miros

Beč

814 poruka u ovoj temi

Hvala mnogo!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Htela sam da uskoro obiđem neke tržne centre i muzeje, ali ne znam da li sada u oktobru ima nekih popusta i snizenja? Ili da cekam posle 10. decembra?

Još me zanima i to da li je dozvoljeno da ponesem od kuće profes. digitalni fotoaparat Canon preko granice? Izgubila sam račun kad sam kupila aparat. Da li treba da ponesem dokumentaciju ili prijavim na granici ili to nije neophodno? Išla bih autobusom. Čisto da pitam da me ne maltretiraju na granici i slično...

Ako neko ima iskustva i zna neka mi da savet kako i šta...hvala...

Izmenjeno (LauraSus)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obavezno svrati u SCS-Straße, 2334 Vösendorf, pogotovo Primark, ali ako ides odvoji ceo dan za tamo, i to ce ti biti malo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@LauraSus

Što te muzeja, tu stvarno imaš šta da obidješ i vidiš. Ne znam šta te konkretno zanima. Moja preporuka je Muzej istorije umetnosti (koji ima postavke na dve lokacije,glavnij veliki muzej i deo postavke imaju u Hofburgu, jedna ulaznica važi za sve)

Prirodnjački muzej kažu da je odičan. Zatim Muzej tehnike, ... stvarno ima puno muzeja, da ne nabrajam. Naravno tu su i palate

 

Što se tiče tržnih centara. Kao što je član Zvezda je život preporučio SCS, ali on je izvan Beča, tako da za to stvarno treba ceo dan. Nisam bila doduše. Imaš o njemu više na temi Najveći tržni centri u Austriji

U samom Beču ima dosta radnji u samom centru, pa zatim ulica Mariahilfer Straße , shopping ulica.

Zatim Donau zentrum u samom Beču.  Veliki tržni centar.

Ima ih još. Evo više na linku

 

Što se tiče foto aparata. Slobodno nosi. Sve je više turista sa profesionalnim foto aparatima. Možeš ako ćeš biti sigurnija pitati na granci, ali realno nema potrebe. I mi imami profi aparat, koji uglavnom svuda nosimo. Tad baš u Beč nismo, ali inače nosimo svuda i nikad problema nismo imali. Nikad nas niko nije ništa ni pitao. U Beču smo se inače i nakupovali foto aparata, konkretno moj otac :D Ponavljam, ako ćeš ti biti sigurnija i opuštenija, onda pitaj na granici da li treba da ga prijaviš. Mada naše iskustvoje da nema potrebe.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pitanje u vezi ulaznica za muzeje. Dosta muzeja nude popust za studente (26, 27, 28 god), i uglavnom na sajtovima pise uz "Valid  personal ID", "photo" itd slicno. Da li mora da se prikaze index (da li vazi za nas) plus sto je to uglavnom prevod za licnu kartu (verovatno zbog godina) da nije u bukvalnom smislu student?

reaching the age of 28 years, please show your ID at the ticket counter

Da li neko ima iskustva, da uzme karte bez indeksa?

Izmenjeno (nikolapfc89)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Videh neku preporuku za hranu - Schnitzelwirt... Mozete li da preporucite jos neko mesto?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imate i ovu temu:

 

pa možete i tu da pogledate neke od predloga.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvalaa

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel zna neko ~ od kog datuma u decembru  je okicen Bec?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rezervisan hotel Atlantis, ali nisam videla da ga je neko pominjao... :)

E, sad, listala, listala, listala temu i idalje mi nije jasno kako to funkcioniše sa Šenbrunom. Planirala sam Grand turu, a videh ovde da neki pominju da donekle može besplatno, pa me zanima šta se sve tu vidi.

Dodatni problem je parking. Idemo vikendom i računam da će biti besplatan, a neko je ovde pisao da mora da plati kaznu za parkiranje iako je bila nedelja. Pa, ko zna više o tome, neka piše.

Takođe, nijedan link nisam uspela da otvorim, pa bih zamolila one koji su raspoloženi da mi proslede neku mapu koju bih mogla da odštampam i ponesem sa sobom.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Stevang

advent bi trebao da im pocne 4 nedelje, pre katolickog Bozica, pa racunaj da je tada okiceno.

pre sat vremena, Aleksis oko sveta je rekao/la:

 

E, sad, listala, listala, listala temu i idalje mi nije jasno kako to funkcioniše sa Šenbrunom. Planirala sam Grand turu, a videh ovde da neki pominju da donekle može besplatno, pa me zanima šta se sve tu vidi.

 

Koliko ja znam, u dvorac ne mozes da udjes besplatno. Besplatno mozes da se prosetas vrtom i okolinom.

Grand tura je odlicna, a koliko sam shvatila idete samostalno u Bec. Ako budete u prilici, raspitajte se kada nase agencije vode u Senbrun, pa krenite i vi tada i prikljucite se nasoj grupi sa vodicem, ako moze. Mada, mislim da ce moci, jer su ljudi prolazili pored nas.

Ovo ti kazem zato, jer ces bez vodica dobiti slusalice, sa snimljenim suvoparnim tekstom, a sa vodicem ces dobiti neuporedivo vise, zaista. Zena koja je vodic na srpskom (na zalost, zaboravila sam joj ime) rekla nam je pregrst  zanimljivih i duhovitih stvari, koje ovako neces cuti.  Vredi svaki evro.

Ovo je odprilike ono, sto mozes da obidjes besplatno

20160327_111144.jpg.dd3d65f7d63662e56ee5

20160327_115748.jpg.2f676b0332117562fe7b

20160327_120714.jpg.798b5d1f88ab3dd22887

20160327_111631.jpg.5d2a870debd3ff27b367

20160327_112237.jpg.77792455842917fd1c80

20160327_112630.jpg.d22b0bd448695f38c792

20160327_112950.jpg.cfcfbb8a1e40b7f891b1

20160327_113411.jpg.89e346709605b238af36

A mozda naletite i na vencanje :) 

20160327_115715.jpg.1f0d0698e53aa29f5f9f

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bukirah par dana pre i posle za vreme njihovog Bozica, kucu sa parkingom. 50e noc za 3 osobe preko airbnb.
Nerealno deru hoteli sa cenama plus naplacuju parking.

A za grad odlucih da koristim samo gradski saobracaj s'obzirom da ne placam parking. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koji okrug?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Floridsdorf.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav, zna li iko ima li neki besplatan parking kod metro stanice Reumanplatz, a ako ne onda moze neki prijedlog za parking? :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905124
    Ukupno poruka