miros

Beč

814 poruka u ovoj temi

Hvala :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna koji tramvaj ili metro linija ide do Senburna od hotela Event Pyramida? I gde se sve moze kupiti karta za Senburn?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

do piramide ne ide metro,vec tramvaj za Baden.Moze i autobusom ako se iz Siebenhirtena(poslednja stanica U6) hvata bus 207.Za Senbrun ide U4.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima preporuku za dobru pekaru ili jeftin restoran koji rade nedeljom gde mozemo da se  ugrejemo i jedemo sve do polaska busa? Isto, sta bi mogli da posetimo od znamenitosti u nedelju a da je otvoreno a da se ne smrznemo skroz? Hvala na odgovoru

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mozete da posetite npr. Senbrun, Albertinu...

U centru ima nekih poslasticarnica, kafica, koji imaju i neka peciva koja nisu skupa, ne mogu sad da se setim imena, ali videcete vec, ako tu setate, rade i neki fast food-ovi i jos ponesto. Ne drzi me za rec, ali mislim da je radio i Spar. Restorani mislim da rade normalno, a sad jeftin... Mi smo isli u Centimetar, doduse, ne u nedelju.

Ne radi im puno toga u nedelju, ali opet vise nego sto ocekujes :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U susštini, sve znamenitosti su otvorene nedeljom koliko ja znam u bilo kom gradu jer je vikend ipak za turiste... Muzeji ( Albertina , Umetničko istorijski ...) imaju i svoje kafiće/restorane, pa... 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

svi kafici i restorani rade, kao i muzeju,prodavnice ne rade osim Bille na Prateru te jos poneka turska radnja.Prodavnice suvenira u centru rade.Spar ne radi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pošto se spremam za moj put u Beč za Novu godinu, možda će nekom korititi da zna da muzeji rade  31 decembra i 1 januara!

Ja ću spomenuti ova tri koja ću ja posetiti:

Albertina 31.12 - 10h - 18h / 1.1. 10h - 18h

isto radno vreme i za Belvedere

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Kunsthistoriche museum 31.12 - 10 - 18h i 1.1. - 13h - 18h

 

A ja se baš bio pitao šta da radim 1 januara pošto verujem da ništa ne radi, kad !!!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi,

U Becu sam od 2. januara, idem preko agencije pa me zanimaju sitne pojedinosti. Prva i osnovna je vezana za Senbrun. Preko agencije nam nude imperial turu od 20e i zoo 20e, sto je po meni suludo, zanima me da li neko zna i moze da mi objasni vezano za kombinovanu kartu gde imamo grand turu + zoo, koliko kosta, gde mogu da je nabavim, da li da strahujem od reda ispred blagajne, da li da je rezervisem vec sad i kako to da uradim jer bas ne bih da izvisim i da ne vidim Senbrun zbog reda ispred. :(

Takodje posto i dalje ne znamo u kom smo hotelu, da li smo u Piramidi ili u Lenas Donau, zanima me kako funkcionise nocni prevoz (posle ponoci) u pravcu oba hotela, takodje ako neko moze da mi objasni vezano za neki free bus koji cirkulise oko SCS trznog centra u blizini Piramide, cula sam da on vozi besplatno do prvog stajalista u zoni 100, da ne bismo svaki put placali dodatnu kartu 2,20e za jednu stanicu, i koliko je to rastojanje peske od hotela Piramida do prve stanice u zoni 100, jel se moze peske? Da li se Lenas Donau nalazi u toj zoni 100 (bitno, bitno, bitno!!!)? 

Koliko kosta ulaz u Hofburg? Cula sam da tu ima izlozen neki escajg, ja bih po mogucstvu izbegla taj deo.. Ima li neka kombinovana karta za par muzeja da se obidje jeftinije? Takodje, ako mozete da mi napisete tih par muzeja koji se mogu posetiti bespaltno u prvoj nedelji meseca.

Agencija koja nas vodi u Bec ima ponudu, da tog jutra, 2. januara, biramo da li zelimo da ostanemo u Pandorfu ili da idemo na neko jezero na N (ne mogu se tacno setiti imena), pa ako neko moze da mi kaze sta bi bilo pametnije, posto sam procitala od par forumasa da je taj Pandorf glupost i da su cene previsoke, iako je outlet, pa bih da cujem ako neko zna nesto vezano za to jezero, utiske i sta je bolje? 

Imam jos 1000 pitanja, ali ne zelim da vas davim, hvala vam unapred na odgovorima na ovaj moj esej :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ћао,

После н.године идем за Беч на један дан.Па ме занима где бих могао да оставим торбу са стваримана неких 8-9 сати?да ли на аутобуској станици има нека касета или нешто томе слично?хвала унапред и јавите што пре!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 21.12.2016. at 17:04, Jeljel je rekao/la:

Zdravo ljudi,

U Becu sam od 2. januara, idem preko agencije pa me zanimaju sitne pojedinosti. Prva i osnovna je vezana za Senbrun. Preko agencije nam nude imperial turu od 20e i zoo 20e, sto je po meni suludo,

Zoo mozes da preskocis ali turu za vodicem nemoj. Totalno drugacije kad ti neko u sat dva isprica i provede. Ja sam bio utiska kao film da sam odgledao.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako se u poslednjih par postova više piše o agenciji, nego o samoj destinaciji, postovi su prebačeni u potforum Turističke agencije. Tema o Lavli agenciji

Ovde delite iskustva o samom Beču

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U ‎12‎/‎29‎/‎2016 at 21:24, Stevang je rekao/la:

Zoo mozes da preskocis ali turu za vodicem nemoj. Totalno drugacije kad ti neko u sat dva isprica i provede. Ja sam bio utiska kao film da sam odgledao.

U Senbrunu ima besplatan Audio Guide na srpskom jeziku, vodic definitivno nije potreban.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905068
    Ukupno poruka