MartinTrajkovic

Medjunarodna vozacka dozvola

603 poruke u ovoj temi

Da li mi je potrebna medjunarodna vozacka u Grckoj?

Gde da je uzmem i koliko kosta?

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Medjunarodnu dozvolu mozes da uzmes u AMD mislim da sada kosta oko 2 500,00din.i vazi ti naredne tri god.Ja sam bila na Krfu i tamo nije trebalo ,jer kazu da vazi i nasa dozvola sto naravno ne znaci da je u svim delovima Grcke tako.Rentiranje auta dnevno je kod nas bilo 30 eu,dobije se popust na veci broj dana,mada nas je vodic upozorio da i pored toga sto postoji razlika u ceni prilikom uzimanaj auta nesto jeftinije obratimo paznju samo da li imaju potupuno osiguranje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na Tasosu su trazili,bar znam za Limenas

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Medjunarodna vozacka dozvola ti je potrebna da ne kazem neophodna.

Isto je kao kad bi pitao da li ti treba vozacka dozvola u Srbiji. Treba ti. Verovatnoca da ce te zaustaviti pandur je mala ali ako te zaustavi...

Cena je 2000 din i vazi 3 godine.

Detaljnije informacije mozes na naci na http://www.amss.org.yu/.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Please, a da li je potrebna medjunarodna vozcka za skuter do 50 kubika, konkretno na Tasosu. u AMSS sam dobila informaciju da nista ne mogu da rentiram bez iste.Da li je to tacno? :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cemu :( , pa medjunarodna se vadi za 5 minuta! Nama na Kritu nije trebala, tj. mogli smo da se provucemo i sa nasom, posto smo medjunarodnu zaboravili da ponesemo :rolleyes: ,ali svakako je bolje da je imas.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da vazi do 50 kubika, ali kad ti daju skuter preko 50 kubika savetuju te da kazes pandurima da si je zaboravio u apartmanu.Bio sam prosle godine na Tasosu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

na rodosu nije trebala,cak smo mogli uvece vodicu da psaljemo poruku tipa hocu ta i ta kola i ovi iz renta kara ti dovezu ispred hotela

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam!

Uz ludilo koje me ceka pred put, mislim da cu je i ja najverovatnije "slucajno zaboraviti" ;) Bitno je da nije uslov za rentiranje, a posle cemo se vec nekako snaci. Hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

medjunarodna vozacka dozvola kosta 2000din, mozes je izvaditi u amss, potrebno ti je:

• Zahtev (dobija se u AMK, ovlašćenom za izdavanje)

• Vozačka dozvola (isključivo YU dozvola) na uvid

• Fotokopija nacionalne vozačke dozvole (prave fotokopiju na licu mesta)

• 2 fotografije 3,5 x 4,5 cm (mada sam ja izvadio sa fotografijom kao za licnu kartu/povlasticu)

• Lična karta ili pasoš na uvid

u bg-u mozes je izvaditi npr. u ruzveltovoj 200m dijagonalno od vuka ka bogosloviji ili u makenzijevoj (marsala tolbuhina) 76 u blizini kalenic pijace ili u bilo kom drugom gradu u bilo kojoj poslovnici amss :D ....

@jabg

sad, sto se tasosa konkretno tice, proslog leta mom drugu su dali skuter do 50cc bez medjunarodne v.d. trazili su mu nasu na uvid, odseo je u limenariji i tamo iznajmio skuter....mozda u nekoj drugoj agenciji na ostrvu traze medjunarodnu za skuter ili se nesto promenilo u proteklih godinu dana.......pa ako ti nije zao 2000din savetujem ti da je izvadis (ono, za svaki slucaj), ja se jos uvek dvoumim izmedju auta i skutera (pa sam je izvadio, jedva sam skrpio kintu ali jbg), bice verovatno i jedno i drugo, odlucicu kad stignem na tasos :D

vrlo bitna stvar je kaciga......dakle, i za tebe i za suvozaca, kazna je 83e na licu mesta, a ako oboje nemate onda duplo, pa ti vidi, u agencijama daju dve kacige ako trazis

sta god da odlucis zelim ti srecan put i lep provod, ja putujem u petak u potos...... mozda se vidimo na "drumu" oko ostrva.....

pozdrav

Izmenjeno (beholder)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Auuuuuuuuuuuu......

Taman sam mislila da u sirokom luku izbegnem kacigu i probam da se izvucem na sarm u slucaju bliskog susreta sa tamosnjim snagama reda i mira, ali skupo bi me kostala ta shala.

Hvala na korisnim savetima.

Srecan put, prijatan odmor i lep provod

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao svima!

Sledece nedelje idem na dugo ocekivani odmor u Grcku, planiram da iznajmim auto, pa me interesuje da li moram da izvadim medjunarodnu dozvolu. Da li traze istu u rent a car agencijama?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne traže ali bi bilo poželjno imati je jer ako se nešto desi automobilu daješ mogućnost agenciji od koje si iznajmio auto da slobodno proceni štetu...a to je..............

Mislim da je pametnije da se osiguraš za 1000 din nego da brineš šta ako :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na brzom odgovoru. Gledacu da je izvadim. Hvaaaaalaaaa..... :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav,

Mi smo se vratili 26.juna ove godine iz Grčke sa putešestija od 3200 km, nismo vadili niti jedan medjunarodni dukument vezan za kola ali nije nam se ništa desilo tako da smo imali sreće kad je tako nešto u pitanju.Imali smo samo zeleni karton.

Puno sreće na putu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka