anastasija

Odmor na Halkidikiju sa bebama i manjom decom

119 poruka u ovoj temi

Kasice je bolje poneti odavde jer tamo, cini mi se, imaju samo nestle i to samo nekoliko ukusa. Adaptirano mleko je takodje bolje poneti jer je u Gr znatno skuplje, a i, koliko sam se ja prosle godine informisala, drugacije je za nase i za njihovo trziste, pa je onda rizicno da beba na moru isprobava nov ukus i da razmisljate da li ce prihvatiti ili ne.

Vidim da ste se odlucili vec za Stavros, steta! Mi smo prosle godine sa bebom isli tamo, takodje po preporuci nekih prijatelja i nevidjeno smo se razocarali. Nije mi jasno zasto vazi za mesto koje "bas za malu decu i porodice"?! Mesto je selendra (ne po velicini, vec po atmosferi), plaze lose - ona sa platanima i prirodnim hladom ima dosta kamenja u plicaku pa i nije bas za malu decu, uvece vasarska atmosfera, grand narodnjaci se cuju iz svakog "restorana" (morala sam pod znake navoda, ako odete bice vam jasno zasto), prodavnice sa kineskom robom, parkovi i parkici prilicno zapusteni... Jedina pozitivna stvar je sto u mestu postoji privatna pedijatrijska ordinacija (zlu ne trebalo) i apoteka i sto put do tamo nije previse dugacak i to su, po meni, jedine prednosti ovog mesta za letovanje sa bebom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moja preporuka,za roditelje sa malom decom je HANIOTI.Zbog plaze pored koje ne prolazi put i puno zelenih povrsina prilagodjenih potrebama dece.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I moj savet je Hanioti,bar je moja sestra prosle godine tamo isla sa porodicom-klinac je imao 2 godine.Plaza je dobra,nema kola,iznad pesackog dela je veliki zeleni park.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Hanioti planiramo da idemo pocetkom septembra sa bebom od 20 meseci.

Molim vas za preporuke vezano za smestaj (apartman ili hotel), takodje i za misljenja za Hotel Calypso, Hotel Dionysos, Vila Sarantis, Vila Nirides.

Interesuje nas da li je pametnije uplatiti u okviru hotela polupansion ili uplatiti u nekoj obliznoj taverni obrok (rucak ili veceru)?

Unapre hvala pomoci i veliki pozdrav smile.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Molim vas za preporuke vezano za smestaj (apartman ili hotel), takodje i za misljenja za Hotel Calypso, Hotel Dionysos, Vila Sarantis, Vila Nirides.

Interesuje nas da li je pametnije uplatiti u okviru hotela polupansion ili uplatiti u nekoj obliznoj taverni obrok (rucak ili veceru)?

Nirides

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na informaciji...

pozdrav,

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 5 god. smo bili u Hotel Calyps-u sa detetom ,tada je bio dobar verujem da je za ovih par god. postao jos bolji.Prijatno i ljubazno osoblje,ciste sobe svakodnevno,a posteljinu menjaju na polovini boravka.Plaza na 10-tak min.hoda,centar na 3-4 mn.U centru zbivanja ali ipak dovoljno daleko da se nocu nista ne cuje.Dorucak u slatkoj i slanoj varijanti po principu svedskog stola,od pica caj,mleko,kafa sok,voce...Hotel je izgleda veoma popularan medju engleskim turistima jer ih ima dosta.Organizuju jednom nedeljno grcko vece(koje je simpaticno).Sobe su lepse nego na slikama(na slikama deluju malo socijalno).Za ostale hotele ne znam ali za ovaj se sigurno necete pokajati:).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravih jos i ovo ,sto se tice hrane mislim da je bolje da se ne uplacuje u hotelu da ne bi bili vezani za mesto i vreme.U mestu cete nacu gomilu tavernica koje nude povoljne dnevne menije tako da svaki dan mozete da rucate u drugoj,a i ako planirate da pravite neki izlet niste vezani za mesto i vreme.Nadam se da cete se lepo odmoriti.Pozz i ako se odlucite za Calypso javite kakvi su utisci.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zaboravih jos i ovo ,sto se tice hrane mislim da je bolje da se ne uplacuje u hotelu da ne bi bili vezani za mesto i vreme.U mestu cete nacu gomilu tavernica koje nude povoljne dnevne menije tako da svaki dan mozete da rucate u drugoj,a i ako planirate da pravite neki izlet niste vezani za mesto i vreme.Nadam se da cete se lepo odmoriti.Pozz i ako se odlucite za Calypso javite kakvi su utisci.

Draga Barbara,

Hvala puno na korisnim informacijama, javljam se bez obzira za koji se hotel opredelimo

pozdrav :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju i da toplo preporucim Hotel app Dionisos. Letovali smo (sa dvoje dece 6 i 3 godine ) ove godine krajem maja i pocetkom juna i utisci su zaista pozitivni. Bili smo smesteni u apartmanskom delu na prvom spratu ( to je znacajna informacija posto su u prizemlju ljudi se zalili na mrave ). Sobe su prostrane, sa velikim terasama, tv-om, i klimom mada je mi nismo ukljucivali. Jako bitna stvar je sto na recepciji radi nasa devojka po imenu Jasna. Culi smo da su sobe u hotelskom delu jos luksuznije opremljene. Hotel nudi mogucnost uplate dorucka na bazi svedskog stola ali na zalost ne znam cenu te usluge . Hotel je smesten u mirnom delu Haniotija, super je za spavanje, nocu nema nikakve buke ni glasne muzike, pticice stalno pevaju, ima predivnu bastu i lep bazen. Ujedno je relativno blizu plaze, nekih pet-sest minuta laganog hoda ( a uz put imate i lep parkic za decu pa mozete da iskoristite za mali predah u hladovini ). U blizini hotela na 50-tak metara imate veliki supermarket koji je dobro snabdeven svim artiklima ( obavezno ponesite nes kafu u kesicama posto to ne mozete naci u supermarketu - naravno ako pijete pomenute napitke ) Ono sto je vrlo vazno s obzirom da ste sa malim detetom je da Dionisos ima prostoriju za smestaj stvari, zatim ciste toalete, tuseve i prostoriju za presvlacenje tako da komotno mozete i poslednji dan letovanja da iskoristite u potpunosti.

Za sada toliko ako Vam trebaju jos neke dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju (znamo da to mnogo znaci)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da se ukljucim u diskusiju i da toplo preporucim Hotel app Dionisos. Letovali smo (sa dvoje dece 6 i 3 godine ) ove godine krajem maja i pocetkom juna i utisci su zaista pozitivni. Bili smo smesteni u apartmanskom delu na prvom spratu ( to je znacajna informacija posto su u prizemlju ljudi se zalili na mrave ). Sobe su prostrane, sa velikim terasama, tv-om, i klimom mada je mi nismo ukljucivali. Jako bitna stvar je sto na recepciji radi nasa devojka po imenu Jasna. Culi smo da su sobe u hotelskom delu jos luksuznije opremljene. Hotel nudi mogucnost uplate dorucka na bazi svedskog stola ali na zalost ne znam cenu te usluge . Hotel je smesten u mirnom delu Haniotija, super je za spavanje, nocu nema nikakve buke ni glasne muzike, pticice stalno pevaju, ima predivnu bastu i lep bazen. Ujedno je relativno blizu plaze, nekih pet-sest minuta laganog hoda ( a uz put imate i lep parkic za decu pa mozete da iskoristite za mali predah u hladovini ). U blizini hotela na 50-tak metara imate veliki supermarket koji je dobro snabdeven svim artiklima ( obavezno ponesite nes kafu u kesicama posto to ne mozete naci u supermarketu - naravno ako pijete pomenute napitke ) Ono sto je vrlo vazno s obzirom da ste sa malim detetom je da Dionisos ima prostoriju za smestaj stvari, zatim ciste toalete, tuseve i prostoriju za presvlacenje tako da komotno mozete i poslednji dan letovanja da iskoristite u potpunosti.

Za sada toliko ako Vam trebaju jos neke dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju (znamo da to mnogo znaci)

Rezervisali smo ove apartmane za početak septembra, suprug, trogodišnje dete i ja. Bila sam u dlilemi da li baš taj apartman da uplatimo i mislili smo da je bolje možda u prizemlju zbog deteta. Možete li nam još reći kakve su cene, gde ste se hranili?

Hvala na svakoj informaciji.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rezervisali smo ove apartmane za početak septembra, suprug, trogodišnje dete i ja. Bila sam u dlilemi da li baš taj apartman da uplatimo i mislili smo da je bolje možda u prizemlju zbog deteta. Možete li nam još reći kakve su cene, gde ste se hranili?

Hvala na svakoj informaciji.

Necete se prevariti ako uplatite Dionisos apartmane,a sto se tice prizemlja ili sprata,oba imaju i prednost i manu.U prizemlju je lepse jer dete moze iz sobe da izlazi u dvoriste(u stvari zavisi sa koje strane dobijete sobu jer ima i koje gledaju na bazen) i da vam bude na oku,a mana je jer su se ljudi zalili da imaju mrava pa su im na recepciji davali nesto za mrave.Na spratu je mirnije,imate veliku terasu i privatnost.

Sto se tice cena,visoke su za nase uslove ali to je Grcka.Hleb je 0.8 eura,mleko moze da se nadje za 1 euro,paradajz od 1.2 pa nadalje,banane od1.8,ali ima i da se kupi na kamionima voce i povrce sve za 1 euro i nista nije losije nego u prodavnicama.Videcete ih kod plaze ili prema centru,stalno ordiniraju.

Hranili smo se sami,poneli smo sve sto je moglo da se ponese,par puta smo bili na pici,i ubijali smo se od girosa(a i deca vole)tako da sam se odmorila od kuvanja.wink.gif

Ako vas jos nesto zanima,tu sam da pomognem.biggrin.gif

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio ove godine u vilama Natasa ili Stelios(20 m od plaze) u Haniotiju?:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio ove godine u vilama Natasa ili Stelios(20 m od plaze) u Haniotiju?smajl.jpg

Pozdrav Vesna,

pa evo ovako, ja sam se naemerio na Stelios, ali nikako da stignem, da uplatim. Uglavnom ga ljudi pokupuju odmah na pocetku. Zato smo resili da idemo u Natashu. Ovo nam je treca godina u Haniotiju i ono sto mogu da potvrdim da je Stelios zaista 20m od plaze, a Natasha oko 80-100 (mozda i manje). Deluje mi zaista uredno spolja i nadam se da se necu pokajati

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima,

Da li je neko od vas bio u vili Blue sky u Haniotiju?

Ako je neko imao iskustva,neka napise.

Unapred hvala.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26022
    Ukupno tema
    868283
    Ukupno poruka