brada70

Vasiliki

472 poruke u ovoj temi

Pitanje vezano za komarce , ima li ih i kako se najbolje braniti od istih .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio u Vile Angela,kakvi su utisci? :rolleyes:

Izmenjeno (spasevski)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam je rezervisao za dve osobe od 7 do 14og jula, ali zbog posla sam morao otkazati :( preko slika na sajtu izgleda dosta lijepo,cijena povoljna, lokacija je super!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li pomoc oko izbora marketa za svakodnevno snabdevanje , voda , sokovi ,pivo , grickalice .....Koliko sam negde na nekoj temi procitao ne ispalti se ici u Lidl i pretrpavati se jer su i osatli marketi slicni sa cenama. 

Jos 11 dana !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje vezano za komarce , ima li ih i kako se najbolje braniti od istih .

Prošle godine krajem juna, početkom jula ih uopšte nije bilo i sumnjam da ih uopšte ima tamo sem u zanemarljivoj meri.

Moze li pomoc oko izbora marketa za svakodnevno snabdevanje , voda , sokovi ,pivo , grickalice .....Koliko sam negde na nekoj temi procitao ne ispalti se ici u Lidl i pretrpavati se jer su i osatli marketi slicni sa cenama. 

Jos 11 dana !!!

Lidl je daleko od Vasilikija, na drugom kraju ostrva odnosno na početku kad stignete na Lefkadu. U Vasilikiju ima 2 marketa u gradu, sličnih cena i jedan na izlazu iz grada gde smo se snabdevali za veće količine namirnica. Generalno cene su tu i tamo iste sem pomenutog koji je možda malo povoljniji i snabdeveniji od onih u samom gradu. Ima 2-3 pekare, mislim 1 mesara, 1 italijnski restoran, 1 kineski i mnogo raznih sa svim mogućim vrstama riba. Najbolji giros je u samom centru šetališta kod Janisa. Ako te još nešto zanima - pitaj. Obavezno ići na Agiofili plažu i to brodićem jer je autom avantura koju ne preporučujem.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

PUNO HVALA TATTOOWOLF !

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva je situacija radi krize? Ima li problema oko snabdevanja hrane i benzina?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko boravio u vili Spiros ?Utisci?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna nesto o vili Angela?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno svim korisnicima na izuzetno korisnim informacijama :D Takođe želela bih da nešto više napišem o samom Vasilikiju. Mi smo bili smešteni u vili Spiros, skromna vila, na dobroj lokaciji, imali smo pogled na more i na Ponti. Mesto je malo, tako da je sve blizu. Što se tiče same higijene, sasvim je bilo ok, imali smo i peškire, klasičan grčki smeštaj. 

Iako su nam mnogi govorili da ne idemo u Vasiliki, ipak se nismo ni malo pokajali. Zaista lepo malo mesto, puno prelepih taverni sa raznobojnim stolicama, a što je najlepše sve su pored samog mora. U samom mestu postoji nekoliko malih plažica, to su male uvalice, voda je kristalno čista. Ove plaže su smeštene posle luke, kada krenete prema plaži Agiofili. Takođe su jako dobre zato što je pre podne hlad, tako da je zaista prijatno ujutru i nema gužve. Prednost Vasilikija je i blizina plaže Agiofili, koja je prelepa. Mi smo išli preko agencije busom i tamo iznajmili skuter, Vasiliki nam je bio baza, iskreno mislim da je mnogo bolji kao baza od Nidrija za sve one koji ne idu kolima. 

Što se tiče suprotnog dela, desno od luke, to je takozvani Ponti, koji je sastavljen sa Vasilikijem. Ovde imate veliki broj izuzetno sređenih vila sa bazenima, pošto su uglavnom tu smešteni surferi, po čemu je Vasiliki i poznat. Od vile Spiros ovaj deo je udaljen oko 2 km. Tu je smeštena duga plaža, jednim delom šljunkovita, a pri samom kraju peskovita, jako pogodna za decu. Poznata po plitkoj vodi i vetru koji duva, ali bez talasa. Voda je bila baš topla na ovoj plaži, koja se razlikuje od drugih na Lefkadi, ali je na svoj način lepa. 

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Juce smo stigli s Lefkade, bozanstveno je i svakako bi je trebaolo barem jednom u zivotu videti. Da se razumemo, Lefkada bez automobila nije to.

U Vasilikiju smo imali izvanredan smestaj, Riverside Apartments, Vila u kojoj imate sve sto moze za 10 dana da vam zatreba. Gazdarica je mlada, energicna, srdacna i predusretljiva zena. Od glavne ulice se skrece tucanikom do vile, nema nikoga u blizini, a sve je u okolini u zelenlu, tako da je izuzetno prijatno za boravak, a i plaza je blizu. Vila ima funkcionalno dvoriste, rostilj, 20tak bicikli koje uzimate kada vam zatrebaju, nadstresnicu za automobile, sve moguce igracke tobogane i ostale sadrzaje za malu decu, stoni fudbal itd. 

Ako je neko zainteresovan imam telefon gazdarice, ne morate preko bookinga, jer ce verovatno licno biti i manja cena. Mi smo cetvorokrevetnii apartman u julu platili 600 evra.

Vasiliki je malo, ali bas simpaticno mesto sa dosta taverni i prodavnica. Za snabdevanje ima svega, osim ribarnice, pa smo ribu kupovali u Nidriju. Cene nisu nista skuple nego recimo na Tasosu, sto se za Kefaloniju ne moze reci, tamo je sve duplo skuplje. Komaraca ima kao i svuda na Lefkadi, ali aparat sa Raidom u uticnicu, malo Autana uvece poprskajte po rukama i nogama, ako sedite u dvoristu zapaite neku spiralu Raida i to je to. Ne cuju se, ne vide se, ali ako nemate odbranu od njih ujedaju, ali ako se opremite, nema problema.

Vasiliki nije destinacija za odmor ukoliko niste spremni na svakodnevne obilaske drugih plaza. To je pre svega plaza za wind surfing i redom su na plazi poredjani klubovi koji izdaju opremu i verovatno daju kurseve, na plazi je kamenje po kome je nemoguce ici bez papuca ili patika za plazu, a od 11h pre podne pocinje vetar koji ne prestaje celog dana.  Cesto se tu odrzavaju i prvenstva tako da nije preporucljivo kupati se u popodnevnim satima, jer tada dosta duva vetar i surfera je svuda,te onda pocetnici vam padaju na glavu, ali ako ste na Lefkadu dosli da je obidjete, onda je odlicno mesto za to.

Ujutru mozete da se kupate u Vasilikiju, tada nema vetra, nema surfera, a onda popodne u obilaske.

Iz Vasilikija imate i feri za Kefaloniju, Itaku, brodice za Egremni plazu, Agiofilis itd, a i Nidri je udaljen 18km a otuda imate krstarenja. 

Lefkada je, po meni, samo za dobre vozace, ako niste bas siguran vozac, nemojte reskirati. Ulicice su tesne po mestima kroz koja se prolazi, jedva da se mogu mimoici automobili, putevu nisu losi ali su svi u krivinama, do svih plaza su strmi putevi sa mnostvom krivina, parking se tesko nalazi na vecini plaza, pa je lako, u najmanju ruku, ogrebati auto, Ako ste dobar vozac i avanturista, svakako preporucujem Lefkadu, ukoliko ne, onda odaberite neku drugu destinaciju. I jos nesto, pazarite se za sve. Na pazarenju smo ustedeli blizu 100 evra, sto nije uopste cifra za bacanje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili se pre nedelju dana  , smestaj u vili Heras Garden , korektan i sve kao sto smo dogovorili . 

Gradic lep i dovoljno veliki - nase vidjenje .

Market Nikos smo koristili kao svakodnevnu varijantu za nabavku , ok sa cenama . Ima dva Nikos marketa , jedan na ulazu u Vasiliki ako se dolazi iz pravca Nidrija drugi je u setackoj zoni u centru .

Auto gas ima na pumpi takodje na ulazu u Vassiliki ako dolazite iz Nidrija 

Giros kod Ianisa , nama bio odlican i dovoljan .

Plazu u Vassilikiju nismo posecivali , jednom po dolasku - prvi dan - i nismo nesto odusevljeni .

To bi bilo ukratkim crtama nase vidjenje .

 

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno svim korisnicima na izuzetno korisnim informacijama :D Takođe želela bih da nešto više napišem o samom Vasilikiju. Mi smo bili smešteni u vili Spiros, skromna vila, na dobroj lokaciji, imali smo pogled na more i na Ponti. Mesto je malo, tako da je sve blizu. Što se tiče same higijene, sasvim je bilo ok, imali smo i peškire, klasičan grčki smeštaj. 

Iako su nam mnogi govorili da ne idemo u Vasiliki, ipak se nismo ni malo pokajali. Zaista lepo malo mesto, puno prelepih taverni sa raznobojnim stolicama, a što je najlepše sve su pored samog mora. U samom mestu postoji nekoliko malih plažica, to su male uvalice, voda je kristalno čista. Ove plaže su smeštene posle luke, kada krenete prema plaži Agiofili. Takođe su jako dobre zato što je pre podne hlad, tako da je zaista prijatno ujutru i nema gužve. Prednost Vasilikija je i blizina plaže Agiofili, koja je prelepa. Mi smo išli preko agencije busom i tamo iznajmili skuter, Vasiliki nam je bio baza, iskreno mislim da je mnogo bolji kao baza od Nidrija za sve one koji ne idu kolima. 

Što se tiče suprotnog dela, desno od luke, to je takozvani Ponti, koji je sastavljen sa Vasilikijem. Ovde imate veliki broj izuzetno sređenih vila sa bazenima, pošto su uglavnom tu smešteni surferi, po čemu je Vasiliki i poznat. Od vile Spiros ovaj deo je udaljen oko 2 km. Tu je smeštena duga plaža, jednim delom šljunkovita, a pri samom kraju peskovita, jako pogodna za decu. Poznata po plitkoj vodi i vetru koji duva, ali bez talasa. Voda je bila baš topla na ovoj plaži, koja se razlikuje od drugih na Lefkadi, ali je na svoj način lepa. 

 

mozete li mi reci preko koje agencije ste isli...bila sam kratko u vasilikiju i mnogo mi se dopao...mozda bude moj izbor za sledece letovanje...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mozete li mi reci preko koje agencije ste isli...bila sam kratko u vasilikiju i mnogo mi se dopao...mozda bude moj izbor za sledece letovanje...

Išli smo preko agencije Lui Travel, mislim da je Vassiliki sasvim ok i može biti sasvim dobra baza. Ukoliko Vas još nešto zanima možete me pitati :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno posetiti restoran RACHI u Exanthiji. Najboji pogled, hrana i usluga. Cene za svaku pohvalu.

 

Plaža do koje se dolazi automobilom.

 

Ima i onih koji uživaju u talasima.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka