MartinTrajkovic

Medjunarodna vozacka dozvola

603 poruke u ovoj temi

Najjednostavniji način da izvadiš zeleni karton je da ga uzmeš u osiguravajućoj kući prilikom osiguranja od autoodgovornosti (obavezno osiguranje). Ako se izvadi naknadno tj. ne prilikom registracije važi ti do kraja registacije. Ako registruješ auto u nekoj od kući koja se bavi tehničkim pregledom male su verovatnoće da ćeš kod njih moći da završiš i zeleni karton (onda ti preostaje neko osiguravajuce društvo ili AMSS).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim da je najbolje vaditi papire u AMSS ako ga imate u vašem mestu. Ovde mislim na zeleni karton, medjunarodnu kao i ako vozite auto na lizing onda i žuti karton.

Ali treba obratiti pažnju da AMS nije isto kao i Auto Moto Društvo, jer Društvo naplaćuje kao uslugu, te vas svaki izdati dokument košta barem još 200 dinara, što je na tri dokumenta već 600.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zeleni karton izdaje osiguravajuće društvo kod kojeg je zaključeno obavezno osiguranje od auto-odgovornosti.

Važi do isteka premije obaveznog osiguranja;

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ti zeleni karton možeš i na granici izvaditi, samo ćete koštati...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zeleni karton isključivo izdaje osiguranje kod kog je auto osigurano. I to na bilo kom šalteru tog osiguranja uključujući i tehničke preglede i agencije.

Izmenjeno (ackol)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ti zeleni karton možeš i na granici izvaditi, samo ćete koštati...

A gde ti vadis zeleni karton?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tamo gde si regstrovao kola tj možeš i u osiguranju čiju si polisu uzeo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

očito su to neki novi momenti, ja sam prošle godine svu papirologiju medjunarodne , zelenog i žutog kartona sredio u AMD "Petar Drapšin" u Zr a nikakve veze do tada nisam imao sa njima što se tiče registracije automobila. Jedino što su mi naplatili više zbogusluge, kao što sam već i naveo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja za auto imam Dunav osiguranje i moram da vadim kod njih. Do prosle godine je moglo u AMSS a sada su mi rekli samo Dunav osiguravajuca kuca...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Probao sam u amss da izvadim i zeleni karton prilikom vadjenja ostalih dokumenata ali ne moze, guraju svoje osiguranje. Receno mi je da iskljucivo izdaju njihov zk uz njihovu polisu. Tako da ZK vaditi u svom osiguranju ili u agenciji koja ima ugovor sa doticnom kucom. Najbolje izvaditi blagovremeno u svom mestu jer na granici (AMSS) verovatno vise nije moguce.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

AMS Osiguranje nije Crveni krst da izdaje osiguranje za inostranstvo (zelena karta) onima koji svoje vozilo osiguravaju kod druge osiguravajuće kuće.

Dakle, MOŽE se uzeti zeleni karton ali se prethodno mora uraditi skraćeno osiguranje, najmanje 30 dana, pa se zelena karta izdaje na taj period, što naravno izađe dosta skuplje. Ko voli neka izvoli, ili neka ode u osiguravajuću kuću koja mu je izdala polisu obaveznog osiguranja.

Hmmm, često u ovom periodu nema dovoljno zelenih karti, možda zato što osiguranje u zemlji košta 7, 8, 9 i više hiljada dinara, a za inostranstvo 2000.

Inače tema je MVD.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka iole bolja agencija ili firma tipa "tehnički pregled & registracija" sarađuje sa više osiguravajućih kuća. Ja sam uvek na takvim mestima uzimao zeleni karton, a tačno je da ga mora/može izdati jedino osiguranje čiju već imate i obaveznu polisu.

Izmenjeno (Sasa_NS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na informacijama...nisam znala da cemo bas toliko otici u off, ocekivala sam najvise jedan odogovor stoga, Tihi, stavljamo tacke na pricu o z.k, evo obecavam. :blush:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim za pomoc.Koliko vazi medjunarodna dozvola?Prosle godine sam izvadio za put i dali i ove godine vazi?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim za pomoc.Koliko vazi medjunarodna dozvola?Prosle godine sam izvadio za put i dali i ove godine vazi?

Vazi tri godine mislim da ti pise na njoj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905124
    Ukupno poruka