meda

Kolima iz Srbije za Tursku

3162 poruke u ovoj temi

I ja sam bio u Guzelčamliju.

Можете ли написати Ваша искуства из овог места? Гледајући слике јако ми се допада плажа али опет једно су слике а реалност друго. Хвала.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Можете ли написати Ваша искуства из овог места? Гледајући слике јако ми се допада плажа али опет једно су слике а реалност друго. Хвала.

Plaža, levo gledano ka moru ka Mili parku, nije nesto. Uska je. Jedan deo plaze je za goste hotela. Od hotela do luke skoro  da nema plaze. Tek posle luke na desno pocinje peščana plaža koji ide do Kusadasija. Mi smo tu isli. Tu je plaza pescana i sira i uvek ima mesta. Veca je guzva na pocetku plaze gde je neki park koji sredjuju. Pa izbegavajte taj deo.

Mi smo išli dalje od toga. Uvek je imalo mesto za parkiranje. U tom delu su privatne vile i kompleksi apartmana i nema gužve. Uvek je imalo puno mesta na raspolaganju iako Turci na plažu dolaze sa full ratnom opremom, stolice stočići frizideri.

Na plazi nema mnogo kafica i lezaljki. Ima nekih kafica uz plažu ali su retki. Ni približno kao u Grčkoj. Tako da nema ležaljki za iznajmljivanje. Što je nama i odgovaralo.

Plaza dosta podseca na Nei Pori. Sitan pesak na obali i u moru. Prvo ide dubina do ramena posle izlazi u plićak do pojasa i dugo je tako. Popodne ima talasa koji nanesu travu i zamute malo vodu u plićaku. Ali ne kao u Olimpik Biču. Ista je vrsta trave samo je ovde mnogo manja količina i sitna je. Ako volite tirkiznu boju vode ovde je nećete naći.

Ali je ima u Mili parku. Mi smo išli skoro svako jutro u Mili park. Ako ne idete kolima možete dolmušem. Neki čak idu i pešaka do prve plaže. Ona je peskovita i tu je gužva ogromna. Ostale tri su sa sitnim šoderom na plaži i kamenjem u vodi ali je zato voda bistra. Ima i prirodnog hlada, posebno na trećoj plaži.

Mi smo jedan dan išli na krstarenje u Mili park i bilo je fenomenalno. Plaže na kojima smo išli dostupne su samo brodom. Cena je bila mislim oko 12 eura po osobi sa ručkom.

U samom mestu ima marketa velikih (Migros, Bim, Sok itd) na svakom koraku. Ima nekih kafica i restorana. Nema gužve do kasno u noć. U 10 se zatvaraju radnje i do 11 se otprilike završava noćni život.

Glavno šetalište je oko luke i tu su glavna događanja. Ima i mala šetačka zona gde imaradnji i kafica ali je i tu do 10 sati sve gotovo.

Ako Vas nešto zanima pitajte.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Trenutno smo u Istanbulu,dosli smo kolima.

Kada smo dolazili,nigde nismo mogli da kupimo HGS kartu za putarine,stajali smo na svaku pumpu i nigde nije sistem radio.

Sutra se vracamo kuci i trebalo da platimo putarinu i da izvadimo tu karticu,pa bi zamolio nekog ko zna proceduru da nam pomogne.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pokusaj na vecim Shell pumpama ili u PTT tj posti igde sam ja vrsila dopune HGS-a.

Na samom ulazu na Tusku teritoriju iz pravca Bugarske na par mesta  sa desne strane pise velikim slovima HGS, gde se moze kupiti nalepnica kao i u obliznoj posti. Potrebna je saobracajna dozvola. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Pozdrav svima. Trenutno smo u Istanbulu,dosli smo kolima.

Kada smo dolazili,nigde nismo mogli da kupimo HGS kartu za putarine,stajali smo na svaku pumpu i nigde nije sistem radio.

Sutra se vracamo kuci i trebalo da platimo putarinu i da izvadimo tu karticu,pa bi zamolio nekog ko zna proceduru da nam pomogne.

Ako nisi platio mozes ovde karticom

https://dijital.gib.gov.tr/hizliOdemeler/yabanciAracOdemeleri

Ukucas broj tablice i security code i na sorgula

izlazi gde si prosao i ;ekiras i na pay. Posle samo ukucas podatke sa kartice i to je to.

Izmenjeno (lavoazije)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel neko rezervisao Tursku za naredno leto?

Ja gledam al nista povoljno. Ne mislim na agencije.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav društvo,

Evo ja sam rezervirala več u novembru. Stvarno su mnogo više cene. Prošle godine bili smo u Adrasanu i prezadovoljni smo bili i sa kuĉicom koji smo unajmili i svim u ovom čudesnom krajoliku. Oper smo želeli ponoviti ali gazda je digao cenu za 20 posto.

Tako čemo ove godine u Demre. Kuča na plaži, veliki vrt 2+1 za 70euro. I baš je bilo među najjeftinijima za to što nude. 

PP

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav društvo,

Evo ja sam rezervirala več u novembru. Stvarno su mnogo više cene. Prošle godine bili smo u Adrasanu i prezadovoljni smo bili i sa kuĉicom koji smo unajmili i svim u ovom čudesnom krajoliku. Oper smo želeli ponoviti ali gazda je digao cenu za 20 posto.

Tako čemo ove godine u Demre. Kuča na plaži, veliki vrt 2+1 za 70euro. I baš je bilo među najjeftinijima za to što nude. 

PP

Lijep pozdrav

Ova cijena za kuću na plaži mi se čini pristupačno, pa ako može link ili adresa.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lijep pozdrav

Ova cijena za kuću na plaži mi se čini pristupačno, pa ako može link ili adresa.

Može...

Oni imaju više kapaciteta, sveukupno tri objekata pored plaže. Na instagramu potraži nefes_evleri

Javit če ti se, dobro govore engleski

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima!
Je l zna neko, bar okvirno, koliko treba da se dopuni HGS do Istanbula (Fatih) i nazad, znači put Jedrene-Istanbul?
Nailazim na razne informacije, ali ništa konkretno i sigurno. Ne treba mi ni precizan podatak, ali čisto okvirno da me ne preveslaju baš mnogo kada budem uzimao HGS.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@ljerka hvala mnogo!
U suštini, ako sam dobro pohvatao 200 TRY bi trebalo da je više nego dovoljno za auto u dva pravca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26975
    Ukupno tema
    904880
    Ukupno poruka