Ristan

C U B A

421 poruka u ovoj temi

Da li neko ima iskustva sa hotelom Sunbeach 3* u Varaderu? Planiramo odlazak na Kubu u Novembru, nasli smo agenciju i odabrali hotel u Havani (Paseo Habana 3*), utvrdili datume samo jos da preciziramo hotel u Varaderu. Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima iskustva sa hotelom Sunbeach 3* u Varaderu? Planiramo odlazak na Kubu u Novembru, nasli smo agenciju i odabrali hotel u Havani (Paseo Habana 3*), utvrdili datume samo jos da preciziramo hotel u Varaderu. Hvala unapred

Hotel se ne nalazi na plaži, već se prelazi drum da bi se došlo do nje. Na dosta dobroj je lokaciji, u neposrednoj blizini pijace, i nekoliko restorana. Na ulazu u Varadero. Dosta skroman hotel i neophodno mu je renoviranje. E sad ovo su iskustva od pre nekoliko godina. Ne znam da li se i na koji način hotel promenio. Hrana je bila dosta dobra kao i osoblje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliko hvala na odgovoru. Odlucili smo se ipak za neki drugi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Januaru planiram put na Kubu da li neko ima iskustvo sa hotelim HTL OCCIDENTAL MIRAMAR LA HABANA 4*, Havana

HTL BLAU MARINA VARADERO RESORT 5*

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tripadvisor.co.uk tu mozete da procitate komentare i vidite slike

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna kako je i odakle najbolje uhvatiti prevoz na Cayo Largo ? Planirao sam da ostanem sedan dana a ne samo na izlet, i ako je neko bio na pomenutom ostrvu ima li razlike izmedju Varadera i ostrva, mislim na plaze, hotele ...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Do Cayo Largo mozes da ides samo avionom. Ja sam avion i smestaj na tom ostrvu rezervisala i platila preko neta. Ima par sajtova a mislim da sam ja to uradila preko cubastratravel.com. U svakom slucaju mozes i u Havani da to uradis (koliko se secam u centru Hvalane u hotelu Inglaterra mozes sve a bukiras) ali gledaj da to zavrsis prvih dana u Havani zbog mesta i odabira datuma. Let ide sa nekog sporednog aerodroma u Havani i moj savet je da dodjes ranije. Inace pored Cayo Largo, imas i fenomenalno ostravo Cayo Santa Maria - ono je severno od kubanskog ostrava za razliku od Larga. Sta god da izaberes neces pogresiti. Takodje, Varadero i ostrva se naravno razlikuju i ja sam uvek pre za ostrva a Varadero bih zaobisla. U svakom slucaju gde god da odes sigurna sam da ces se lepo provesti i da ce ti se Kuba svideti.

Pozdrav!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala ti, reci mi jos u kom si ti hotelu bila na Largu i da li si bila zadovoljna ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bils sam u Eden Village hotelu a znam da vecina nasis ide u Playa Blanca. Meni je Edene Village bio dobar. Hrana je ok i ima je u izobilju. Namestaj je stariji ali je sve cisto. Taj all inclusiv im je prilicno osrednji sto se pica tice ali nasparm toga koliko smo platili dobili smo dalkeo vise nego bilo gde drugo. Inace smestaj ti i nije toliko bitan jer si po ceo dan na plazi i, u mom slucaju, ne na hotelskoj plazi nego na drugim plazam do kojih ide vozic ili mini kombi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok, hvala.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav za sve na ovom forumu.Putujem iz Dizeldorfa za Varadero i odsedam u hotelu gran caribe club kawama 10 nocenja,i odlazim na 5 nocenja u Havanu.Ima li ko iskustva sa ovim hotelom,kao i kako ide transfer od aerodroma do hotela,i kako iz Varadera do Havane.Sta gde kupiti,a trebao bih uzeti cigare,slike kao i vecina turista.Sve informacije ce mi dobro doci.Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo svezih informacija. Juce smo se vratili sa Kube. Bili smo 6 dana u Havani zatim 4 u Trinidadu i 8 u Varaderu. U Havani i Trinidadu smo bili smesteni u casa particular, koji smo rezervisali preko Pototoa za kog sam cuo ovde na forumu i koji je cini mi se malo osetio lovu pa se i iskvario u odnosu na hvalospeve koje sam citao o njemu. Smestaj je bio ok, a posebno bih hteo da pohvalim onaj u Trinidadu i njegovog vlasnika Rubena koji je zaista bio na raspolaganju 24h i trudio se da nam boravak ulepsa na svaki moguci nacin ,evo i njegov kontakt pa ako nekome bude trebao smestaj u Trinidadu moze mu se slobodno obratiti rubener.santander@nauta.cu smestaj se zove Hostal Bienestar i placali smo ga 25cuc za noc a smestaj u Havani 35cuc. U Havani smo uplatili i dorucak koji su nam ,takodje ljubazni domacini Adolfo i Yadira, spremali za 5cuc po osobi ali ga ne bih preporucio jer je bio isti svih 6 dana, a na moje pitanje da ga promene i posluze nam nesto originalno Kubansko odgovor je bio da oni na Kubi sem kafe obicno nista i ne doruckuju u kuci, tako da mislim da je to bacanje novca jer se na ulici moze pojesti nesto dosta jeftinije i originalnije od przenih jaja,sunke,sira i cedjenog soka,doduse najboljeg koji sam pio u zivotu, i slatkih mazalica, klasican hotelski dorucak. Taxi sa aerodroma do case u Havani smo platili 30cuc , cekao nas je neki rodjak od Pototoa , a ako se potrudite mozete i za 20cuc naci,ali mi smo unapred ugovorili tako da nismo mogli da se cenkamo, sto nije bio slucaj kada smo se vracali jer smo sa stanice Viazul do aerodroma platili 12cuc sa pocetnih 35cuc koliko su trazili. Svima koji citaju ovaj forum i planiraju put na Kubu bih savetovao da uzimaju u obzir samo skorasnje komentare jer ,kako rece Djole ,starac kog smo upoznali na plazi Tropicoco Kuba se za poslednjih dve godine promenila vise nego za prethodnih 15 koliko on dolazi , a dolazi bar dva puta godisnje. Hocu reci da su se Kubanci obezobrazili,iskvarili tj. osetili lovu i gledaju samo kako da nas ocerupaju. Cenkanje je obavezna stvar ,tako da ako niste spremni na to ili odustanite od puta ili se spremite da budete osisani do gole koze. I jos jedna veoma bitna stvar je da morate pripremiti zeludac za Havanu i ono ludilo koje ona nosi sa sobom. Prljavstinu i haos na sve strane, redove i usporenost gde god da odete, banke,menjacnice,Viazul. Ako planirate da putujete Viazulom kupite karte od kuce jer morate dan,dva ranije kupiti a to je em gubljenje vremena em placanje taxija ,mislim na Havanu i Varadero, jer su stanice malo udaljene, u Trinidadu je u centru. Autobusi su ok,obavezno ponesite i duge rukave jer je ledeno u njima. Imate njihov sajt pa se mozete informisati. Da ne davim o tome sta smo obilazili u Havani, ali obavezno odvojite jedan dan za plazu kod hotela Tropicoco ,to je Playa Santa Maria, jer sem prelepe plaze mozete uzivati i u muzici koju izvode bendovi koji idu po plazi i koji vam za 5cuc mogu odsvirati koju pesmu po vasoj zeljii na uvce, sto je svakako nezaboravan dozivljaj. Restoran gde smo se najcesce hranili i koji nam je preporucio vlasnik case je La Roca,nedaleko od hotela Nacional . Suvenire,slike i garderobu je najbolje kupiti na pijaci u starom gradu a mozete iskoristiti turu sa otvorenim busom za razgledanje Havane jer bus staje bas ispred pijace . Sto se tice cigara mi smo preko tog Djola uzeli neke navodno bolje kopije,jer to sve sto satro kradu iz fabrike komsije i rodjaci je list banane i nema veze sa duvanom. One originalne su skupe i mogu se kupiti u tabaco casama.

Sto se tice Trinidada ,vredi ga obici, plaza Ancon iako na Karibima nije nista spec, ali moze se obici kad ste vec tu, taxi do nje smo placali 5cuc. Restorani su veoma korektni i u svakom smo dobro jeli,posebno La Botiya. Izbegavajte taxiste koji vam nude prevoz za Varadero i tome slicno, jer jedinu neprijatnost na Kubi smo doziveli od njih jer su hteli da nas prevare za voznju do delfinarijuma koju smo dogovorili za 40cuc da bi onda to bilo po osobi i da ne bi zakasnili na sou morali smo da platimo 70cuc oficijalnom taxiju . Sou sa delfinima je smesan za one koje smo gledali po Evropi ali zato kupanje i igra sa njima je nesto najlepse sto smo doziveli. Sam sou kosta 8cuc a kupanje je 45cuc, vredi svake pare.

U Varaderu smo bili smesteni u hotelu Sol Sirenas Coral i veoma smo zadovoljni boravkom u njemu. A za sve one clanove koji pisu da Varadero nije Kuba i kako je to cisto gubljenje vremena mogu samo poruciti da je Varadero prava Kuba, a da bede i sirotinje kojim Havana obiluje ima u svakom karton naselju i u Srbiji , pa ako su toliko mekog srca neka malo obidju i te ljude i sazale se na njih a ne na ove koji godinama podrzavaju komunisticki sistem korupcije ,lazi i besmislica koje im Kastro i banda serviraju.

Sve u svemu , vredi posetiti Kubu, ima se sta videti i uzivati u prelepoj prirodi ali za ove pare se moze posetiti bilo koja destinacija na svetu.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozes taksije od aerodroma do hotela,ali vidi cenkaj se nisu Kubanci nisu nimalo naivni.Sto se tice cena u potpunosti se salzem sa G R A D S K A . Bila sam na kubi od 1 do 15 januara i mislim da je to najbolji period za posetu Kubi. Imas non stop prevoz od Havane do Varadera i obrnuto. Takodje mozes ici taksijem. Cigare mozes kupiti u fabrici( Casa de Habanero) koja se nalazi u centru grada nema sanse da je omasis tj. iza Capitolija se nalazi. Naravno tu su cena vrlo visoke. Mozes kupiti i u hotelima tj. u prodavnicama u okviru hotela, u Trinidadu ima bakica koja pravi cigare samo sto namju markicu :) takodje se tu mogu kupiti i orginali sa markicom. Ja sam kupila na crno kao i vecina 50 cuc za 25 kohiba espledido. Cim se budte prblizili fabrici ciareta prici ce vam sami i ponuditi da kupite cigarete. Da li su orginal ili ne ..... bitno da su sa Kube :P. Slike su vrlo povoljne. Njih mozes kupiti bukvalno bilo gde i u Havani i u Varaderu. Moje iskustvo je da su u Varaderu jeftinije ( u mom hotelu ). Za vecu kolicinu naravno cenkanje :). U Havanai ima ulica mislim Obispo tu ima mala pijaca sa suvenirima (magneti, suveniri drveta i koze, slika , obuce ...) naravno ima i u Varaderu isto to . Slike mozes bukvalno svuda kupiti od 3cuca pa navise se krecu cene u zavisnosti od velicine slike. Od 3 uca su bas male ali vrlo pogdne za poklon (magneti su ocajni). Rum kupi obavezno .Pored Havala Club 7 godina star, najbolji je Santjago de kuba njega mozes kupiti na free shop-u (obavezno preracunajte sami koliko kosto pasto sami izmisljaju cene (na digitronu racuna ) i nedaju fiskalni racun - iz licnog iskustva govorim,jer su svi putnici koji su na free shop-u uzeli rum ostali bez istog u Parizu,jer nikom nisu izdali racun. Odnosi sena free shop u Havani.)Voznaj kadilakom po staroj Havani 1h je 79 cuc :). Ja sam isla u sopstvenoj reziji i imala sam trasfer od aerodroma do hotela u Havani, Havana Varadero i Varadero do aerodorma u Havani. Na Kubi postoji jedna turisticka agencija Cuba tur i moj savet ti je da ides preko njih na sve izlete. Mozes ranije da ih kontaktiras i da se dogovoris sa njima oko transfera i izelta. U hotelu ces imati par stranih agencija koje nude iste izlete samo za vece isnose ili npr Trinidada sa spavanjem ili Caya Largo sa spavanjem. Obavezno otici doTrinidad i Caya Largo 224 cuc( u senu ukljuceno: avion sa taksama,krstarenje Karipskim morem pice na katamaranu ko hoce moze i za 10 cuc da jede jastoga, obilazak ostrva Iguana odlazak do prirodne plaze, snorking i odlazak do Plaze Sirena gde je rucak i naravno pice gazirani sokovi i rum za dz boravk jedno 3 do 4h na plazi .Fenomenalno iskustvo .Posle Caya Larga Varadero ce vam izgledati kao selo :) Postoji slican izlet Caya blanco .Ostrvo blizu Varadera ( mi smo za 109 cuc imali krstarenje katamaranom pice sve za dz na katamaranu gazirani sokovi i rum i naravno kokteli, grickalice, odlazak u delfinarijum -sou sa delfinima +slikanje slika se palcala 10 cuc u hotelu. Rucak na plazi bio je jastog malo skampi ... ok .i pauza od 3 h za kupanje i snorking. Ukoliko postoji mogucnost da odete do grada Ciantafuegos ( bilzu Trinidada se nalazi ) obavezno ga poseti fenomenalan je. U Havani sam jedino u hotelu videla pravu menjacnicu tu mozete kupiti i prodati konvertibilne pezose ili na aerodromu. U hotelima u Varaderu barem u onom u kom sam ja odsela mogu se samo kupiti konvertibilni pezosi. 1euro 1.12 cuc dolari su svi bili oko 0.82 cuc. Kurs u Havani je povoljniji nego u Varaderu. U svakom slucaju priroda i sve sto se moze videti i doziveti je divno i vredi svaki euro :) Ali nije ni malo jeftino tj. daleko od jeftinog.

Viva la Cuba

Cuba libre :)

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani posetioci foruma,

Imajući u vidu da među Vama vidim spremnost da svoje utiske podelite sa čitaocima, te da "budućim" putnicima savetima olakšate njihovo putovanje, molio bih one koji su nedavno (u poslednjih godinu dana) posetili kubu i koji nađu malo vremena, da mi pomognu prilikom donošenja odluke o odlasku na navedenu destinaciju.

Naime, moja devojka i ja planiramo odlazak na Kubu u varijanti 3+8 (Havana,Varadero), ali imamo nekoliko otvorenih stavki koje bismo želeli da što pouzdanije da utvrdimo pre nego što se upustimo u interkontinentalnu avanturu.

Stoga, veoma bi mi značilo ukoliko bi neko (ili više vas) mogao da mi da uputstva u vezi sa sledećim:

1. Koliko je novca okvirno potrebno tokom jednog dana u Havani za redovne troškove (tipa kafa, sok, klopa- fast food ili restoran...)

2. Koliki su troškovi poseta nekih standardnih turističkih atrakcija u Havani i šta biste preporučili gde se uputiti tokom boravka u Havani (Hotel National de Cuba, kuća E.H., plaže...)

3. Šta bi bilo neizostavno obići tokom boravka na Kubi (Santa Clara, Trinidad, Pinar de Rio...). Naravno, podrazumeva se da za 10ak dana nije moguće doživeti sve, pa shodno tome koji je Vaš, tako reći "first choice" i iz koga razloga

4. Kako sprovesti pojedine obilaske iz destinacije Varadero- da li se priključiti tzv. ekskurzijama (koje su cene ekskurzija i da li su uvek iste ili zavisi od pojedinih okolnosti) ili obilaske organizovati samostalno što podrazumeva i eventualno razjašnjenje kako i kolika je okvirna cena takve organizacije

U nadi da ćete naći malo vremena da mi putem Vaših iskustava odgovorite na naznačena pitanja, te u mnogome olakšate donošenje odluke o eventualnom putovanju, te budžetu koji bi trebalo da obezbedim za isto

Unapred Hvala,

P.S. Molim Vas da mi iznose naznačite u valuti Evro kako bi slika bila preglednija :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E ovako stigao sam pre 4 dana sa Kube na kojoj sam ostao mesec dana.Od toga 11 dana Varadera i 19 u Havani.Sto se tice valute tu je doslo do promena tako da za 100e dobijes 102 CUCA ,barem dok sam ja bio,zbog rasta dolara.Koliko para ti je potrebno za dan u Havani je relativno,posto taj fast fud je dosta jeftin gde jedu Kubanci,tipa hot doh ti je 10 pezosa kubanskih,tj 40 centi,sendvici isto tako,i neki sendvici sa pecenjem naseckani.E sada sto se tice restorana 10 eura po osobi je naj manje sa picem,posto imaju kao komplet obrok,sa picem,salatom ,i to moze da kosta od 10 e do 20 eura po osobi za jastoga.Da se razumemo ja sam ziveo otprilike Kubanski zivot,i jeo po njihovim restoranima,gde je komplet rucak 2 e.Vozio se taxijima za 50 centi do centra tj starog grada.Iz grada do plaze Santa Marija koja je jako lepa vozio se za 1-2 e po osobi,ali i to je liniski taxi.Ja sam imao zelju iz Varadera da obicem Trinidad,Santa Klaru,Seifuegas,ali to je kostalo 93e po osobi uz rucak,i krece se ujutro u 7h i traje do 22h,tako da mi je to bilo skupo,em gubim dan mora,tj allinclusiva u hotelu,tako da taj izlet za dvoje bi kostao sa klopom picem minimum 250 e.Tako da tu ti necu biti od velike pomoci.Znaci ako neko ide sa malo para na Kubu mogu mu dosta pomoci,naucio sam sve njihove fazone,i umesto 20 dana koliko sam planirao ostao sam mesec.Imam i fb pod ovim imenom i prezimenom tako da slobodno pitajte,posto nisam svaki dan na ovom sajtu.Veliki pozz za sve,i ako jos nesto treba slobodno pitajte,sada vise nemam vremena da pisem!

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26985
    Ukupno tema
    905147
    Ukupno poruka