Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

@Danche

Prag je odlično organizovan, mislim na javni prevoz. Lako se snalazite, tačan je u minut. Nikakav problem nije za snalaženje. Ja ne koristim u toj meri klasične karte, naravno da ih kupim i imam kod sebe, ali imam drugi sistem snalaženja.

Ja se pre puta dobro pripremim na Google Earthu, ali bukvalno visim na njemu, otvaram sve sličice, čitam o tim lokalitetima, gradjevinama, spomenicima, pivinicama... Na taj način se spremim, eventualno nekad odštampam mapu sa google maps i tu olovkom zaokružim neke stvari. Gde god sam putovala sam se bez problema tako snalazila. Bukvalno mi je u glavi sve memorisano, zgrade, spomenici su mi orijentacije i tako se snalazim po gradu.

Naravno nemam ni ja uvek vremena da visim na Google Earthu, dešava se da nekad bukvalno imam 1 sat vremena da se spremim i nekako mi uspeva. Npr. holandske gradove koje sam obilazila sam veče pre spremala, a ujutru kretala već i tako svaki dan, ali to je sad nebitno :D

Sve u svemu ne brini, snaći ćete se. :)

Nego vidim sve vas više ide u samostalnoj režiji. Mi ćemo verovatno takodje ići u narednih par meseci u samostalnoj režiji.

Pa kad se vratite, napišite utiske o smeštaju, dajte linkove, preporuke, cene smeštaja, lična iskustva :) Da ne tražimo puno, ako neko od vas već ima odličan smeštaj da preporuči :) Naravno koristiće i drugima :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratio sam se pre par dana iz Praga. Odusevljen sam, grad je prelep,ostavlja bez reci. Isli smo sa Calypso agencijom i mogu da ih pohvalim sto se tice organizacije i vodica. Tacni su bili u minut i jako ljubazni.

Sto se hotela Slavija tice mogu da vam kazem da hotel nije nista specijalno. Jastuk je najgori moguci na kojem sam do sada spavao, ustvari nisam ni osetio da imam jastuk. Sobe su ciste, dorucak je nista specijalno. znaci 3 vrste salame, sir, virsle, pahuljice, marmelada, nemate neki veliki izbor za dorucak ali mozete da se najedete da vas drzi do podne. Hotel nema bazen u svom sastavu, nego se hotel nalazi blizu stadiona slavije, vise nekako u rekreativnom centru sprtskog kluba slavija.

Uplatili smo preko subagenta i trazili francuski lezaj. Kad smo stigli u hotel rekli su da nemaju francuski lezaj, nego su poslali nekog da nam spoji krevete. Nista strasno.

Dobra stvar sto se hotela tice je to da tu polazi tramvaj 24 koji vodi pravo do centra za 20 minuta. Tramvaj ide na svakih 10 minuta i tacan je u minut. jedno 500 metara od hotela je trzni centar gde mozete da kupite sve sto vam je potrebno. Kupite vodu obavezno bice vam potrebna za setnju po Pragu.

Na fakultativne izlete nismo isli osim krstarenja Vltavom. strpali su nas na neki brod u zatvoren deo i onda kada smo seli, pozeleli nam dobrodoslicu i saopstili nam da je vecera servirana. Svedski sto sa Ceskim specijalitetima. Malo je glupo bilo kada su svi poceli da se otimaju za hranu koje je bilo dovoljno i koja je jako ukusna. pice se placa posebno. Vecera je trajala nekih sat vremena i onda smo jos nekih sat vremena proveli na otvorenom delu broda ragledajuci grad. Na kraju krajeve i to je bilo divno.

Kada se saberu svi utisci ponovo bih se vratio u Prag.

Posto sam nov na ovom sajtu a pratim ga vec duze vreme zeleo sam da podelim sa vama neka moja iskustva.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koliko je povratna karta busom do praga_ ko je prevoznik-

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Danche

Iz Beograda i Novog Sada ima liniju za Prag SP LASTA Beograd.<br />Autobus ide iz Beograda, BAS u nededljom u 08:00, i sredom u 12:00 i u Prag, UAN Florenc dolazi u ponedeljak u 01:30 (večinom i prije ponoći)i u četvrtak u 05:30

Iz Praga se vrača u ponedeljak i u petak u 13:00 i u Beograd stiže u 6:30. <br />Povratna karta kupljena u Češkoj izadje oko 95 EUR. Na internetu nisam pronašao koliko je u Srbiji, jer novi sajt SP LASTA je u pripremi, ali se može besplatno nazvati informativni centar 0800 334 334, i rezervacija medjunarodnih karata je na 0900 334 334.

Svi putnici koji koriste uslugu međunarodnog prevoza SP Lasta, uz međunarodnu kartu imaju pravo na besplatan prevoz na Lastinim međugradskim linijama u danu odlaska iz Srbije i u danu povratka u Srbiju

edit:

Cena povratne karte iz Novog Sada 7.750, popusti za mlađe od 26 i starije od 60 godina, vidi na sajtu Autoturista

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prag je predivan, mi smo isli krajem aprila, vreme je bilo fantasticno i mislim da je doprinelu boljem utisku jer smo po celi dan setali ulicama ovog divnog grada. Snalazenje je lako, prevoz je odlicno organizovan, samo se raspitajte koja linije gde ide i problema nema, metro je odlicna solucija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kako je u novembru ili kraj oktobra u pragu?je li mnogo hladno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mislim da hladnoca i nije toliki problem, nego ako krene kisa, recimo, nasa tura razgledanja Praga sa vodicem je trajala skoro 5 sati, ne znam kako bi sve to izlgedalo da je sve vreme padala kisa. Mada sto se tice vremena, nema pravila, eto nama je krajem aprila bilo tako dobro vreme, tj. toliko suncano da smo svi u toku tih pet sati izgoreli :lud:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne brini za kišu wink.gif, samo se naoružaj dobrim patikama i kabanicom. Imala sam kišu u avgustu a predivno vreme u oktobru, kada je bio stvarno Zlatni grad. Svaki put, u svako godišnje doba me taj grad oduševi jer je fotogeničan na svoj način. Nemoj propustiti ni Karlove Vari.

Od onih sam što svaki put odsednu u drugom hotelu (Slavija, Quality,Residence Tabor, Karlin )tako mi je lepše da upoznam grad osmeh.gif pa preporučujem Duo za one kojima je hrana važna (švedski sto sa gooooomilom raznovrsne hrane) ili Karlin koji je na odličnoj lokaciji i jako uredan. Inače, imaju metro stanicu na 5 minuta hoda tako da ste za kratko vreme u samom centru, za one što vole da odšetaju Karlin je na 20-ak minuta hoda.

Ako ste sladokusac najbolji kolači i kafa, mada ne baš jeftini, su u Villi Richter, na levoj strani padine kada krenete iz Hradčana ka Karlovom mostu.Ako odete tamo u popodnevnim satima imaćete nezaboravan pogled na Karlov most i grad. U podnožju zamka potražite preslatku Staročešku Kavarnu koja ima savršen ambijent, odličan gulaš, knedličke i najukusniju štrudlu od jabuka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel moze neko da mi kaze gde ima neki dobar restoran sa klopom, da moze ono sto se kaze kasikom da se jede, a da su povoljne cene. Koliko otprilike se trosi dnevno na hranu, cisto da mogu da planiram budzet

Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U Havelskoj koruni imas veliki izbor kuvanih jela po principu samoposluzivanja. Placas na kraju, sa papiricem na kome su ti zapisane gramaze pa se ne brini ako su cifre vece, nije rec o krunama. Kuvana jela nisu skupa ali salate jesu. Ako od pijace u centru, koju ces lako naci, skrenes levo videces restoran.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno

Izmenjeno (DraganV)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:)

Zaboravih ti reci da su ti na Maloj Strani svi restorani mnogo jeftiniji nego oni u samom centru i da nude kompletan meni po pristojnim cenama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba mi savet da li je malo za posetu Pragu jedan vikend prakticno 2 dana,da li se isplati ici na tako kratko ili treba ipak otici na duze-turisticki aranzmann traje od subote do ponedeljka,koliko je potrebno vremena za posetu Karlovih vari?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@trešnjica

Iskreno jeste malo. Nećete baš puno uspeti da vidite za samo 2 dana. Mada, ako je to jedini način na koji možete otići, onda bolje i tako nego nikako :)

Ako odete u ovom kratkom aranžmanu, onda je moja preporuka da se posvetite isključivo Pragu, znači da ne idete ni na kakve izlete (do Karlovih Vari, Drezdena, nekog od zamkova... ).

Poseta Karlovim Varima je celodnevni izlet, baš od ujutru do uveče, tako da bi vam ceo jedan dan prošao na izletu.

Lepše je ići na duže, jer je Prag predivan i baš puno ima da se vidi, što u samom gradu, što u okviru izleta raznoraznih. Mada, ponovljam ako je ovo jedina opcija na koju trenutno možete da idete, onda bolje i to nego ništa. Naravno na vama je da odlučite :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@mikap

Hvala na savetu,druga opcija je 1 dan duze,jer se prvi dan ide u Bratislavu,pa se tu gubi ceo dan,mislim da su aranzmani preko agencija prekratki.

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26984
    Ukupno tema
    905101
    Ukupno poruka