Ristan

C U B A

421 poruka u ovoj temi

Cao svima,

Planiram da putujem sa muzem i detetom od 3-4 godine na Kubu u februaru, martu ili aprilu sl godine. Da li mi i sta treba od dokumenata. Da li mi treba viza Kube ili neke druge zemlje gde eventualno presedam?

 

Pozdrav,

 

bila sam na Kubi u januaru i bilo je divno. Od dokumenata sem pasosa Vam ne treba nista. Ako idete preko Londona koliko znam treba cak i tranzitna viza :) Mozda gresim. Ja sam isla preko Pariza i nista sem pasosa.

Kada seltite na Kubu uzecete papirice koje dele za putnike kojima nije potrebna viza i popunite ih (dva su beli i crveni. beli uzimaju odmah a crveni ostaje kod Vas tj kada cekirate kartu  kada budete odlazili ,na salteru pored sa kartom i tim crvenim papiricem i placate 25 cuc). Put je dugacak i isrpljujuc ,a vremenska razila i te kakva. sest seaati je razika  Svaka Vam cast na hrabrosti da podjete sa detetom do 3-4 godine. U svakom slucaju priorda je divna , sve je divno . I ne zaboravite da je Kuba najskuplje Kripsko ostrvo tako da price da je tamo jeftino zaboravite :) Ponestie evre ili funte najbolje su kotirani. MIslim da kartice vrlo slabo funkcionisu :) Kofer sa Kube moze da tezi max 20kg!! Iz Srbiej kofer moze biti tezak 23kg vodite racuna. I da vrlo cesto se gube koferi ali stignu za dan dva zato uvek imajte rucni prtljag sa kupacim kostimima i sandalama kao i nekom garderobom.

 

Pozdrav

Izmenjeno (jokijeki)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

hvala!!!!

dobar savet za prtljag...i za te papirice...

I mene je mucila malo ta razlika u vremenu ali ipak smo odlucili da odemo... putuje moj decak od 3-ceg svog meseca, do sada najduze 6 sati... pasos mu je do pola popunjen...sva sreca pa smo vec drugi izvadili, pa neka pecatiraju....:neznam:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

vratio sam se sa Kube pre par dan dan. Odlično je bilo.

Neke stvari su se u međuvremenu promenile. Više nema papirića, koje dobijate na ulazu, Ništa ne popunjavate i ne čuvate do kraja boravka, takođe, ne naplaćuje se taksa od 25 CUC-a na izlazu. Što se tiče kartica, ako imate Visa karticu, onda u Havani možete podizati novac, a ljudi sa Master karticom su imali problema.  Ne računajte da ćete negde moći da platite karticom.

Ako želite da koristite internet, morate kupiti karticu sa kojom dobijate user name i password. Cena je 3 CUC na ulici ili 2 CUC u prodavnici, ali ćete u prodavnici čekati u redu i do sat vremena. Kartica vam omugaćava jedan sat korišćenja interneta. Brzina je sasvim solidna, možete opušteno poslati fotografiju. Lokacije gde možete koristiti internet su lako uočljive po ljudima koji stoje na ulici i u rukama drže svoje telefone ili tablete. ;)

Ako ste korisnik MTS-a nemojte se iznenaditi ako izgubite signal čim napustite Havanu. Ne znam zašto, ali samo MTS korisnici. U Havani funkcioniše bez problema.

U pogledu izleta i cena istih, sve je manje-više isto kao što je ranije pisano na forumu.

Lep provod svima koji planiraju put na Kubu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima li novih iskustava sa Kube? :) Neka casa u Havani za preporuku, gde je sada preporucljivo menjati novac, da li se lako nalazi ok street food, da li je lako snaci se sa njihovim prevozom,koliko treba za trosak za 2 nedelje boravka i sl..:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim vas da mi kazete da li ima sunca u julu i kakvo je generalno vreme? Da li je sunce pa eventualno padne kisa? Ili je toplo i sparno i topla voda a sunca nema?

Misljenja su podeljena i ja ne mogu da donesem odluku da li ici na Cubu u julu ili cekati nasu zimu?

Svaka pomoc bi mi znacila

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima sunca u julu. Sparno je, vlaznost je velika. Zavisi sa koje strane si I u kom mestu ali voda je topla do vrlo topla. Ako pada kisa onda je uglavnom sunce, zatim neki plusak I opet sunce. Mi smo u julu pre koju godinu odlicno prosli, mislim da je jedan dan skoro ceo bio kisa, I dva dana kratki pljusakovi po sat-dva od ukupno dvadesetak dana. Svi ostali dani su bili odlicni.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

je l moze neko da mi kaze kakva je Kuba  u periodu sredina oktobra-pocetak novembra? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Realno mozda i najbolje vreme za Kubu je upravo to koje si navela ... uz april/maj naravno ... i ako bude neke kise to je jako kratko i ubrzo se vrati na normalu ... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav. Idem na Kubu za 12 dana, i i dalje nisam nasao smestaj za Varadero. Dobio sam preporuku za ovu casu, a zanima me kod ovih koji su vec bili tamo da li je ovo ok lokacija?
http://prnt.sc/c31ty4

Hvala unapred svima na odgovoru.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ta lokacija je odlična, u blizini ti je banka, glavna autobuska stanica, barovi, prodavnice pijaca, a plaža je na 3,4 minuta hoda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Toliko sam citao na netu vezano za Kubu , i sada kada sam prelista vecinu stranica ovde na forumu sam u totalnoj konfuziji , pise se da je prosecna plata oko 35 e , ja mislio da je neka greska pa opet nasao istu informaciju na nekoliko razlicitih sajtova. Ovde citam neke cifre zivota koje nisu ni malo male , pa kako taj narod onda zivi sa tolikom platom ako je to istina ? Malo je i 350 e a kamoli 35 . Da li postoji nacin da se ostane malo duze od tih 90 dana sto je propisano ? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sve je to relativno, kada nekome iz zapadne Evrope kažeš kolika je kod nas prosečna plata toj osobi isto ne bude jasno kako mi preživljavamo.

Tako je i tebi čudno kako Kubanci prežive sa 35 dolara mesečno.

Dakle taj iznos je mali kada ga porediš sa Srbijom, ali kada ga uporediš sa nekim drugim Karipskim zemljama shvatiš  da to i nije tako mali iznos, pri tom Kubanci ne plaćaju brojne dažbine koje mi plaćamo, zdravstvo i školstvo su im besplatni, dobijaju mesečno određenu količinu namirnica. . .

Što se tiče dužeg boravka jedna opcija je da 

odeš u inmigración (immigration office) koje postoje u svim većim mestima i tražiš produžetak boravka, plaća se neka taksa (oko 25 Cuca - a) i uglavnom se uvek odobri.

Druga opcija je da izađeš iz zemlje barem na 24 sata pa posle toga opet uđeš.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postovanje svima...

Ja i supruga planiramo kubu za medeni mesec u januaru - februaru, intenzivno trazimo najbolje ponude i opcije kako otici tamo, pa je svaki predlog dobrodosao...

nteresuje nas kakvo vreme mozemo da ocekujemo u tom periodu ?

Takodje nas interesuje sta je najbolje koristiti za transfer po ostrvu, cime je najbolje sa aerodroma do hotela u havani, zatim kasnije od havane do varadera, i na posletku od varadera do aerodroma u havani ? 

Da li je tesko sam se organizovati za taj prevoz tamo, i koliko bi to sve gore navedeno kostalo otprilike prosecno po osobi ?

Hvala svima unapred na odgovorima !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Januar je najhladniji i najnepredvidljiviji mesec što se vremenskih uslova tiče, može da bude hladno i sa danima ispod 20 stepeni i nižom temperaturom mora. Februar je već topliji, ali noći mogu biti svežije, pa nije na odmet poneti nešto lagano na duge rukave i nogavice. Opet sve zavisi šta vas zanima, ako su to samo plaže onda baš i nije idealno. S druge strane ako hoćete da obilazite onda je idealno pošto nisu visoke temperature i nije visoka vlažnost vazduha.

Od aerodoroma u Havani do centra Havane taxi ne plaćajte više od 20 Cuc - a.

Od Havane do Varadera postoji Viazul bus, klimatizovan koji košta 10 Cuc - a po osobi i to vam je najjeftiniji prevoz između Havane i Varadera imaju nekoliko polazaka u toku dana, red vožnje im je tačan u minut i može se naći na njihovom sajtu. Isti ovaj bus možete koristiti i od Varadera do Havane, ali ovaj bus ne vozi do aerodroma u Havani. Taxi od Varadera do aerodroma u Havani se može cenkanjem naći za 80 Cuc - a.

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905147
    Ukupno poruka