cdr

Tragedija kod Luxor-a :(

192 poruke u ovoj temi

Hurgada - Luksor organizuju i voze lokalne Egipatske agencije.

Ja ono shvatio kao momenat da se generalno razmisli o tome. Jer dešava se to. Prepodne vozim Kušadasi, popodne Marmaris...valjda niko nije mislio da se vozilo busom do Egipta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam bio budan možda 10 minuta. A i saputnici i vodiči se nešto nisu bunili na lošu vožnju. Lično mi je veća frka kanjonom Morače.

Nego uz poginule i njihove porodice, jadni i oni po bolnicama tamo. Nadam se da će za neke eventualne komplikovanije intervencije da obezbede brz i adekvatan prevoz do Srbije.

Zamisli TRANSFUZIJA krvi u Egiptu!

Nikola, ja verujem da Egipat ima dobre bolnice. Narocito Hurgada koja je steciste ronilaca iz celog sveta. Ne vidim koji je problem u transfuziji krvi.

I koliko sam shvatila, nema vise konvoja. Sto se tice samih autobusa - nama su bili odlicni. A i vozac je bio dobar.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Strasno!!!

11 poginulih, ali i ovi sto su povredjeni ...

Kako rece nas ambasador za vesti RTS malocas, jedan covek je u teskom stanju - na operacionom je stolu, a troje moraju da hitno prebace u bolnicu u Kairo...

Daj Boze da se stabilizuju i transportuju ovamo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kao prvo, da je tragedija - jeste. Ali moram da ispravim neke komentare. Kao prvo od ove godine konvoja nema za luksor i put je brzi i jednostavniji. Putevi u Egiptu su 500 puta bolji od onih u Srbiji, a pijanaca za volanom nema i ovakve nesrece su retkost. Po mom licnom misljenju, najverovatnije je vozac zaspao za volanom. E to je vec moguce. Dal je zaspao onaj u sleperu ili onaj u autobusu ne znamo, a ali opste je poznato da prosecni egipcanin mora da radi u 2-3 smene da bi prehranio svoju porodicu. Dakle, ja nastavljam da putujem za Luksor jer sam u Srbiji vidjala saobracajki u jednom mesecu vise nego u Egiptu za godinu dana. A kako ce neki ovaj incident iskoristiti u (anti) propagandne svrhe - to je vec nesto drugo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dolores, ja ipak mislim da je bolje da se konvoji vrate. Kad ide konvoj sve se raskrsnice zatvaraju i konvoj slobodno prolazi bez zaustavljanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nikola, ja verujem da Egipat ima dobre bolnice. Narocito Hurgada koja je steciste ronilaca iz celog sveta. Ne vidim koji je problem u transfuziji krvi.

Dobro ako je tako. Ovde je par ljudi imalo prilike da se sretne sa njihovim lekarima i nisu bili zadovoljni. Lično nisam imao iskustvo, osim što su nas provezli kroz blok bolnica u Kairu.

I koliko sam shvatila, nema vise konvoja.

Ni ovo nisam znao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

i ja mislim da je bolje da se vrate konvoji... gde ce brze od onoga...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro ako je tako. Ovde je par ljudi imalo prilike da se sretne sa njihovim lekarima i nisu bili zadovoljni. Lično nisam imao iskustvo, osim što su nas provezli kroz blok bolnica u Kairu.

A nisam ni ja imala iskustva, ali eto ja ovako verujem. Biram tako da verujem :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo, i na vestima Radio BGD1 telefonsko uključenje.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, prenosite za nas koji imamo trenutno samo interent, molim vas.

Imam jedno glupo malo pitanje, da li je Mahmud i ove godine vodic Perle? Prosle godine je radio i za Perlu i za Uni turs, pa me samo zanima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putevi u Egiptu su 500 puta bolji od onih u Srbiji ... jer sam u Srbiji vidjala saobracajki u jednom mesecu vise nego u Egiptu za godinu dana....

a AFP tvrdi drugačije:

Nesavesna vožnja, niske kazne za prekršaje i loši putevi uzroci su mnogobrojnih saobraćajnih nesreća u Egiptu. Egipatski putevi su jedni od najnesigurnijih i najopasnijih na svetu jer nisu dobro obeleženi i ne održavaju se redovno. Tokom 2008. godine, u Egiptu je u saobraćajnim nesrećama poginulo više od 8.000 ljudi, dodaje AFP.
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I jos sa blicovog sajta, ako ne daj boze neko ima nekog tamo:

Telefoni za informacije bolnice u Hurgadi

0020653544850

0020653543850

Ambasada Srbije u Kairu

0020122248114

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ljudi, prenosite za nas koji imamo trenutno samo interent, molim vas.

Imam jedno glupo malo pitanje, da li je Mahmud i ove godine vodic Perle? Prosle godine je radio i za Perlu i za Uni turs, pa me samo zanima.

U Vecernjim novostima pise da je , osim nasih 11 putnika, poginuo i 1 vodic Egipcanin i oba vozacha autobusa - takodje Egipcani.Ne spominju se imena, jos uvek nemaju informacija.

link:

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id...i%20iz%20srbije

Izmenjeno (karadjordje)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka