brada70

Vasiliki

472 poruke u ovoj temi

Pre 12 sati, mimi333 je rekao/la:

Planiram da ove godine prvi put odem na Lefkadu, iscitala sam i ovu i povezane teme i dosla do zakljucka da je Vasiliki mozda najbolji izbor jer ima sve sto je potrebno za ugodno letovanje, a dobar je i kao baza za obilazak najlepsih plaza. Jedina stvar zbog koje jos uvek razmisljam je sto se dosta pominje vetar koji tamo duva, moze li neko da objasni kakav je to vetar, jel to povetarac koji prija na vrucini ili malo jaci vetar koji ne prija? I da li taj vetar utice na toplotu mora, konkretno me zanima kako je u periodu pocetka septembra.

Izbor baze na Lefkadi zavisi od toga da li idete sopstvenim autom sto je veoma preporucljivo ili bez auta...Ja idem bez auta..Za ove bez auta baza broj jedan je Agios Nikitas. Opisala sam ga detaljno, predetaljno onako odusevljena Milosom tamo negde od 21 strane foruma Agios Nikitas.. U junu idem drugi put u Vasiliki. bez auta... Treca poseta bice Nidri zbog blizine Meganisi ostrva i vodopada... I da idem autom ja bih opet u Agios Nikitas..To je moje licno misljenje i utisak....Sta god izaberete Lefkada je prelepa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja ne bih mogla kao bazu da odaberem mesto koje nema bar malo setaliste, nego se mora paliti auto svake veceri ili sedeti na plazi. Zato nikad necu otici u Ag.Nik., ali cu ga posetiti. Ne bih odabrala ni Nidri jer volim da sam u mestu koje ima normalniju plazu za 3-4 dana kada ne zelim nigde dalje da idem.

Znaci, Vasiliki i Lefkas :-). O ostalima mestima ne znam nista.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna, apsolutno se slazem sa tobom. Ja sam se "troumila" izmedju Lefkade, Kefalonije i Krfa i svuda mi je nesto falilo, ili je mesto premalo i sastoji se od jedne mahom puste ulicice, ili je plaza uzasna, uska i bukvalno ti je glava na putu a noge u vodi, kao sto neko ovde rece. A bitno mi je da mesto ima lepu plazu jer ne idem autom, planiram da 70% vremena provedem u tom mestu, i samo bih obisla brodicem par lepih plaza koje vredi videti. A Vasiliki mi deluje kao mesto koje ispunjava sve te uslove. Ali, naravno, svako ima razlicite afinitete i prema tome i bira destinaciju, samo eto ja nikad ne bih pukla puno para da budem u nekom pustom mestu ili mestu gde je plaza uzasna.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tirkizna, Lefkas ne da nema normalnu nego nema plažu uopšte.  

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znam da nema plazu, zato ga i ne bih odabrala. Samo Vasiliki :-) Lefkas je da se vozis svakog dana na plaze, ali zato imas i gde uvece da budes. A u V.imas i jedno i drugo :-)

Izmenjeno (Tirkizna)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Drugari jedno pitanje ako je neko voljan da odgovori i zna odgovor :) Presli bi jedan dan sa Lefkade na Kefaloniju trajektom bez auta .Da li postoji neka plazica u Fiskardu , ostali bi u njemu ceo dan, da malo prosetamo , vidimo ali i da se okupamo obavezno ? Da li ma neku plazu Fiskardo ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gledano prema Vasilikiju,.. iz Fiskarda:

Desno je Foki, ima puno hladovine, okolina u četinarima, voda ima primese zelenkaste,.

Levo  - Emplisi (može i Emblisi),.. jedna od najlepših, ( mi sve to pešice...)

pa do nje Kimilia,.. (a do nje,.. može i kroz šumu,.. kroz brdo,.. mi smo tuda pešačili,..) je nama najlepša,.. ( I na Emplisi ima malo prirodnog hlada), sa najmanje hlada, ali ima ga i ovde,... 

Izmenjeno (Lunjo)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako proradi trajekt iz Vasilikija pocetkom juna javljam se sa ovog izleta.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 3 sata, tatjanca je rekao/la:

Drugari jedno pitanje ako je neko voljan da odgovori i zna odgovor :) Presli bi jedan dan sa Lefkade na Kefaloniju trajektom bez auta .Da li postoji neka plazica u Fiskardu , ostali bi u njemu ceo dan, da malo prosetamo , vidimo ali i da se okupamo obavezno ? Da li ma neku plazu Fiskardo ? 

Na 23 strani foruma Kefalonija plaze i kako do njih Lunjo vam je opisao Foki. Proguglajte na ovom forumu nacicete i Embilisi. Obavezno treba otici na ovaj izlet.

Izmenjeno (sandraivlada)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 3/22/2017 at 8:32, Tirkizna je rekao/la:

Znam da nema plazu, zato ga i ne bih odabrala. Samo Vasiliki :-) Lefkas je da se vozis svakog dana na plaze, ali zato imas i gde uvece da budes. A u V.imas i jedno i drugo :-)

A koja je ta plaza u Vasiliki-ju, moilm lepo? Gradska plaza je u najmanju ruku smece, ja se nikad ne bih kupao tamo, s obzirom da je Vassiliki bio (pre renoviranje luke) glavno pristaniste na Lefkadu (posle glavnog grada). To je skoro pa isto kao u Ohridu da se kupas na gradskom pristanistu. 

Jedina dobra plaza koja je bliska Vasiliki-ju je Agiofili, i to blisko je relativno, s obzirom da je put do tamo vrlo los. 

Sa druge strane, u blizini Lefkasa je Agios Ioannis plazu. Da ne pricam koja je razlika uvece izmedju dva grada. 

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim na Ag.plazu i na uvale koje je spominjao Lunjo. Ne znam kakva je u Pontiju.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa....

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 6 sati, Lunjo je rekao/la:

Hvala @sandraivlada podsetili ste me da linkujem stranice i ovde 

Plaže na Kefaloniji u blizini Fiskarda:

Emblisi i Kimilia  - (strana 20) - klik - na link   

Foki -  (strana 23) - klik - na link

Hvala Lunjo :) Jasno je meni levo - desno ima plaze :)  Molim samo za info koliko je to u blizini ? Peske koliko treba do Embilisi , a koliko do Foki , onako okvirno ? Sa dva deteta smo , pa da ne krecem ako ne mozemo da dobacimo dotle? Hvala 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paa, nemojte,.. Foki je oko kilometra (ali i Fiskardo nije mali, ima i kroz gradić oko kilometra).

Emplisi je bliže, ali ne puno. Emplisi je na izlazu iz Fiskarda "prema Asosu" - starim putem.

Sa decom, ja ne bih :) 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka