulaz je 20 funti za studente 15 funti...predjete Tower bridge i setnja pored Temze do London eye-a...(sto se tice London eya koji je po meni shit...bolje izdvojiti dan i otici na Grinic...put donde i nazad vas izadje 6 funti sa karticom Oysters...gde je pogled prelep...tj panorama Londona...plus udjete u observatorijum...muzej nautike...i obidjete grad...i prodjete pored Canary wark ili kako vec gde je sve futuristicki...tj sve u staklu...to je poslovni deo londona...)...Treba otici i iz Londona tipa do Oxforda, zamak u Windsoru...Stone henge...itd...tura do zamka u Windsoru i do Stone henga...je oko 60 funti...Jedan dan obavezno otici za Camden town...gde su frikovi na jednom mestu...to je pre bio zeznut kraj...a sada je turisticko mesto...gde imate camden market...gde sve zivo mozete kupiti...i sve je unikatno tj ne sme da se slika...oni prave tamo...te stvari sto prodaju...samo treba biti pazljiv da vas covek ne nasamari...tipa dva laptopa za 500 funti...i tako...Najbolji nacin za obilazak londona je peske...jer sve vidite i ustedite pare...moj predlog do lokacije peske...a vratite se tube-om...

Mesta za shoping...Oxford street...gde imaju sve robne marke...i treba samo razgledati jer uvek negde u nekoj radnji ima popust...koji ide i do 70%...tj ne zaletati se...najbolje mesto za shoping Lilly whites...koji je ko buvnjak ali jeftino...nalazi se na piccadilly-u...onda carnaby street...koji je paralelan sa Reegentom...gde imate marke miss sixty...merc...diesel...replay...lee...henry&loyd...itd...a mnogo jeftinije od regent streeta...Isto treba otici u primark...koji se nalazi na Hammersmithy...ide se rozom linijom tube-om do zadnje stanice...tamo se covek mzoe obuci za 10 funti...nije markirana roba...ali je kvalitetna...obavezno otici...pored primarka...ima tk-max...koji ima markirane stvari spustene 50-70%...samo treba naci broj...ima svakavih marki(od sportskih do elegantnih...da ne nabrajam...)...primark se i otvara od 6 aprila u oxford streetu...Za obici su regent street...gde su sve robne marke...i naravno robne kuce Selfridge i Harods...koje su ogromne...i gde ne verujem da cete nesto kupiti...jer evo primer...majca Lacosta...kratki rukavi 300 funti...:) U ove robne kuce obavezno uci...sve roben marke sveta se nalaze u njima...Za tehniku je ulica Tottenham court road...tu su sve radnje sa elektornikom...Ako nesto nekog jos zanima pitajte...

Utakmice...ja sam isao na Tottenham...cije su karte najskuplje u Londonu...cak skuplje i od Chelzija...ali za Chelzi se jako tesko nalaze karte...moja preporuka je Tottenham...koji ima prelep stadion...a karta kosta od 30-50 funti...u zavisnosti sa kim igraju...dozivljaj se ne moze opistati...i atmosfera na stadionu...skroz drugacije nego kod nas...nemaju kop ko Italijani...i nije takvo navijanje...ko kod nas...uglavnom svi sede...pa ustanu pa zapevaju...moze se jso ici na westham ili recimo Fulam...ali su stadioni mnogo losiji...stadion Tottenham-a se nalazi u Tottenhamu...zamisli...i slizai se na seven sisters stanici...linija Viktorija...tube...najbolje pogledati na netu koja je utakmica i otici ranije da se kupe karte...

Hajveci problem u Londonu je hrana...koja je blago receno odvratna...moj rpedlog Mek donalds...i kupovina po radnjama i spremanje u kuci...dobro mozes jesti jedino u restoranima i to za 30 funti...po osobi...u meku...mozes jesti za 4-5 funti...

Izlasci...ovako pivo u pabu je 3 funte...pabove nikako propustiti...jer je to duh londona...moja preporuka...u paddingtonu...jer su tu englezi...i osetis pravu atmosferu...najjaci pub po meni koji sam video je Viktorija...u kome sam bio redovan...i imaju sertifikat...da su najbolji pub godine...nalazi se u Paddingtonu...tu sam blizu njega i bio smesten...inace pubovi rade do 23h...i nema muzike u njima...ili je jako tiha...a alkohol se u radnjama isto prodaje do 23h...tako kupite ranije ako planirate cuganje...mada uvek ima gde da se kupi tj...mi smo imali...skontali smo neke arape...posto je paddington arapski deo...oni bi zenicu prodali...jedan je i izgubio dozvolu zbog nas da prodaje alkohol...mozete kupiti samo pitajte...ako imate srece prodace vam...ako ne...u sledecu radnju...Klubovi...ovako...gde poceti...sve zavisi sta volite...koju muziku...pusta se uglavnom elektricna muzika(Dj-vi) i rap i RnB...klubovi ministry of sound...Fabric...The ENd...Fluid...itd...radnim danom upad ispod 10 funti...a petkom i vikendom...do 15-20 funti...najbolje vikendom...jer gostuju dj-vi...odete na site...i pogledate ko gostuje i kupite karte...kupuju se preko kartice...a prednost...je...siguran ulaz...ne cekas u redu...koji moze biti jako dug...a karta isto kosta i na ulazu i na site kada rezervises...tako da se isplati uzeti preko net-a ili telefona...kada se izlazi treba ici do 23h jer kasnije nije zagarntovan upad...preporuka jos jedan klub...Heaven...gde se skupljaju pederi, lezbejke i trandze...odlican provod...vrh muzika...inace najbolji provod je na gay zurkama...gde su najbolje ribe u londonu...drugarice gay-eva koje su straight... (za muski deo publike)...:) pederi nisu napadni....tj zive svoj zivot...ako vam neko i pridje kazete da ste straight i otici ce...Pice u klubovima je 4 funte uglavnom...Soho isto treba obici (muski deo) sex shopovi i lake dame...:)...Inace svaki deo Londona ima svoje klubove...koji su svaki na svoj nacin drugaciji...tako da bukvalno svugde je dobro...i svaki ima svoj trip...ovde sam spomenuo samo neke poznatije...

Novac kada menjate proci kroz par menjacnica pa videti...dobar kurs je 65, 65.5 za 100 evra...ili 50, 50.5 za 100 dolara...dobra menjacnica je u edgware road-u...odmah kod western union...tu sam ja menjao...

Vec sam previse napisao...ako nekog nesto detaljnije interesuje...nek pita...da ne davim...

Svima koji idu lep provod...

Izmenjeno (Guru)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast za opis!Do Budimpeste ako letite nekom low cost kompanijom moze da vas vozi Fudex ili Gea,moj suprug je platio oko 30 evra povratnu prosle godine,cekaju te kad sletis,takodje,busic je udoban.E,sad,te jeftine avio kompanije nemaju neke bas udobne avione,hranu u avionu,ako ti to nesto znaci i sediste hvatas kako stignes,nemas rezervisan broj sedista.Valja rezervisati dosta,dosta ranije,tada stvarno jeftino moze da se prodje...Za nas koji imamo plavi pasos,nema neke ustede,dok platis vizu,dok dobijes madjarsku vizu,dok ovo,dok ono...

Inace u Londonu nisam bila,bila sam u Liverpoolu,pa kao nekog zanima,neka pita...Letela sam ceskim avioncicem od BG do Mancestera,kostalo je 320 evra povratna,sa svim taksama,hranom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala...optimista...

Pazi sa ZAgreb ti ne treba viza...jedino sto donde moras da se iscimas...ali i to nije frka...ipak je usteda velika...Avioni se razlikuju po tome...sto imaju manji razmak izmedju sedista...a meni licno to stvarno ne predstavlja problem za letove od 2 sata...mislim da letim za Kubu bilo bi mozda malo teze...ali opet ako je razlika u ceni i tu bi se stisnuo...:D A hrana se sve vise izbacuje iz avio-ponude...jer masa zeli sve jeftinije letove...tj golu uslugu prevoza...posto je avio saobracaj u sve masovnijem koriscenju...tako da taj snedvic mnogo kosta...mislim da ti zviznu cenu zbog ta dva parceta trouglstog hleba neka hvala...Pazi 60 evra i 320 evra...velika je razlika...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Guru, svaka cast na opisu :) Skoro se niko nije toliko potrudio.

Imas li predlog nekog simpaticnog i povoljnog hotelcica ala B&B? U kom kraju Londona treba odsesti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da je moja tetka prošlog septembra rezervisala smeštaj u samom centru Londona, u blizini Trafalgar Skvera. Hotel je imao 2* ali je bio jako uredan i udoban. Bila je 5 dana, zbog neke svadbe i uglavnom je bila u obilascima..Ali kako se zove hotel, to ne mogu da se setim, moraću da je pitam prvom prilikom...

A što se tiče Londona, živela sam u njemu kad sam imala 6 godina, u Patniju. Bilo je tako lepo..Sećam se, a imam i snimke, obišli smo sve od Palate, do Harrods-a..Ma sve..Predivan je London, jako bih volela tamo da živim neko vreme opet

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja bih zamolila ako neko moze da da predlog gde spavati u londonu, a da ne bude preskupo

hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka