Alexia

Prag- info

1076 poruka u ovoj temi

Ja imam jako lose iskustvo sa Calypso agencijom - nova godina u Pragu: organizacija nula!

Prvo su nas poslali sa devojkom (valjda se zove Bojana) koja je vodic uGrckoj, nema pojma gde je sta, sve vreme je citala neke lose beleske iskopila oko sebe grupicu , sto je taaaaako bilo glupo.... uputi me ushopping u pogresnom smeru, izgubim sate lutajuci... ne kaze kadakrecemo, pola grupe zbog njih propusti dorucak... uzme mirkofon da vicena vozaca koji joj nije nista kriv... UZAS!

onda se krila od policije jer nema licencu, mumlala...

ja sam im poslala mail kada smo se vratili da gori aranzman nisamdobila... onda su mi poslali paket piva i CD - vodic kroz Prag da moguda pohvatam sve sto nisam tamo :(

Veliki broj ljudi je izasao iz busa ZGROZEN :(

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Joj ljudi mnogo je hladno! Zbog toga teska srca ceo dan provodim u shopingu :). Odosmo sutra za Bec pa se javljam u ponedjak.

 

 

koliki je kurs krune i možeš li da mi daš adresu neke menjačnice koja ima pristojni kurs?:lud:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Par menjačnica ima ok kurseve, jedna ti je iza New Yorkera, kad dodješ u Prag videćeš odmah gde je to i lako ćeš je naći, to je kod Musteka , metro stanice.

Druga je u Panska 1, u stvari evo mog posta kad sam se vratila moj post po povratku iz Praga

Još bolje evo na slici sa Google Eartha otprilike obeležene te menjačnice :) (kliikni za uvećanje)

prag.jpg

Plavim su ti obeležene otprilike menjačnice, a zelenom su obeležene Vaclavske namesti (ovo sam ti čisto zbog orijentacije obeležila).

S tim da je u Panskoj bilo dve menjačnice i mi smo menjali u ovoj

dsc0419.jpg

Preporuka je da bez obzira uvek pitaš koliko ćeš novca dobiti za iznos koji menjaš.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cim nadjem vizit kartu poslacu ti. Nalazi se na Mustek trgu kad se popnes iz metroa gore, rade arapi pricaju srpski i sta god vam treba mozete ih pitati.

Mi stigli, pa samo da dodjem sebi, sve vam pisem.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pivo točeno 0.5 l, pivnica U VEJVODU ,Jilska 4,Praha 1, 32.9 kruna - jedva su me isterali danas.

A ,da, kod Bate je sniženje - ženu su jedva isterali zvizduk.gif

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

najbolji kurs koji sam pronasao je 24 krune za evro. U Panskoj ulici što je mikap napisala, ali ne u onoj crvenoj vec pored. Zna li neko bolji kurs? Ko je u Pragu neka napise.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

24 krune za evro

Nema boljeg kursa u Pragu , sad kad se preracunam,vidim da sam u Cacku ladno mogao da zamenim sve pare (samo sam uzeo 600 kruna dok ne nadjem menjačnicu),jer je bolji kurs za 0.1 din u odnosu dinar- kruna al kad malo razmislim,dosao sam na odmor i necu nista vise da racunam vec odoh na pivo.

Česka privreda je u dobrom stanju pa i kruna jača u odnosu na evro stalno!

Hvala Pončici klap.gif za info za menjačnicu,tamo nas je tip uputio na pivnicu za koju nisam znao!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vracam se ja u Prag prvom prilikom :klap:

Medo a koja je to pivnica? Jel Lokal? Jeste li otisli na onaj sladoled sto sam vam preporucila? Oni su blizu menjacnice...

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zorane, Medo i ko god da je još u Pragu, uživajte !!! Popijte jedno pivo i za nas :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pivnica se zove U VEJVODE ,konobar preveo kao mnooogo velika voda, a ja nisam baš siguran da je voda u pitanju! A sladoled smo probali po Pončicinoj preporuci,dobar nema šta , a legao je posebno dobro jer je danas bio letnji dan.

Trg je bio lepo okićen i specijalno za Uskrs im je danas bio market na njemu - razne džidža bidže što idu uz pijacu.

Najviše mi se svidelo ,naravno posle piva, crkveni horovi uz orgulje - imao sam zadovoljstvo da ih vidim i čujem u 3 verska objekta - što bi rekli učeni ljudi.

Danas je bio dan djaka pešaka - od 8 i 30 do 22 30 smo na nogama i sve pešaka. Sutra malo i trola.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Medo,lep provod u Pragu.Jedva cekamo slicice.Do kada li traje to snizenje :lud:Od toliko preporucenih pivnica i sjajnog sladoleda,ne znam da li cu stici da obidjem planirane znamenitosti Praga :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@veca-pereca

Hvala, biće sličica al moram prvo u Beč pa u Nemačku - za desetak dana se vraćam.

A za sniženje nemam pojma dokle traje - meni ništa cene ne govore jer nemam pojma koliko šta košta ni u Srbiji (osim piva)

Izmenjeno (mikap)
obrisan citat, direktan odgovor na post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pivnica se zove U VEJVODE ,konobar preveo kao mnooogo velika voda, a ja nisam baš siguran da je voda u pitanju!

Hehe, mislim da se konobar malo šalio sa tobom - 'U Vejvodu' inače znači 'Kod Vojvode'. :D

Ali svakako služe Pilsner u mnooogo velikim kriglama. :cool:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja idem u prag 5.5 i gledam vremensku prognizu i najavljaju kisu za svih 5 dana :((((

Zanima me, dal vredi ici po kisi ili da otkazem za neki drugi put? :tuga:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Najavljivali su i meni 15 stepeni i sunce, pa je bilo 2 stepena i kisa non stop.

Idi!

Prag je lep kakvo god da je vreme, a pogotovo sto tamo svaki dan neka kisica padne pa bude sunce i tako se ceo dan smenjuje.

Uzivaj!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26983
    Ukupno tema
    905064
    Ukupno poruka