anastasija

Odmor na Halkidikiju sa bebama i manjom decom

119 poruka u ovoj temi

Znam da je teško naći sve to,ali se nadam da bar većinu stvari neko mesto može da ima. Bar one najbitnije.

Tesko je sve to naci na jednom mestu,one najbitnije stvari mozda na Sitoniji u Neos Marmarasu,(gradska plaza),samo tamo neznam ni jedan smestaj u blizini plaze,sve ostale kriterijume mislim da bi vam ovo mesto zadovoljilo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala draga,ali kada si advokat onda nemaš baš puno ibora što se tiče vremena putovanja,tako da mi obično idemo u ciku sezone - 2.polovina jula.

Znam da je teško naći sve to,ali se nadam da bar većinu stvari neko mesto može da ima. Bar one najbitnije.

U Neos Marmarsu imas plazu Paradiso. Udaljena je oko kilometra od grada. Ima dosta hotela, svi su na samoj plazi. Imas dva hotelcica koje rade nase agencije, Mira Mare i Sun Set. Nisam sigurna koji, ali jedan od njih ima hranu. Na gradskoj plazi, bojim se, ima vrlo malo uopste kuca za izdavanje.

Ali, mislim da je za parmetre koje trazis mozda bolja tvoja ideja, Nea Kalikratija. Super je mestasce! Mozda moze biti malo hladnija voda. Solunski zaliv je, pa voda nije bas kao na juznijem delu Halkidikija, Kasandra, Sitonija. Ali, u 2.polovini jula, ne bi trebalo. Samo sam prolazila mestom, pa ne znam mnogo o hotelima, ali ovaj tvoj izgleda sasvim ok. Cak i vise od toga. Pisi ako saznas sta o njemu van foruma. ;)

Izmenjeno (natalijadjordjevic0)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sve sam bliže odluci da to bude Nea Kalikratia, mada moj dragi glasa za hotel na Atosu, a koliko vidim na Atosu baš i nema šetališta i ne znam zašto mnogi ljudi sa foruma kažu da je Ouranopolis super za porodice sa decom kada nigde ne vidim info o tome da tamo nešto ima sem 3 hotela.

A u Haniotiju smo bili u Sarantisu, oni su strogi,ali su čisti i vode računa da se ne pravi buka i da bazen bude perfektno čist (tj.voda).

Gazde imaju sina i ćerku,s tim što je sin malo nervozan...posvađao se sa konkurencijom koja se nalazi prekoputa i mislili smo da će dobiti infarkt ili nervni slom koliko je galamio na ženu koja drži vilu prekoputa što se parkirala blizu njegovog hotela.

Tako da taj smeštaj nije baš za mlade koji su u potrazi za provodom i pijančenjem do kasno u noć, već za porodične ljude.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Saphira

...

Pogledaj hotel Al Mare, 700 metara ispred Polihrona. Malo je cena jaca od te koju si navela ali imas i neke popuste, pa pogledaj ponudu (ima je jedna nasa agencija).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi u ove sive zimske dane ja evo rezervisah vilu Natasu u Haniotiju.Nema puno utisaka o njoj na ovim forumima, a u agenciji su je najtoplije preporucili a i cena je bila korektna.Molim vas za utiske lokaciju parking blizinu plaze i centra.Idemo supruga i ja sa sinom a dobili smo vilu na trecem spratu pogled ka parku i moru .hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A u Haniotiju smo bili u Sarantisu, oni su strogi,ali su čisti i vode računa da se ne pravi buka i da bazen bude perfektno čist (tj.voda).

Nasi prijatelji su bili u Hotelu Sarantis prosle godine i nisu se bas proveli slavno. Kazu da vlasnici nisu strogi nego surovi. Da prate svaki pokret. Da roditelji moraju stalno gledati u decu. Prijateljica je imala naocare za sunce i lezala na lezaljki pored bazena, dok je klinac bio u bazenu, kada joj je vlasnica ili neko iz hotela pritrcao urlajuci na nju zasto spava. Stalno su se osecali da ih neko posmatra. Da stalno vreba sta rade. Jedne veceri su dosli prijatelji da ih pokupe da idu zajedno u setnju, pa su ih oni pozvali da vide apartman, kad se stvorila gazdarica s pridikom kako ne smeju svi da ulaze u apartman. Da nije dozvoljeno da ih bilo ko posecuje. Bas su bili puni negativnih prica. Na kraju su po ceo dan bili van hotela, obilazili plaze, tamo su samo spavali, jer im je atmosfera bila kao u zatvoru.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O da! Vlasnici su kao da su bili na obuci u kazneno popravnom domu. Sve mora biti po strogim propisima, ili vam se lose pise. Uzas blagi! Upopaste vam letovanje, pre nego sto i pocnete da letujete. Dzabe sto je novo i cisto kada morate da razmisljate i na koji nacin bi bilo ispravno da disete.:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumasi Molim vas ako je neko bio u vili natasa u haniotiju neka napise utiske nikad nismo bili u tom delu grcke pa nas sve zanima.Znaci lokacija plaza kako je za parkiranje koliko je od centra i slicno.Molim vas za utiske,unapred hvala. Po slikama mi se cini da je uz neki kanal.idemo supruga klinac od 5 godina i ja pa nas zanima i plaza u tom delu kao i sadrzaji za decu jer nikad nismo bili u ovoj regiji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mareaca

Mi smo bili u Natasi pretproslog leta i nemamo lepo iskustvo. Najveća zamerka je na terase. To u stvari nisu terase već balkončići u kojima možeš da sediš jedino kao u školi jedan iza drugoga jer su premale i preuske. Apartmani su im prljavi. Kad smo stigli i ušli unutra gazili smo po nekom pesku koji očigledno nije očišćen od prethodnika. Sve je bilo musavo i gadno. Druga stvar, dobili smo apartman koji je bio prvi s leva kad se udje na glavni ulaz. On je bio skraćen unutra za prostoriju WC-a koji inače služi za ljude koji napuštaju apartmane. Dakle bio je manji nego klasični. Videli smo da ima i apartmana sa većim terasama ali ne znam za koliko osoba su. Generalni utisak je da su preskupi za to što nude. BEZOBRAZNO preskupi i tamo vise nikad ne bih isla. Plaža je zaista veoma blizu možda 5 min hoda. I da- veoma je bučno izolacija je užaš, bebe se čuju na sve strane da plaču kao u porodilištu, jer je zgrada okrenuta ka drugoj zgradi i stvaraju se dodatni odjeci. Ako niste uplatili, ja vam uopšte ne bih savetovala. Kad smo mi bili pretprošle godine bio je jedan par koji sam čula da su bili jako jako ljuti iz istih razloga kao i mi.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasa soba gleda na park i more na trecoj je etazi trokrevetni je a terasa je sa dve strane tacnije na ugao.Bitno je da je blizu mora da je klima u ceni a mi u svakom slucaju prvi dan sve sredimo.Molim vas recite mi kakva je plaza i da li ima mesta za parking.Sto se tice cene platili smo jeftinije nego leptokariju prosle godine i to za celih 150 e u istom periodu i dali su popust za dete to je prvi put otkad mi idemo u grcku.Recite mi koliko ima do centra i da li je pva vola blizu tog kanala cini mi se na slikama da je tako.

Inace mi se radujemo letovanju i smestaj je zadnja stavka koja moze da nam smeta bitno je da smo tamo da nas posluze kola i zdravlje . Kad nam je bilo prelepo u Leptokariji stavrosu i Paraliji ne sumnjamo da ce tako biti i u Haniotiju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mareaca

Prvo moram da kažem da ne može da gleda na more jer je cela vila nekako bočno od ulice i zaklonjena je pa ni jedna soba ne gleda na more. Dobro je ako je viši sprat jer se na spratovima nalazi po neki apartman sa normalnom terasom, pa je moguće da ste vi te sreće. Zaboravila sam da kažem i da su im kreveti očajni kao i jastuci na kojima se spava. Oni se ponašaju kao da su vam dali za džabe konačište. Kad smo im tražili druge jastuke, poslali su nam sobarice koje su nam rekle da su im svi jastuci takvi i da bolje nemaju. Jastuci kao da su punjeni kamenjem. Kreveti (dva spojena kao bračni) nisu iste visine pa smo se kočili nas troje (tada je dete imalo 2 godine). Inače, vila se nalazi na minut hoda od centra tj. na neki način je u centru. Blizu je parkić za decu i kanal. Plaža je ok, ništa posebno, malo je prljava kao i većina plaža u grčkoj. Nije nešto široka i nema hlada (samo jedno drvo ali na drugom kraju haniotija gde vam i preporučujem da idete-dakle suprotno od Nataše). More je lepo i čisto (što opet zavisi u kom periodu idete jer ako idete u avgustu tada kažu da je krkljanac turistima i da je jezivo prljavo, nama je bilo čisto kao biser početkom jula) kao i na većem delu prvog prsta. Parkinga ima tu i tamo (zavisi u kom periodu idete). Mi smo išli od 1-10 jula i bilo je malo frke naći mesto za kola. Uglavnom nema hladovine pa se kola prže po ceo dan. Svideće vam se Hanioti sigurno kao mesto, mi smo išli dve godine za redom. Drugog puta nam je već bilo dosadno jer je mesto veoma malo i obiđe se sve za 20ak minuta. Sve što se dešava je da sviraju neki indijanci na trgiću kraj fontane i to je to. I mana je što nema puno mesta za šetnju. Prošle godine smo bili u Nea Kalikratiji - smeštaj je jeftiniji, mesto je veće i sadržajnije ima promenadu pravu morsku. Mana je što je more lošije nego na prvom prstu.

Izmenjeno (mikap)
Obrisan citat, direktan odgovor na post
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasa soba je na trecem spratu i trokrevetna , a terasa je sa dve strane kuce na uglu tako da verovatno je nesto veca . Mi nikad nismo isli u dvokrevetne sobe jer su uvek male i skucene a razlika u ceni je minimalna.Ovo nam je prilika da obidjemo ceo prvi prst i eventualno drugi i onda znamo za dogodine.Prosle godine smo u bili u Leptokariji i obisli smo sve od Larise do Katarine i bilo je stvarno super.Ja uvek jastuke nosim od kuce bas zbog toga sto mi nikad ne odgovaraju . Jos jedno pitanje gledao sam na google earth-u i cini mi se da je to druga kuca od nekih bungalova ili hotela sta li a ulica je bas do tog kanala jel tako.Hvala vam puno na utiscima i pisite jos neke detalje ,sta vredi videti obici ali ovaj put nesto lepo.Inace radi informacije ovo smo platili 340 e sa popustima od 24 juna do 04 jula sto nije strasno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasa soba je na trecem spratu i trokrevetna , a terasa je sa dve strane kuce na uglu tako da verovatno je nesto veca . Mi nikad nismo isli u dvokrevetne sobe jer su uvek male i skucene a razlika u ceni je minimalna.Ovo nam je prilika da obidjemo ceo prvi prst i eventualno drugi i onda znamo za dogodine.Prosle godine smo u bili u Leptokariji i obisli smo sve od Larise do Katarine i bilo je stvarno super.Ja uvek jastuke nosim od kuce bas zbog toga sto mi nikad ne odgovaraju . Jos jedno pitanje gledao sam na google earth-u i cini mi se da je to druga kuca od nekih bungalova ili hotela sta li a ulica je bas do tog kanala jel tako.Hvala vam puno na utiscima i pisite jos neke detalje ,sta vredi videti obici ali ovaj put nesto lepo.Inace radi informacije ovo smo platili 340 e sa popustima od 24 juna do 04 jula sto nije strasno.

Mi smo platili 470 Eur za dvokrevetni apartman te 2010. Naravno da je bolje kad je trokrevetni ali smo računali da je dete malo, tada je imala tek napunjenu drugu godinu i realno ne bismo se kočili da su imali dva normalna kreveta. Takođe, imali smo prilike da 2009. godine dobijemo studio sa 4 kreveta iako smo platili dvokrevetni. Hoću reći da nisu svuda striktni sa tim krevetima. Pogotovo ako se požalite da je neudobno.

Nataša se nalazi u ulici koja se spušta ka moru. S leve strane dodje Nataša a s desne kanal. Otprilike druga ulica od mora. Što se tiče obilazaka, preporučujem vam da obiđete Afitos (gradić koji podseća na Italiju i gde nema turista) kao i plažu Xenia koja se nalazi par kilometara od Pefkohorija. Tamo je stvarno lepo. Možete da svratite i u Pefkohori nije loše da odete tamo na picu u Kapri ili se prošetate pored mora. U Polihrono npr. nema potrebe da idete jer tamo nema ama baš ništa. Seoce sa naređanim apartmanima i par prodavnica. Plaža bezvezna skroz. Eto, makar sam vam pobrojala šta ne valja tamo. Sve ostalo je ok kao npr. blizina marketa, centra mesta, apoteka, plaže i mora. Zaista je sve blizu Nataše. Pozdrav i lep provod.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo platili 470 Eur za dvokrevetni apartman te 2010. Naravno da je bolje kad je trokrevetni ali smo računali da je dete malo, tada je imala tek napunjenu drugu godinu i realno ne bismo se kočili da su imali dva normalna kreveta. Takođe, imali smo prilike da 2009. godine dobijemo studio sa 4 kreveta iako smo platili dvokrevetni. Hoću reći da nisu svuda striktni sa tim krevetima. Pogotovo ako se požalite da je neudobno.

Nataša se nalazi u ulici koja se spušta ka moru. S leve strane dodje Nataša a s desne kanal. Otprilike druga ulica od mora. Što se tiče obilazaka, preporučujem vam da obiđete Afitos (gradić koji podseća na Italiju i gde nema turista) kao i plažu Xenia koja se nalazi par kilometara od Pefkohorija. Tamo je stvarno lepo. Možete da svratite i u Pefkohori nije loše da odete tamo na picu u Kapri ili se prošetate pored mora. U Polihrono npr. nema potrebe da idete jer tamo nema ama baš ništa. Seoce sa naređanim apartmanima i par prodavnica. Plaža bezvezna skroz. Eto, makar sam vam pobrojala šta ne valja tamo. Sve ostalo je ok kao npr. blizina marketa, centra mesta, apoteka, plaže i mora. Zaista je sve blizu Nataše. Pozdrav i lep provod.

Preko koje agencije idete pošto vidim da je cena preko Ave tursa 340 plus 6,990 po osobi?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E hvala puno za brze odgovore i detlje vezane za hanioti.Mi prvi put idemo u taj kraj i zato nam je bitno da saznamo po neki detalj.Mislim da je nasa soba ova sa slike treca etaza levo preko ns kompasa.Jos me zanima ako ste isli kolima da li se prolazi pored voterlenda , ikee dzamba

i da li ste pazarili u lidlu ili u nekom od marketa u haniotiju

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25533
    Ukupno tema
    848825
    Ukupno poruka
  • Popularne teme