MartinTrajkovic

Medjunarodna vozacka dozvola

603 poruke u ovoj temi

Evo da pitam,( a ako već postoji ,mada sam probao da nađem i nisam našao neka admini prebace temu),obzirom da imam novu vozačku dozvolu tj sa čipom da li je potrebno vaditi i međunarodnu vozačku?I da li i ove godine treba zelena karta za Makedoniju?

 

Čemu onda sve te novotarije sa ličnim kartama i voz.dozvolama kada to niko ne računa ni za šta i opet traže dokumenta na kartonu i običnom papiru.Nikako mi nije jasno.Umesto da idemo napred mi se vraćamo nazad.Ili to naši vajni stručnjaci tako kažu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba za Makedoniju zeleni karton a iako imaš novu vozačku treba ti medjunarodna.

 

Ja imam sva nova dokumenta, pa opet sam morao da vadim međunarodnu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko samo da mi kaze koliko godina treba da se poseduje nasa dozvola da bi mogla da se izvadi medjunarodna?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Može da se izvadi čim se dobije nacionalna.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko samo da mi kaze koliko godina treba da se poseduje nasa dozvola da bi mogla da se izvadi medjunarodna?

Cim polozis vozacki...
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, nego kad dobije nacionalnu vozačku dozvolu. Kada položi vozački ispit ne dobija momentalno i vozačku dozvolu. ;)

Izmenjeno (tihi74)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, nego kad dobije nacionalnu vozačku dozvolu. Kada položi vozački ispit ne dobija momentalno i vozačku dozvolu. ;)

E dobro, ti su u pravu.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitam za "zeta" posto dozvolu ima skoro 3 godine, pa nije bio siguran da li postoji neki uslov vezan za vreme posedovanja iste :neznam:

Hvala na odgovorima :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zet, prilicno mlad, kao i vecina vas muskih :D , cast izuzecima, ostavlja na devojci da odabere destinaciju i raspita se o svemu, pa i o tome da li moze da uzme rent-a-car, a samim tim i da li ima prava na medjunarodnu :zvizduk:

:cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitam za "zeta" posto dozvolu ima skoro 3 godine, pa nije bio siguran da li postoji neki uslov vezan za vreme posedovanja iste :neznam:

Hvala na odgovorima :D

medjunarodna Dozvola nije vezana sa duzine nacionalne dozvole, ta je cisto za medjunarodnu upotrebu kao dokaz da ova tvoja nacionalna vazi, CITAJ da ti uzme pari za bezveze, ali moras da je imas po zakunu mada ja zadnja godina nemam medjunarodnu dozvolu,a vozio sam kroz citav balkan i stopirala me je policija i do sad nisam imao problema mada ne znas na koga ce da naletis :D

Izmenjeno (BojanMKD)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne postoje nikakva zakonska ograničenja, ili ih ja nisam našao. Reci zetu da ode do AMSS sa svom dokumentacijom i trenutno 2000rds i uzme dozvolu. Na sajtu AMSS nema nikakvih obaveštenja za nove vozače.

http://www.amss.org....=130&Itemid=149

Ne bi trebalo da postoji. Medjutim.

Verovatno je pitanje usledilo zbog onog pravila o probnoj vozackoj dozvoli i ogranicenja koja ona ima.

Ako taj lik ima probnu dozvolu mozda zaista postoje neka ogranicenja oko medjunarodne dozvole. Ne znam ali treba se raspitati.

Izmenjeno (tsonga)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dve slike, 2000 dinara I pravac amss

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas me je to zanimalo jer je ranije, pre 10-ak godina bilo pravilo da moras da posedujes nasu dozvolu bar 2 godine da bi mogao da izvadis medjunarodnu, ali sto kazete, sve se da promeniti zbog 2000din...

 

Hvalaaaa jos jednom!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Видим да је овде главна дилема колико мора да се поседује српска дозвола да би се изнајмило "нешто" у Грчкој.

Колико видим по мојим старим Уговорима са њима, тај неко мора да има најмање 21 годину и годину дана поседовања српске дозволе. И ту нема превише расправе, осим ако је сезона траљава, па им је двориште пуно неиздатих аутомобила/мотора.

Онда је све могуће. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905124
    Ukupno poruka