Ristan

C U B A

421 poruka u ovoj temi

@vetar Hvala

Pročitao sam i ja sve to već ranije, ali sam se nadao da li neko ima lično iskustvo. 

Inače u međuvremeu sam stupio u kontakt i sa našom ambasadom u Havani i sa njihovom u Beogradu i dobio dosta korisnih informacija. Nažalost posle svega samo smo se udaljili od prvobitne ideje, jer je procedura poprilično komplikovana i vrlo skupa. 

Trenutno je u opticaju ceremonijalan obred venčanja na Kubi, ali ću konkretne stvari znati tek za 10-15 dana. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako volim članove :cvetic: koji po povratku nesebično odvoje vreme i trud da prenesu svoje utiske i uskustva, naročito za destinacije koje  nisu tipski uobičajene. Čekamo nastavak....

Koliko unapred je karta kupljena,  koliko je plaćena , i koja je kombinacija letova je najbolja, jer pretpostavljam da si to sve dobro proučila pripremajući se za put. Kad je najbolje posetiti ovu zemlju?    

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesuje me za ovaj drugi smestaj u Havani kod Milagro i Lea da li je 90 bilo po osobi ili za celu sobu? I koliko je kostao dan u hotelu na ostrvu? Htela bi cerki i zetu da poklonim neko lepo  putovanje za vencanje, pa razmatram razne opcije, preracunavam, preracunavam...:rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Teogonija sad mi zao sto ti nisam zet :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Korisne informacije, hvala puno:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Helena01Divan putopis i korisne informacije!:rolleyes:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Interesuje me za ovaj drugi smestaj u Havani kod Milagro i Lea da li je 90 bilo po osobi ili za celu sobu? I koliko je kostao dan u hotelu na ostrvu? Htela bi cerki i zetu da poklonim neko lepo  putovanje za vencanje, pa razmatram razne opcije, preracunavam, preracunavam...:rolleyes:

 

 

Mi smo odsedali kod Milagra i Lea i moj putopis mozes naci koju stranicu ranije ali ako ti treba neko pitanjce posebno samo reci. Pozzzz

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krećem na Kubu krajem sledeće nedelje, nadam se divnom vremenu i pravom odmoru :D 

Ima li nekog ko je upravo došao ili ide uskoro?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam dosao juce, al vidim da si ti vec otisao :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od 1.marta ove godine, Kapitol je otvoren za sve posetioce. ne znam da li se placa ulaz.... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

od 1.marta ove godine, Kapitol je otvoren za sve posetioce. ne znam da li se placa ulaz.... 

U martu 2018 se nije placalo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Upravo smo se vratili sa Kube, isli smo preko Moskve (Aeroflot) 525e, sve pohvale za avio kompaniju.

Iz Moskve let traje 13h dok u povratku oko 11h, plus 3h do BGD-a.

Stigli smo na Kubu oko 13h, Iz aviona pravac na pasosku kontrolu pa po prtlajg, u avionu su nam podelili plave papirice koje smo popunili I predali po preuzimanju prtljaga zeni na izlazu koja ih nije ni pogledala, niko nas nije pitao za vize, niti smo objasnjavali da smo iz Srbije I da nam ne trebaju.

Po izlasku sa aerodroma sa leve strane je menjacnica.

Prodajni kurs: aerodrom 1,19; Havana 1,20; Trinidad 1,20; Varadero hotel 1,12.

Smestaj za sve gradove smo rezervisali unapred. Case u Havani, Vinjalesu I Trinidadu a hotel u Varaderu.

Havana

Taksi do Havane bez cenkanja do smestaja 25CUC.

Bili smo smezteni iza Capitola, prvi utisak da je jako prljavo, stara Havana je u boljem stanju, ali se na sve navikne posle par dana. Internet 1h- 1 CUC redovi su neizbezni I za menjacnice I ceka se oko 20 min. jako su spori I sve na tenane, za sve vam je potreban pasos, kopija ili slika u telefonu. Viber radi.

Svi vas cimaju za cigare I svi imaju rodjake I bas taj dan je Coperativa kad je 50% popusta, ako se ne razumete u cigare najbolje je da kupite u radnji jedna je iza Capitola tu je bila I fabrika ali je sad izmestena( obilazak 10CUC). Druga je u hotelu Nacional gde smo I mi kupili.

Capitol je jos u rekonstrukcijii ulaz je bio bespaltan ali prvo cekas u redu za kupon pa posle sat vremena dolazite po kartu, radnje su slabo snabdevene sve sto vam treba ponesite od kuce da ne biste ovde lutali I trazili.

Voda 0,7-1,5 CUC, u smestajima po 2 CUC.

Plaza Santa Marija, ide kruzni bus za 5cuc( povratna karta) staje izmedju Hotel Inglot i central parka. Silazite kod Hotela Tropicoco u hotelu imate prodavnicu. Na plazi nema prirodnog hlada, lezaljka 2cuc, suncobran 2 cuc, komplet 6 cuc.

U smestaju smo se dogovorili  za  taxi colectivo do Vinjalesa, auto sa tri reda sedista, ko upadne na zadnje sav utrne. Cena 20 CUC, 4h do Vinjalesa. Nas je usput stao na plantazu duvana, dobijete gratis kafu I cigaru I mini turu, posle ko hoce kupi cigare ko nece nikom nista.

Vinjales jedna ulica u kojoj su restorani I to je to, jahanje konja uz obilazak plantaze Kafe,Duvana I pecina 5CUC – 1h, uvek predlazu 3-4h u zavisnosti sta zelite da obidjete. Mural ulaz 3 CUC, mozete da slikate I da ne ulazite. Iz Vinjalesa mozete I do plaze Cayo Jutias koja je na 1:30 od Vinjalesa, put je pun rupa I dugo se putuje(15CUC), ali lepa je plaza.

Za Trinidan smo uzeli kombi prevoz 40CUC,kasnije u kombiju smo culi da su drugi placali za 35CUC, tako da se cenkajte za sve, stigao je stari raspadnuti kombi koji vas vozi do pumpe pred Havanom I tu presedate u manji autobus, putovali smo 10h, inace se autobusom putuje 7h.

Razlog je zato sto vas kupe na adresi pa ako vas pokupe prve a isporuce zadnje moze da bude problem. Neke ulice su uske ili neasflatirane pa nece da vas voze do praga.

Trinidad mnogo zanimljiviji I zivlji grad od Vinjalesa, ima restorana I klubova koji rade 24h.

Preporuka za Jazz restoran koji se nalazi u ulici Calle Rosario.

Taxi colectivo do plaze Ancon 2 CUC po osobi, mora da se skupi četvoro ili da platite 8CUC.

Na plazi ima prirodnog hlada. Iz Trinidada imate izlet do vodopada sa konjima 25cuc I na ostrvo iguana 55cuc+ taxi do marine odakle se krece. Imate agenciju Cubatur koja sve organizuje u ulici Calle Rosario

Za Varadero smo organizovali taxi colectivo 20 CUC, ovaj smo dogovorili obican auto I islo je cetvoru putnika + vozac, Putuje se oko 5h.

 U Varederu smo bili smesteni u SunBeach all inclusive, stari oronuli hotel sa losom sobom, plaza preko ulice sa lezaljkama I suncobranima od hotela, more fantazija, od hrane ima sve, ne preterano ukusno ali ne mozemo da se zalimo.

Varadero je dobar za odmor tj. Lezanje na plazi, ail uvece je mrtav.

U hotelu smo preko agencije bukirali mini bus do aerodroma 25CUC,idu stalno pa vas ubace u onaj koji krece oko 6 sati pre leta. Prolazi se kroz Havanu I treba vam oko 2:30h do aerodroma.

Na Viazul stanicu su nam za taxi colectivo trazili 25 CUC, pouceni iskustvom opredelili smo se za mini bus.

Uglavnom se prica Spanski, malo ko zna engleski jezik, kad se dogovarate sve moze a onda ujutru u taksiju dodje kubanac koji zna samo spanski I ako vam nesto ne odgovara dzabe je da se zalite ako ne znate spanski .

Izmenjeno (Bokinjo)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905095
    Ukupno poruka