cdr

Tragedija kod Luxor-a :(

192 poruke u ovoj temi

Težak udes u Egiptu, poginuli i turisti iz Srbije

Osmoro srpskih turista poginulo u sudaru autobusa i šlepera kod Luksora, saopštile su egipatske vlasti. U autobusu je bilo 22 putnika, od kojih je 11 poginulo. Turisti iz naše zemlje u Egipat otputovali preko turističke agencije "Perla turs" iz Novog Sada.

U saobraćajnoj nesreći u Egiptu poginulo je osmoro srpskih turista, saopštile su egiptatske vlasti.

Prema dosadašnjim raspoloživim informacijama, poginulo je ukupno 11 ljudi kada se prevrnuo tursistički autobus.

Povređeno je i devetoro Srba i dvoje Egipćana. Preveženi su u obližnju bolnicu u Hurgadi i Safagi na Crvenom moru.

Turisti iz Srbije koji su bili u tom autobusu otputovali su u Egipat preko turističke agencije "Perla turs" iz Novog Sada. U autobusu je bilo 22 putnika.

U toj agenciji, ali i u našoj ambasadi u Kairu za RTS kažu da još nemaju nikakvu zvaničnu informaciju od policije, niti od lokalne turističke agencije o našim turistima.

Prema nezvaničnim informacijama sudar se dogodio noćas, kada se autobusima koji su vozili turiste u Luksor isprečio šleper.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poginulo i dvoje dece

Kako Blic online nezvanično saznaje, među poginulim turistima iz Srbije je šest odraslih osoba i dvoje dece.

A bas sam skoro ovde cini mi se procitala da nema vise konvoja i da se brze size.

Saucesce porodicama poginulih.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se sa B92 još uvek nadam da su samo povređeni. Kad ono...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strasna vest.

Mislim da bi agencije trebale povesti racuna o vozacima,voze neispavani umorni od puta a pri tom i prvi put voze daleke destinacije.

Moje saucesce porodicama!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kakva tragedija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strasna vest.

Mislim da bi agencije trebale povesti racuna o vozacima,voze neispavani umorni od puta a pri tom i prvi put voze daleke destinacije.

Prva informacija je da nije kriv vozac autobusa vec da mu se isprecio sleper. :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko znam, na te ture se ide u konvojima. Moguće da negde dodje do prekida.

Dobro je da nije došlo do lančanog sudara, kako brzo idu po onim ravnim putevima i ne drže odstojanje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovo je zaista tuzno :(((

Treba da putujem u Egipat, i volela bih da posetim Kairo, ali mislim da cu ipak ostati samo u okolini Sharm El Sheika, jer zaista mi je bitniji zivot i zdravlje nego da vidim piramide...

Znam da su njihov putevi medju najgorim i najopasnijim na svetu, i steta ali zaista mi je frka da se vozam svu noc do Kaira po takvim putevima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lično bih krenuo. Mala je verovatnoća da se to desi dva puta, sigurno će sada svi da porade na bezbednosti (dovoljno je to odstojanje koje sam pomenuo, mada dzabe ti paziš i poštuješ sve kada neka budala učesnik u saobraćaju to ne radi...)

Ako će da ti presedne taj put, ako ćeš da se trzaš na svaku promenu zvuka motora autobusa...bolje nemoj. Ili iskombinuj nešto sledeći put sa avio-prevozom do Kaira.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakav uzas

kad se samo setim kako voze... nas bus je preticao i nekoliko autobusa u konvoju odjednom... nisam smela da sedim do prozora i gledam to...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja sam u šoku!!!!...ovo je najveća tragedija naših turista u egyptu a možda i šire...osim žaljenja..i saučešća porodicama...zaista ostao sam bez texta... :tuzni:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:tuzni:

Strasna vest.

Mislim da bi agencije trebale povesti racuna o vozacima,voze neispavani umorni od puta a pri tom i prvi put voze daleke destinacije.

Hurgada - Luksor organizuju i voze lokalne Egipatske agencije.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Težak udes u Egiptu, poginuli i turisti iz Srbije

:tuzni:

Strašno...Kakva tragedija...

Izmenjeno (Nikola S.)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio budan možda 10 minuta. A i saputnici i vodiči se nešto nisu bunili na lošu vožnju. Lično mi je veća frka kanjonom Morače.

Nego uz poginule i njihove porodice, jadni i oni po bolnicama tamo. Nadam se da će za neke eventualne komplikovanije intervencije da obezbede brz i adekvatan prevoz do Srbije.

Zamisli TRANSFUZIJA krvi u Egiptu!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kakav uzas

kad se samo setim kako voze... nas bus je preticao i nekoliko autobusa u konvoju odjednom... nisam smela da sedim do prozora i gledam to...

Strasna tragedija, prema informacijama FOX televizije 11 poginulih nasih drzavljana a 17 ih je bilo u autobusu. Isto tako je informacija da se preprecio sleper. Ali oni koji su isli u tim njihovim konvojima za Kairo ili Luxor znaju kako njihovi vozaci voze. Bez svetala i preticu kolone a to rade iz razloga da ostanu budni dok voze sto veoma morbidno. Informacija je da vozac nije kriv u sta ja veoma sumnjam jer sam isao u jednom takvom konvoju za Kairo 2007. godine dge je cak na celu bila policija koja je pratila konvoj sto je kod njih uobicajeno. UGLAVNOM BEZ OBZIRA OVO JE STRASNO STO SE DESILO....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka