anastasija

Odmor na Halkidikiju sa bebama i manjom decom

132 poruke u ovoj temi

ja ne da nisam u dilemi,nego sam u trilemi,a u Grckoj nikad nisam bio.Po prvi put bi da idemo ali sa klinkam 3 i 5 god. nznam gde i sta.Ako neko moye da pomogne veoma bih bio zahvalan.Svaka pomoc je dobrodosla.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav dragi forumasi!

Sinoc smo pricali nesto o odmoru i dogovorili se da ipak idemo ( stisnucemo se nekako) , Citala sam vasa iskustva i zelela bih da vas pitam: Gde je najbolje otici sa bebom od godinu dana :cvetic: ? Naravno interesuje me peskovita plaza i miran kraj :(slozicete se buka i beba ne idu zajedno) :kmeee:

Putovali bismo pocetkom septembra ( jer tada nasa Mrvica puni godinu dana) i proslavili bismo rodjendan na plazi :)

Razmisljali smo o Solunskoj regiji, mada i druge opcije dolaze u obzir.

Da li je pametno otici bez rezervacije i tamo na licu mesta naci apartman ? Posto je beba u pitanju mozda ne bi bilo lose i da je neka bolnicu blizu ( za svaki slucaj) .

Sta mi Vi predlazete?

Hvala !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je septembar, obavezno zapadna strana. Nea Flogita, Siviri ili Furka, pa pogledajte te teme na forumu, sigurno cete naci preporuke za smestaj na plazi. U Siviriju nema lekar, ali nije daleko 5km odatle. Ne znam za ova dva druga mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo sa malom bebom letovali u Polihronu i to uvek u prvoj polovini septembra i uvek nam je bilo extra

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Posto je septembar, obavezno zapadna strana. Nea Flogita, Siviri ili Furka, pa pogledajte te teme na forumu, sigurno cete naci preporuke za smestaj na plazi. U Siviriju nema lekar, ali nije daleko 5km odatle. Ne znam za ova dva druga mesta.

Hvala puno na odgovoru! pozzz

Mi smo sa malom bebom letovali u Polihronu i to uvek u prvoj polovini septembra i uvek nam je bilo extra

Hvala puno na odgovoru! pozzzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam isla sa decom od 1.5 i 3 godine i mislim da mozes izabrati bilo koje mesto bez obzira sto putujes sa malim detetom,samo ti je bitan smestaj,u septembru i onako uglavnom idu porodice i penzioneri a preporucujem drugu stranu Kasandre gde su Polihrono i Pefkohori,u Polihronu je bas lepa plaza i cisto je i mozes lako naci smestaj blizu plaze jer nije bas veliko mesto,ja sam bila u smestaju gde smo mi bili medju penzionerima,tisina a mi smo naravno stvarali buku ,a preko puta zgrada sa mladim parovima sa decom pa samo zamisli kako izgleda kad krene plac u smestaju iz sobe u sobu,malo malo pa se neko cuje i takodje nikako akoliko ima neki bar u neposrednoj blizini zbog muzike, tako da na to obratite paznju,nadam se da sam pomogla? Pozdrav

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi jasno zasto za septembar preporucujete istocnu stranu, kad tamo rano nestane sunce, sigurno ne moze da se bude na plazi dugo. Zapadna strana, ne samo Kasandre, nego bilo gde, je po meni logican izbor za septembar. Ostajes na plazi do zalaska sunca, pri cemu uzivas u istom:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj hotel Al Mare, 700 metara ispred Polihrona. Malo je cena jaca od te koju si navela ali imas i neke popuste, pa pogledaj ponudu (ima je jedna nasa agencija).

Mene interesuje Al Mare. Ima li kakva tema koja opisuje malo bliže

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Al Mare je hotelcic na svojoj lepoj plazi (predje se neprometna ulica) sa otvorenim bazenom, plaznim barom sa 30-ak soba, veoma cistih, standardne velicine i imaju mini frizider. Terasa je prostrana sa susilicom za ves, a kupatilo je nizeg plafona sa tusem i slivnikom na podu. Od Polihrona je peske udaljen dobrih 25 minuta hoda ako idu dve odrasle osobe bez dece. Kuvar je Makedonac (bio 2011 i 2012) i polupansionska hrana na bazi svedskog stola je vrlo ukusna. Za dorucak imate salate, beli sir, kackavalj, salame, kuvana jaja i omlet, pitice, dzem, puter, cokoladni namaz, sok i kafu iz automata, caj, mleko. Vecera bude od par jela, svaki dan se menja, ukusna je, samo ne ocekujte ogroman izbor, jer ipak se sprema za tridesetak soba, a ne za veliki hotel. Sada ga izdaje vise agencija, ali glavni je Kontiki. Mi smo bili dve godine (septembar 2011 i pocetak juna 2012) i bili smo vrlo zadovoljni (kao par u srednjim godinama). Medjutim, problem je rezervisati ovaj hotel u predsezoni (20.maj-20.juni), jer ga pune stalni gosti koji vec dok i ne izadje cenovnik (oko 30.decembra) rezervisu sve sobe. Mislim da su cene u sezoni visoke ako ne uspete da uzmete sobu po reklamnoj ceni. Dobra strana je sto deca idu besplatno. Mislim da porodicama sa decom daju sobe koje izlaze na bastu. Pretpostavljam da su te sobe vece od one koju smo mi uzimali (standardna dvokrevetna na spratu). Sve u svemu, fin izbor za one koje zele da su na plazi, a relativno blizu mesta za porodicni izlazak.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja i moja porodica smo boravili hotelu Theoksenija na Atosu protekle dve godine.Vratili bi mu se i ove godine da nije povecana cena pla%C4%8De.gif .Protekle dve godine smo nas cetvoro ( ja ,suprug i deca ) letovali za oko 600 evra u periodu prva polovina jula u eko sobi.Sada bi nas to zadovoljstvo kostalo oko 200 evra vise pa smo odustali i resili da malo kad vec dajemo te novce promenimo lokaciju :dosada: . Sto se tice hrane,cistoce i sadrzaja hotela sve je detaljno opisano u forumu za Atos.Prosecna srpska porodica koja na letovanje trosi oko 1000 evra moza biti i vise nego zadovoljna ovim hotelom.Naravno o ukusima ne vredi raspravljati ali vecina ljudi koja je ovde bila vrati se jos po neki put.Ja cu ukratko opisati hotel .Sobe veoma prostrane. Terase ogromne.U sobama ima mini bar da se ohladi neki sokic.Hrana odlicna .Prelepa 4 bazena .Postoji igraonica za malu decu za lepim igrackama.Ima i igraonica za veliku decu sa video igricama i bilijarom ali je dosta skupa.ima internet oko hola hotela . U sobama se ne hvata,postoji parkic za decu sa novim mobilijarem.Plaza je O.K. Ono sto me tu nervira je trava koja pocinje na oko 10 metara od obale pa kad pogledate dno dok plivate ono je tako ruzno zeleno.Voda je precista. Ko ide u ovaj hotel bi trebalo da ide svojim kolima jer su najbliza mesta Uranopolos i Nea roda udaljeni par kilometara od hotela .Postoji i solidan autobuski prevoz posto lokalni autobusi staju pored hotela. Susedni hotel ima bazen sa 4 velika vodena tobogana pa i to moze biti zanimljivo Ulaz je 6 e po osobi za 4 sata.Besplatno je za nize od 150 cm. Hotel je super za porodicni odmor.

Pozzz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Letovanje u Polihronu u vili Palm Beach ostalo je u lepom secanju.Letovali smo porodicno sa dvoje dece ( sin 8 godina i cerkica 10 meseci ).Trokrevetni studio bio je prostran , sa lepim namestajem , udobnim krevetima,lepom terasom koja ima funkciju trpezarije jer u studiju nema stola za rucavanje.Od posudja ima uglavnom sve sto je potrebno osim velikog noza sa secenje hleba.Sredstva za licnu higijenu nosite sami. Pretpostavljm da ovo vec svi znaju koji koriste apartmanski smestaj.Ovo sam napomenula jer je sa nama u smeni bila gospodja koja je podala u nesvest jer nema sapuna,sampona,tecnosti za sudove ,krpa ,stoljnjaka.................. :nesvest::udarac::hahaha:

Ispred ulaza u studija imate ogromnu terasu sa stolovima gde se mozete druziti ,piti kafu ,kartati se uvece kad deca zaspu.Sva studija su tako pozicionirana da su popodne u hladovini . Bazen je manji ali uvek sa cistom vodom i oruzen je suncobranima i desetak lezaljki ,dvoriste je veoma lepo sredjeno sa rostiljm koji se moze upotrebljavati i garniturama za sedenje.Vecina terasa gleda na bazen tako da decurliju mozete posmatrati kako se brckaju dok pijete kafu.Od plaze imate 3,4,minuta laganog hoda . Na oko 50 metara od vile imate veliki parking. Vila je u veoma mirnom kraju .Do centra Polihrona imate oko 10 minuta laganog hoda.Menjenje posteljine i peskira bilo je na 5 dana kada je i studio bio generalno ciscen.Ostatak letovanja higijenu odrzavate sami.Najblizi mali market i pekara se nalaze na oko 5 minuta.Deo plaza najblizi nama gde mozete postaviti svoj cuncobran ima lep peskovit ulaz u more , mada u blizini imate deo sa mogusnostu iznajmljivanja lezaljki gde je ulaz u more prvih 5,6, metara sa ogromnih kamenjem na kome lomite noge.Vilu je lako naci ako idete svojim kolima i sledite sledeca uputsva: na izlazu iz polihrona prema Haniotiju nailazite na tablu sa imenom mesta koja vas obastava da izlazite iz Polihrona .Kada procete taj znak skrecete u prvu ulicicu levo i posle 100,200 m sa leve strane cete videti Palm beac. Veoma lep smestaj . O Polihronu je vec dovoljno pisano tako da nema potrebe da se ponavljam.Sve u svemu lepa preporuka za jedan porodicni odmor :hello: .


Izmenjeno (ivana76)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo nas petoro (troje odraslih i dvoje dece od 3 i 1 godinu) letovali u Argo apartmanima www.argo.com.gr direktno kantaktirajuci vlasnika. Akontacija moze da se uplati preko Intesa banke. Apartmani su odlicni i cisti. Najveca prednost je to sto je na samoj obali tj. plazi. Ispred se nalazi mala kafanica a i lezaljke smo koristili besplatno jer smo bili u septembru. Postoji i mala "sumica" na plazi gde smo se krili od sunca. Automobili su parkirani oko Apartmana i nikom ne smetaju. Postoje dva objekta apartmana. Neke nase agencije imaju u ponudi apartmane ali oni su u objektu iza. Direktno kaontaktirajuci vlasnika mozete dobiti apartman sa pogledom na more. Plaza je pescna sa postepenim ulaskom u vodu i prelepim pogledom na Stoniju. Centar mesta nije daleko i uz finu vecernju setnju mozete da uzivate u nekoj od taverni ili decijim igraonicama. Mesto je sacinjavaju uglavnom apartmani grka koje koriste samo za licnu reziju. Idealno za porodice sa malom decom. Rezervsali smo opet i ove godine.

post-25819-0-84721100-1400962168_thumb.j

post-25819-0-09018700-1400962447_thumb.j

post-25819-0-98997700-1400962485_thumb.j

post-25819-0-52001700-1400962606_thumb.j

Izmenjeno (Zoran Stefanović)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videla sam ih i bas su lepi ,ali posto neznaju ovde svi bas engleski ,opisi i imenuj malo mesto gde se nalaze ............. :hahaha:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije potrebno znanje engleskog. Navedeni sajt od apartmana Argo ima i srpsku verziju sa sve putokazom kako doci do njega. U google prevodiocu mozete napisati upit na srpskom koji ce vam biti preveden na engleski ili grcki. Isto tako odgovor od Thanasis-a cete moci prevesti na istom prevodiocu. Uspesno i lepo letovanje Vam zelim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prosle godine smo nas petoro (troje odraslih i dvoje dece od 3 i 1 godinu) letovali u Argo apartmanima www.argo.com.gr direktno kantaktirajuci vlasnika. Akontacija moze da se uplati preko Intesa banke. Apartmani su odlicni i cisti. Najveca prednost je to sto je na samoj obali tj. plazi. Ispred se nalazi mala kafanica a i lezaljke smo koristili besplatno jer smo bili u septembru. Postoji i mala "sumica" na plazi gde smo se krili od sunca. Automobili su parkirani oko Apartmana i nikom ne smetaju. Postoje dva objekta apartmana. Neke nase agencije imaju u ponudi apartmane ali oni su u objektu iza. Direktno kaontaktirajuci vlasnika mozete dobiti apartman sa pogledom na more. Plaza je pescna sa postepenim ulaskom u vodu i prelepim pogledom na Stoniju. Centar mesta nije daleko i uz finu vecernju setnju mozete da uzivate u nekoj od taverni ili decijim igraonicama. Mesto je sacinjavaju uglavnom apartmani grka koje koriste samo za licnu reziju. Idealno za porodice sa malom decom. Rezervsali smo opet i ove godine.

koliko vas je izasao smestaj ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka