Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Najbolje je da smestaj bude blizu metroa, onda je vec sve blizu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ми смо били смештени у новом Просеку , на периферији ка аеродрому и није нам био проблем да стигнемо превозом бус- метро до центра за 35 минута . У оквиру оне мапе што је уоквирио @Scorpio , све лагано обиђеш пешице . Превозом где год да си смештен у Прагу није проблем стићи до центра .

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja se slazem,metro im je bas efikasan a nije skup i dobro je biti smesten uz bilo koju metro stanicu.Ja sam bio u hotelu Slavia u blizini stadiona tog kluba i trebalo mi je dve stanice tramvajem do najbliže metro stanice Strasnicka ili pola sata tramvajem do centra,mogli smo da biramo nesto od toga i nije bilo ni to tako lose.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

I ja se slazem,metro im je bas efikasan a nije skup i dobro je biti smesten uz bilo koju metro stanicu.Ja sam bio u hotelu Slavia u blizini stadiona tog kluba i trebalo mi je dve stanice tramvajem do najbliže metro stanice Strasnicka ili pola sata tramvajem do centra,mogli smo da biramo nesto od toga i nije bilo ni to tako lose.

 

Nekoliko pitanja......Gledajući na mapi, da li je desno od hotela Slavija (suprotno od pravca centra)  metro stanica Strasnicka? Još jedno, ako se ide tramvajem, do koje stanice se ide u centru i kojim brojem tramvaja? Da li imaju da se kupe karte za prevoz u blizini hotela Slavija? Ukratko plan obilaska za 4 dana i kraći opis hotela Slavija? Da li je previše hladno u februaru da se šeta većina dana?Sve sam uglavnom isčitao ali mi se sve pomešalo....Hvala na odgovoru. Prvi put idem u Prag, zato malo više pitanja.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovako,pošto ideš prvi put u Prag toplo bih ti preporučio agenciju Belvi,dobijas 4 n/d bas u tom hotelu Slavia,mada se moze desiti i da to bude neki drugi hotel.To je odlican hotel ako vas smeste u renoviranom delu,kontinentalni doručak je ok.Možda je u medjuvremenu ceo renoviran.Ako vam ne smeta noćna vožnja busem kroz Madjarsku i Slovačku onda je ovo najbolje resenje.Grad nije preveliki,najvise znamenitosti je na Maloj Strani a Starometske namesti sa Orloj satom su strogi centar.

Bice verovatno hladno,ali cete se zagrejati u nekoj od mnogobrojnih pivnica,česko pivo je najbolje a nije skupo.

Nisam odgovorio,od hotela Slavia je centar levo a metro stanica Strasnicka desno.Stanica u blizini hotela Slavia je Kubanske namesti,u tramvaju obavezno najave stanicu glasom.Zaboravio sam brojeve tramvaja,na google mapama mi izbacuje 6 i 22 do centra a 22 za Strasnicku.

Najbolja i najisplativija varijanta je sa agencijom,vodici sve lepo objasne.Sto se tice plana obilaska,to vec zavisi od interesovanja.Praski dvorac,Katedrala Sv. Vida,Orloj,ponesto od muzeja,Zlatna ulica,ima jos puno toga.Preporučio bih pivnicu "U Sedmi Švabu" na Maloj Strani,odlično i jeftino Krušovice pivo.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li mozete da mi preporucite neki restoran gde mozemo da jedemo veprovo koleno na onom stalku ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Najbolja i najisplativija varijanta je sa agencijom,vodici sve lepo objasne.

 

Hvala na informacijama......Preko Belvija sam i gledao......polazi se prekosutra.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li mozete da mi preporucite neki restoran gde mozemo da jedemo veprovo koleno na onom stalku ?

Ne znam da li je veprovo koleno, ali kod Fleka "U Fleku" (poznat i po tome što je tamo osnovan Hajduk iz Splita, ali se to ne spominje jer ... postoji na internetu info, nisu ga osnovali oni ) ili https://umedvidku.cz/en/ tamo je od 12 do 13 h happy hour, pivo malo točeno je 1,5 e.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam i u toj pivnici "U Fleku" i pomalo je zabacena,lutali smo malo do nje.Tamo valjda imaju dve sale a mi smo izgleda uboli onu skromniju,nije bila nista posebno.Treba paziti sa konobarima jer hoce da uzmu svojih 15% od racuna,ne svuda ali ponegde to rade bez odobrenja gostiju.Treba se paziti i provizije u menjačnicama,tu je pouzdan onaj Egipcanin na Musteku a ponekad bude bolji kurs i na drugim mestima u centru.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U poslednjem trenutku je došlo do promene hotela, u agenciji! Dobio sam hotel "Best Western Amedia Praha".....Da li neko ima iskustva sa ovim hotelom.?.....Kakva je lokacija, smestaj i veza sa centrom? Jedino sam video lokaciju na mapi ali ako ima neko više detalja.....Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pogledaj recenzije na Bookingu. Nemaju baš nešto pretjerano sjajnu ocjenu (7.8/10), ali čitajući recenzije vidim da se ljudi uglavnom žale na udaljenost od centra (iako je metro stanica 5 min hoda od hotela) i neljubaznost osoblja. Ove zamjerke koje ljudi navode ne čine mi se dramatičnim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Metro stanica je na 15 minuta hoda sto mu dodje oko 1km x2 puta, sto je mnogo ako se uzme u obzir da te tek setnja po gradu ceka. Ja bi kupio dnevnu ili trodnevnu kartu i koristio taj bus sto ti staje ispred hotela i vozi do crvene linije metroa Chodov. Posle imas otprilike 15-20 minuta voznje do stanice Muzeum gde prdjes na zelenu liniju i tu se vozis 1 ili 2 stanice i u centu si. Ako promasis Muzeum mozes i do Florenca da se vozis i tu predjes na zutu liniju i opet zutom linijom 1 ili 2 stanice zavisno gde zelis da izadjes. Ja sam bio smesten u Pragu 9 pa ti ovo sve pisem gledajuci kartu, nemam iskustva sa tvojom lokacijom. Ja sam izlazio i na stanici Narodni trida i tu recimo hvatao tramvaj 22 ili 23 ne secam se bas broja koji vozi na brdo do Praskog dvorca, a posle nizbrdo nije tesko peske do Karlovog mosta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala.....Očigledno nije niko boravio. Kad se vratim, napisaću utiske.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zaboravih da dodam da je vreme od prvog do poslednjeg dana ( od 13 - 18 februara) bilo fenomenalno........svaki dan sunčano, bez oblačka, sa temperaturom od 14° C. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26993
    Ukupno tema
    905537
    Ukupno poruka