miros

Beč

814 poruka u ovoj temi

Hvala, 

Našao sam na nekom sajtu da je minimalna kupovina 75 e za Austriju.

Pitaću u Rajfajzenu ako oni uopšte išta znaju. Pokupiću te papire pa ako ne bude gužva na granici ću i obaviti. Znam tamo kako postupaju komšijski carinici prema našim državljanima, malo bolje nego prema migrantima. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da i ja kazem par stvari o Becu....bili smo tamo prva tri dana ove godine, otisli smo autobusom odnosno organizovano preko agencije  na dva nocenja. Bili smesteni u Piramidi i hotel je stvarno vrh, bez ikakvih zamerki, soba dorucak sve je bilo ok, pa cak i bazen je bio pristojan. Da se razumemo nije to olimpijski bazen ali da se uvece malo brcnete u lepom ambijentu je svakako dovoljan.

Oko znamenitosti Beca i onome sto treba videti necu pisati jer mislim da je dosta toga napisano. Ovde zelim da iznesem svoje misljenje (odnosno par cinjenica) u vezi posete Sembrunu, mislim da moze nekom koristiti jer da sam ja znao ono sto sada znam ali pre posete istom uradio bih drugacije. Znaci, koliko sam video sve nase agenije imaju u ponudi i posetu ovom dvorcu i svuda je cena identicna (25evra - grand tura, sto znaci obilazak svih 40 soba, koje su otvorene za turiste). Ukoliko, odlucite da posetite ovaj dvorac u sopstevnoj reziji ovu turu ce te platiti 15,90 evra i to je ono sto sam znao i pre posete.. ipak rezonovao sam ovako: ukoliko se opredelim za organizovanu posetu imacu prevoz od hotela do Sembruna (cena gradskog prevoza je 2,2e u jednom pravcu)  kao i od dvorca do grada (jos 2,2 e), a takodje ocekivao sam i znacajnu podrsku vodica tokom posete, tako da mi se ta cena od 25 evra ucinila prihvatljivom. Medjutim, ono sto smo dobili (a koliko sam kasnije cuo takvo je pravilo i kod drugih agencija) je prevoz i uvodnu pricu od vodica (oko pola sata tokom voznje do dvorca) i nista vise. Tokom obilaska dvorca dobijete audio vodic i to je to, vaseg vodica necete ni videti. Dobro ta prica je bila puna nekih istoriskih detalja, ali ipak mislim da ne vredi toliko. Pogotovo ako pogledate zvanicni cenovnik i vidite da za tih 25 evra mozete dobiti posetu dvorcu ali i ulaznicu za zoo vrt na pr. Takodje postoje i neke druge kombinacije koje mozete videti i kupiti na siteu: www.imperial-austria.at

I samo da dodam, ne bi zeleo da se ovo razume kako kritika vodicu (Zoki je bio odlican tokom celog aranzmana), vec kritika organizaciji putovanja.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 3.1.2016. at 18:12, Zvezda je zivot je rekao/la:

Hvala, 

Našao sam na nekom sajtu da je minimalna kupovina 75 e za Austriju.

Pitaću u Rajfajzenu ako oni uopšte išta znaju. Pokupiću te papire pa ako ne bude gužva na granici ću i obaviti. Znam tamo kako postupaju komšijski carinici prema našim državljanima, malo bolje nego prema migrantima. 

Iznos zavisi od radnje do radnje, najpre mora da se pita koliki je iznos minimalne kupovine.
Prošle godine sam kupila fotoaparat na sniženju, koštao je oko 520E. Odmah, kada su mi popunili formular, oduzeli su oko 20E tako da je meni ostalo 63E takse. Sa tim formularom i računom na mađarskoj granici mora da se zatraži pečat, da iznosite kupljeni predmet i da ga pokažete na zahtev, nemojte ga pakovati u prtljag koji se odlaže u bunker. Overeni formular sa računom kasnije možete da odnesete u Rajfajzen banku, što sam ja i učinila, a jedina koja isplaćuje taksu je banka na Terazijama, prema Domu sindikata. Međutim, oni su evro računali oko 117,00 din, plus su hteli da naplate neku taksu pa mi je radnica preporučila da taksu unovčim u Beču, jer je formular važeći tri godine. To sam i učinila ove godine. Otišla sam u Global Blue, na petom spratu imaju servis za kupce. Da sam ponela karticu uplatili bi na nju, ovako su mi na ruke dali 60E, tri evra je ponovo neka taksa. Ako imate Visa karticu, nosite je sa sobom.
Ove godine sam kupila bateriju za fotoaparat, u toj radnji mi je rečeno da minimalna kupovina mora biti 72E.
 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi kaze kakvo je radno vreme prodavnica u Becu? Idemo za dan drzavnosti preko agencije. Idemo u Pandorf odmah po dolasku u Bec ali nas interesuje radno vreme u  Mariahilfestrasse. Pretpostavljam da nedeljom ne radi nista. Da li  muzeji rade nedeljom? Koliko je od centra daleko Danau zentrum i koji prevoy se koristi? Izvinjavam se ako sam dosdna.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muzeji Prirodnjacki i umetnosti rade nedeljom. Prirodnjacki radi nedeljom 9-18:30 , a M.Umetnosti 9-18h. Ne znam koji te konkretno muzej zanima, jer ih ima stotinu u Becu.

Pandorf koliko mi je poznato nedeljom ne radi. Mislim da prodavnice u Hilferstrasse takodje ne rade nedeljom.Danau zentrum je zatvoren nedeljom. Inace, Danau zentrum ti je od katedrale San Stefan udaljen oko 6 km

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

prodavnice nedeljom ne rade,za razliku od muzeja.Za Donauzentrum najbolji je U1,stanica Kagran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na bryim odgovorima. intersuje nas da ya kratko vreme vidimo sto vise, a da imamo vremena i za soping.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Iz mog iskustva shooping je u Becu najbolji u Maria Hilferstrasse. Uvek tamo bolje nadjem nego u onom Pandorfu ili SCS

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ulaznice za muzeje kupujemo kada stignemo ili da rezervišemo preko interneta? Isto pitanje važi i za dvorac Šenbrun?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko moze da mi preporuci dobar hotel ,hostel, privatan smestaj u Becu,treba da idem na neki koncert koji je u ponedeljak a sve agencije vode do ponedeljka tako da cu ici u svom aranzmanu.Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo bili za vikend u hotelu Korotan preko booking-a. Dobili smo odličan odnos cena/kvalitet u last minute varijanti na bookingu sa plaćanjem unapred. Hotel je u vlasništvu Republike Slovenije, tako da osoblje na recepciji priča srpski.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad se setih i hotela Lenas Donau. Korektan hotel sa dobrim odnosom cena/kvalitet. Ima besplatan parking.

Izmenjeno (mmi)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratih se sa putovanja pa evo i par preporuka. U Becu smo koristili 2 hotela.

Queens Apartments - apart hotel, veliki stanovi kompletno opremljeni, imaju lift, recepcija radi do 8, privatni parking 20m od hotela u dvoristu, 10e/dan, wifi dobar samo ujutru. Rezervisano parking mesto tokom naseg boravka tako da smo automobil maksimalno koristili. Metro stanica Margaretengurtel na 3-4 minuta hoda. Mana, ciscenje soba se posebno placa (9-10e/dan) i gazdarica Regina (Ruskinja ili Ukrajinka) sa nekim losim stavom i skroz antipaticna i napadna.

Hotel Pension De Lux - po meni pravo iznenadjenje s obzirom na cenu. Sobe nisu velike ali su taman koliko treba da se ne guramo. Sve maksimalno cisto i uredno, ima frizider, wifi odlican. Parking 100m od hotela, sa kapijom, mesto takodje rezervisano samo za gosta tako da se moze koristiti automobil i mesto ce cekati. Gumpendorfer stanica metroa na 5-10 minuta hoda, Westbahnhoff/Maria15-ak minuta hoda. Rade ljudi sa nasih prostora te je ljubaznost na nivou. Prezadovoljan u svakom smislu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zar nije zabranjeno slikanje unutar senbruna ???

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905125
    Ukupno poruka