anastasija

Odmor na Halkidikiju sa bebama i manjom decom

119 poruka u ovoj temi

Idemo 24. 06. do 04. 07. tako da ce vreme verovatno biti lepo.Obicicemo i pefkohori sigurno makar uvece a planiramo i do soluna neki dan mada je maltretiranje sa malim detetom ali do Dzamba moramo za neke igracke sigurno.A gde vi idete i kada

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E to je tesko pitanje. :D

Jos nismo odlucili, termin je skoro 100% odredjen tj. od 05.07. do 15.07. ali gde jos ne znamo.

Ove godine nismo zurili sa odlukom cisto da vidimo sta ce biti sa juznom bracom.

Supruga i ja volimo Grcku i zelimo da obidjemo sto vise mesta tako da obicno ne ponavljamo destinacije. Do sad smo bili u Pefkohoriju, Krfu (Kasiopi), Kritu (Retimno), Santorniju, Skijatosu, Stavrosu.

Mozda je nekome cudan niz posle Krita, Santorinija i Skijatosa Pefkohori i Stavros ali razlog je jednostavn i logican. Imamo klinca pa smo zadnje dve godine malo povukli rucnu.

Sutra punimo 3. godine i sad se dvoumimo izmedju Lefkade i Sitonije. Prednosti Lefkade su tuneli (mnogo volimo tunele :) ) a nedostaci sto bi nam shodno uzrastu vise odgovarala neka mirnija lokacija tako da iako imam veliku zelju da posetim Lefkadu mislim da je mnogo verovatnija i realnija mogucnost da odemo na Sitoniju.

Ako izaberemo Sitoniju ( a verovatno hocemo) ostaje nam da izaberemo mesto, smestaj itd.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam prosle godine bila na Sitoniji sa malom decom(2 kom).Tacnije bili smo u Neos Marmarasu vila Santala.Mesto je predivno, bas onako za meracenje uz vince, masline i fetu klap.gif Santala je prelepa(totalno dekorisana u grckom stilu) sa neverovatnim pogledom , plaza od nje nije daleko (gradska plaza).Posto vidim da ste bili po ostrvima mislim da bi vam se dopalo, ima svoj sarm :)

Jedini problem kod vile je sto po meni je terasa nedovoljno obezbedjena za malu decu (moja je klinka ko mrvica ako je vase dete vece- teze od 20kg nije problem)Sve sam mislila da moze da se provuce kroz ogradu.

Celu Sitoniju sam videla(Sarti, Vurvuru, Nikiti , Toroni, Gerakini- poslednji mi je bas bas bljak) ali Neos je poseban pa eto cisto da pomognem ako mogu :)

A taj Dzambo toys jel ima svoju web stranicu?Ne znam koji tip igracaka imaju, ja vec duuuuuuuuuugo trazim veliku Snezaninu kucicu sa namestajem :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima na forumu, ovih dana se informišem i čitam po forumu razne komentare i oprečna mišljenja oko nekih mesta.

Situacija kod mene je otprilike ovakva, Grčka posle mnogo,mnogo godina i prvi put sa svojom porodicom, znači četvoro nas je, dvoje dece jedno 8 a drugo 2 godine. Pa me zanima koja je vaša preporuka za ovu godinu i porodično letovanje?

Već sam čitao nešto oko toga ali mi se izbor sveo na otprilike 3 mesta koja su malo bliže zbog puta i malog deteta, van Halkidikija je to Leptokarija koja mi deluje malo veće i sa više sadržaja, od druga dva mesta i čini mi se ima širu plažu, ali čitam da je malo prljavije i da bude dosta meduza i talasa što mi zbog dece baš neodgovara.

Druga dva mesta su na Kasandri, dvoumim se između Polihrona i Haniotija?

Koliko sam video informacije u Haniotiju ima više sadržaja i mesto je malo veće ali sam negde pročitao da nema šetališta pored mora ako je tačno, dok neki kažu da je plaža u Polihronu bolja pa sam tu udilemi ili (trilemi).

Kriterijumi koji su mi najbitniji su:

-Pogodnost mesta za porodično letovanje sa decom

- Čista plaža sa postepenim ulaskom u vodu

- Sadržaji za decu u smislu parkova igraonica na otvorenom i sl.

- Lepo šetalište ili centari sa pristojnim sadržajem za večernju šetnju

Termin odlaska koji nam odgovara je oko 20 Avgusta, ali bih hteo da uplatim nešto u martu zbog popusta koje daju agencije i mislim da bi trokrevetni studio bio ok?

U principu bitnije mi je kakvo je mesto od samog smeštaja naravno i on da bude pristojan ali ništa ekstra.

Svaki savet i preporuka su dobrodošli iz vaših iskustava, posle toliko godina ne bih da prvi put promašim oko letovanja, hvala svima i pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ tatjanca

http://www.jumbo.gr/en/home-page

Jumbo je velika robna kuca gde imate da kupite svasta od poznatih brendova do kineskih sumljivog kvaliteta. Mozete da kupite garderobu, igracke, opremu za bebe, pribor za skolu i jos mnogo toga.

Prosle godine sam bio na odmoru pocetkom jula (za razliku od ostalih godina kada sam isao u avgustu) i bile su da se kupe samo letnje stvari. Tako da mislim da je avgust bolji za kupovinu jer ima stvari i za jesen.

Izmenjeno (elzner)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ spaske1

Ako tebi neko odgovori super, to i mene zanima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sa klincem od 2,5 godine, koliko će imati u vreme boravka u Grčkoj, idemo u Kriopigi-Kasandra.

Hotel smo izabrali preko medhotelsa.

Uplata rezervacije, preko agencije Kalodoukas.

Cena u avgustu, za 12n sa PP je 630evra, dete -gratis+pomićni ležaj.

Dugo smo se premišljali, kuda ove godine.

Hteli smo Kemer ili Antaliju, u Turskoj.

Odustali, između ostalog, od ovih destinacija, posebno zbog iznosa aranžmana.

Tako da, i ove godine-Grčka.

Prošle godine, isto, samo Neos Maramaras, na Sitoniji.

Ono što sam ovde pročitala, ..u vezi preporuka, sa malim detetom ili bebom, mislim da je sasvim ok,Hanioti ili N.Maramaras..ili Metamorfozis.

Ne bi ste pogrešili, ni ako bi otišli u Polihorono ili Pefkohori,iako tamo nisam bila skoro 10godina, jer i ranije je bilo sasvim ok.

Na Kasandri nema , u toj meri, kao na Sitoniji rastinja, zelenila....moguće da ima manje komaraca, u odnosu na Sitoniju.

Npr. u Neos Marmarasu, prošle godine, ih je bilo, mada se moglo u šetnju sa klincem, uveče, ali uz predhodno mazanje.Npr. Chiccovim olovčicama.

Ipak, Sitonija, zaista bude kao neka vazdušna banja, i našem detetu je veoma prijao taj dvonedeljni boravak.Skoro sam čula pedijatra na TV-u, koji kaže da za svega 10 dana, na planini se može potpuno izmeniti-popraviti krvna slika deteta.Sitonija, je u tom smislu, prava blagodet.I , uopšte zelenilo, borovina..itd.Plus more.A, more je u N.Maramarasu, prelepo, čisto, bistro, i to ne okolina, već i sama tzv. gradska plaža.

Oni koji idu sa bebicama, ili decom koja su još uvek na adpt. mleku, preporuka je da ponesu mleko iz Srbije.Jeftinije, a i u onim većim marketima, može se dogoditi da nemaju neki program..tipa "Nestle sa probioticima i medom"..a npr. vaše dete baš naviklo na to mleko.Za slučaj kombinovane varijante, kao kod nas prošle godine, dakle, i kravlje mleko, ima veoma kvalitetnog dečijeg mleka , obogaćenog kalcijumom.Razlika u ceni, u lokalnim marektima i nekom većom, može biti i do 1evra.Svi mlečni proizvodi za decu, su odlični.Posebno oni sa žitaricama.

Varijanta apartmanhotela, po meni, za odlazak sa malom decom je najbolja.Jer, i roditelji i dete, ukoliko je već na čvrstoj hrani, je najprihvatljivija.Dete je gratis, mi imamo PP, a pride u apartmanu-sobi ili studio..kako god se ta smeštajna jedinica nazivala, uvek bude i kuhinjica.

ali, i tu treba obratiti pažnju, jer ima kuhinja sa rešoom ili samo sa mikrotalsanom.

Da dopunim, u vezi NM...postepen ulazak u vodu, mada nema nekog naročitog sadržaja , npr. uveče, čak je i prilično nezgodno za šetnju...gotovo da nema trotoara..ipak, to nije predstavljalo neki problem.Možda i što je sezona jenjavala.....Hanioti je u tom delu, zabavniji, interesantiji,a verovatni i Polihrono.Sa druge strane, plaža u Polihronu, je bukvalno pored ulice.Za stariju decu, to verovatno nije problem, ali za mog klinca koji je fasciniran motorima i autima, i još uvek mali, to nije bezbedan prostor.Tako da...stvarno treba naći smeštaj koji je odgovarajući, i u mestu koje bi najviše bilo podobno za letovanje, sa klincima.

Mi smo se odlučili za Kriopigi, hotel Alkion.Veliki kompleks, uređen park, bazenčić, a slovi da je izuzetno čisto i uredno.To nam je izuzetno važno.

Što se tiče apartmanskog smeštaja u Grčkoj, od njega veoma zazirem, i uvek je bilo neprijatnih iznenađenja.

Ali, znam da su Aloni apartmani u Pefkohoriju bili odlični i aprthotel Aristidis u Polihoronu.Ali, cene su neobično visoke.

U Haniotiju, naši rođaci , takođe sa malim detetom, bili su vrlo zadovolnji smeštajem i uslugom u hotelu Daphne holiday club.Rezrvacija isto preko medhotelsa.S tim da je hotel, izmešten iz samog centra Haniotija, pa su kolima silazili do plaže.kako kome odgovara....kako je ko navikao....Stvarno , sve dobro treba odvagati, a izbor aranžmana, me posebno iscrpljue,srečom, ove godine, nekako presekosmo...;)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pošto prvi put idemo sa detetom od godinu dana na more, imam jedno pitanje, da li će nam biti neophodan onaj ručni frižider i kakva su vam iskustva u vezi nošenja neke hrane, voća i sl. na plažu, pošto kapiram da će biti dosta opreme koju ćemo nositi, pa nismo načisto da li da ga kupujemo ili ne. Hvala unapred za svako mišljenje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja bi pre torbu umesto frizidera, laksa je, a mislim da dovoljno drzi tih par sati na plazi ako cete voce i sokice da nosite ili koji sendvic. Stavljate isto unutra one uloske kao u rashladnom frizideru, a dosta su jeftinije.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Neposredno prolazite blizu svega navedenog. Ako zelite da idete u Ikeu, Dzambo mogu detaljno da Vam objasnim kako najlakse do njih. ;-) U voterlend mozete preko neke grcke agencije, mada je bolje ako idete sopstvenim prevozom da idete sami, da ne placate bez veze i prevoz, posto vam nece prodati samo karte. A karte mozete kupiti na ulazu. Lidl je nekoliko kilometara ispred Kalitee, a od Haniotija nekih 18 km, tako da je mozda najbolje da svratite u dolasku. Videcete ga sa leve strane, nekoliko kilometara posle Nea Fokee. Suhomesnate stvari i kozmetika je jeftinija, ostalo onako. U Haniotiju imate Arvanitidis, Masutis i mnogo drugih manjih marketa. Ali ova dva su najveca.

Ako vam treba jos nesto samo recite.;-)

Ako moze objasni mi gde se nalazi Jumbu u luci u Solunu
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
soping.png
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na

soping.png

Hvala na odgovoru,ali ja sam pitao za Jumbo u luci u Solunu (ulica 26 Oktobar),a ne za Jumbo kod Cosmosa...

Mislio sam da je neko bio,pa da mi objasni gde se tacno nalazi jer po Google Earth tamo je neka zgrada bez parkinga.

Sledeci put malo bolje procitaj pitanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prosao sam ceo forum i procitao skoro sve o svim mestima i opet neznam gde tacno ici sa mojom porodicom 3 deteta cerka 16 druga 12 i mali sin 3 ja i supruga idem kolima i ne preko agencija e sad gde ici na pojednim mestima plaze male negde ima puno komaraca apartmani daleko od plaze pa ako neko moze pomoci u ovoj situaciji kao sto sam ja jer prvi put idem za grcku neka pise

hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

prosao sam ceo forum i procitao skoro sve o svim mestima i opet neznam gde tacno ici sa mojom porodicom 3 deteta cerka 16 druga 12 i mali sin 3 ja i supruga idem kolima i ne preko agencija e sad gde ici na pojednim mestima plaze male negde ima puno komaraca apartmani daleko od plaze pa ako neko moze pomoci u ovoj situaciji kao sto sam ja jer prvi put idem za grcku neka pise

hvala unapred

S obzirom na uzrast dece treba svakome ugoditi a to nije lako,neznam sta bi ste vi voleli ali moj vam je predlog Kasandra.
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Paralia..Olimpik Bič,Dionisus,Sarti,Stavros.Ovo su malo urbanija mesta .Zavisi šta klinci vole.Ili će da ćute i idu gde tata i mama kažu pa kad odrastu neka idu gde hoće:):)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25956
    Ukupno tema
    866001
    Ukupno poruka